Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon le van maradva értelmi...

Nagyon le van maradva értelmi szinten ha még nem csinálja ezeket a dolgokat?

Figyelt kérdés
Abszolút nem érdekli a kocka- toronyépítés. A forma bedobálás sem, mindig téveszt. nem utánoz hangokat pedig rengeteget nézegetünk állatos könyveket és utánzom az állatok hangját. Kislányom 13 hónapos és más gyerekek már olyan ügyesek ebben a korban. Egyedül sem jár, csak egy kézzel fogva, nem is áll egyedül. Viszont mindent megmutat, pl a hütőben azt hogy tejszeletet szeretne, vagy hogy szomjas. Rámutat tárgyakra, hogy kéri őket. Semmit sem beszél, egy hónapja még mondta, hogy papa meg baba, de napok óta nem hallottam a szájából semmi értelmeset. Viszont leül egy könyvvel és egyfolytában duruzsol és lapozgat, olyan mint ha felolvasna nekem. Sokat játszok vele és tanítgatom mutogatom neki mit hogyan kell, de semmit nem fejlődik... ráér még vagy lassú kicsit a lányom???
2011. jan. 5. 21:30
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
köszike a válaszokat! külföldön élünk itt nem nagyon nézik a dokik, hogy hogyan fejlődik egy baba. de látom ti tudjátok. köszike mindenkinek a választ, megnyugodtam, első babaám nincs nagy tapasztalatom még :-)
2011. jan. 5. 21:47
 12/14 anonim ***** válasza:
Hol élsz külföldön? Kíváncsi vagyok hol nem segítenek ennyire a dokik megnyugtatni az anyukákat.
2011. jan. 6. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Istenem, úgy sajnállak, mert agyonparázod magad, a marketing áldozata lettél. Ne aggódj, tökéletesen fejlett kicsikéd van. Kislányom 2 éves lesz februárban, és a formabedobó a mai napig nem izgatja, sosem érdekelte, építgetni is csak másfél évesen kezdett, addig csak rombolt. 16 hónapos kora óta jár egyedül, stabilan, sokat beszél, csak sokat nem értek belőle a mai napig, de azt is olyan másfél évesen kezdte igazán. Ő is könyvbolond. Maratont még mindig nem fut, sajnos még nem is olvas, nem csinálja meg a reggelijét sem egyedül, és olyan játékokkal van el, amikre az van írva, hogy 3 éves kor alatt nem ajánlott. Tehát ne aggódj. Vagy aggódjunk együtt? :-)
2011. jan. 6. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
németországban élünk, és tényleg nem nagyon kérdeznek semmit a dokik, nem is ellenörzik a babaákat annyira mint magyarban. köszönöm a megnyugtató válaszokat mindenkinek!
2011. jan. 10. 22:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!