Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon le van maradva értelmi...

Nagyon le van maradva értelmi szinten ha még nem csinálja ezeket a dolgokat?

Figyelt kérdés
Abszolút nem érdekli a kocka- toronyépítés. A forma bedobálás sem, mindig téveszt. nem utánoz hangokat pedig rengeteget nézegetünk állatos könyveket és utánzom az állatok hangját. Kislányom 13 hónapos és más gyerekek már olyan ügyesek ebben a korban. Egyedül sem jár, csak egy kézzel fogva, nem is áll egyedül. Viszont mindent megmutat, pl a hütőben azt hogy tejszeletet szeretne, vagy hogy szomjas. Rámutat tárgyakra, hogy kéri őket. Semmit sem beszél, egy hónapja még mondta, hogy papa meg baba, de napok óta nem hallottam a szájából semmi értelmeset. Viszont leül egy könyvvel és egyfolytában duruzsol és lapozgat, olyan mint ha felolvasna nekem. Sokat játszok vele és tanítgatom mutogatom neki mit hogyan kell, de semmit nem fejlődik... ráér még vagy lassú kicsit a lányom???
2011. jan. 5. 21:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj,ő ilyen...nem hülye,nem buta,nem fogyatékos :))


Ne sürgesd és ne hasonlítgasd össze másokkal. Én is tudok olyat,amit te nem, te is olyat,amit én nem. És ez így van rendjén.


Nem olyan idős még,hogy aggódnod kéne ezen. Nyugi és türelem :)

2011. jan. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, amit a kicsikéd csinál. Toronyépítés kockákból? Az én fiam másfél éves, most kezdett egy kicsit építgetni. Egész eddig csak szétszedte a dolgokat maximum. Nem is kell beszélnie még. A formabedobós játékokat is másfél éves kortól ajánlják, nem 13 hónaposnak való. Te hol hallottad, hogy ezeket kellene csinálnia 13 hónaposan?
2011. jan. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha még nem áll egyedül,akkor nem is járhat még egyedül. Ha fogod a kezét,akkor még később fog egyedül járni. Hagyd,hogy úgy mozogjon,ahogy neki jó. Nem minden gyerek jár még ebben a korban.

Az sem baj,hogy nem játszik a bedobós játékkal,vagy nem épít tornyot. Még nem érdekli. De ahogy írod a képeskönyvek igen.

Hiába dönti el a szülő,hogy mivel játsszon egy kicsi,ő csak azzal játszik,ami őt érdekli.

Ne erőltesd a mutogatást,mert akkor soha nem lesz önálló. Hagyd a közelében a játékot,egyszer-kétszer mutasd meg neki,hogyan lehet vele játszani,azután hagyd rá,hogy akar-e vele játszani!

A beszéd pedig még korai ebben a korban. 2 éves koruk táján kezdenek el beszélni,de van,aki még később.

2011. jan. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
2011. jan. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A járáson kívül az én fiam mindazokat, amiket felsoroltál úgy 18 hónapos korában kezdte el csinálni.

Ő mindenki szerint rendkívül értelmes kisfiú.

Orvosok szerint, mindenki szerint fejlett.

Miért merült fel az aggódásod?

2011. jan. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A játékokat amiket veszek neki mind 12 hós kortól van, ezért gondoltam már illene is tudni velük játszani. Gyönyörű kockákat vettem, de úgy látom csak nekem tetszik :-) A dobozon rajta van mind 12 hós kortól, ezért gondoltam már ideje lenne. de persze nem sürgetem, csak úgy látom felesleges annyit tömnöm az agyát, talán visszafogom magam és akkor majd rákap. köszi a györs válaszokat!
2011. jan. 5. 21:41
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én 15 hónapos fiam sem utánozza a hangokat és nem épít tornyot, inkább rombol. Egyébként minél jobban "rágörcsölsz", hogy mondogatod neki az állathangokat, annál jobban nem fogja mondani utánad.:) A gyerekek ilyenek.
2011. jan. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Legtöbbre ráírják, hogy minél előbb megvedd, ne ezt vedd figyelembe.
2011. jan. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
ismerősömék fia 13 hónapos. nem dob be formákat, nem mond szavakat nagyon, legalábbis anyuka dicsekszik, de sosem hallottam a gyerek szájából baba-nál többet. 10 hónapot töltötte mikor elkezdett mászni, 10 hónaposan kezdett el ülni, szóval most nagyjából egyidősek, de szerintem nincsen nagy különbség a két baba között. ők ilyenek, nem kell erőltetni, behozzák.
2011. jan. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

nagyon le van maradva, enyém is 13 hónapos, verset szaval, ír, olvas ;D


anyuka, tökéletes a kicsid, pont azt csinálja amit kell!!! :))))) én babám is pont ezeket csinálja, ő egy hónapja jár de korán kezdte a mozgásfejlődést, 6 hónaposan már ült és mászott, 8 hónaposan sétált bútorok mellett!

16 hónapos koráig ráér elindulni, a formabedobó meg attól is függ milyen, a nehezebbeket majd csak 3 éves koruk körül tudják tökéletesen bedobni :)

ezeken ne aggódj :)

2011. jan. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!