Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ikres anyukák, akiknek már...

Ikres anyukák, akiknek már nagyobbak a gyerkősök! Mikor kezdtek járni illetve mikor csináltak dolgokat? Le voltak maradva bármiben is?

Figyelt kérdés
2010. jan. 18. 16:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Az ikerlányaim lassan 4 évesek.1 évesen már stabilan jártak, a mozgásfejlődésük gyors volt.Egyéb téren sincsenek lemaradva,talán a beszéd ami kicsit későn kezdődött,2 évesen,de a két bátyjuk is ennyi idősen kezdte,úgyh ezt inkább öröklött dolognak mondanám.Teljesen átlagos módon fejlődtek.

De hozzátenném,h ők a 40. héten születtek,akkora méretekkel mint egy átlagos baba-3kg és 50 cm fölött-.Koraszülötteknél valószínűbb lehet a lemaradás,de ott sem biztos.

2010. jan. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtál!

Az én lányaim koraszülöttek voltak, de ők sincsenek lemaradva semmiben. Sőt! 10hónaposak lesznek és az egyikük már majdnem jár. Már megtesz pár lépést önállóan. A kérdést azért tettem fel, mert sokan nem hiszik el, hogy ilyen ügyesek. Jönnek azzal, hogy koraszülöttek és még ikrek is. Biztos le vannak maradva meg ilyenek. Ez lehet csak irígység, de néha már idegesít. Egyébként én is korán kezdtem a járást, 9hónaposan. Szerintem ez is lehet örökletes.

2010. jan. 18. 17:45
 3/4 anonim ***** válasza:

Sztem azért,mert az ikrek jóval többször koraszülöttek,mint a szingli babák,és olyankor nagyobb az esélye a mozgásfejlődés átlagtól elmaradásának.

Az ikerség inkább a beszédnél jöhet elő,"ikernyelv",ill előfordul,h az egyik iker nagyon későn kezd beszélni,mert a testvére tolmácsolja amit mondani akar,ők pedig megértik egymást.(Egy ikres ismerősömnél is ez volt,annyira,h külön csoportba kellet őket tenni az oviban,így kénytelen volt beszélni a másik gyerek is.)

2010. jan. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
33 éves ikerpár "fele" vagyok. De SZÓ SZERINT a fele! Soha semmiben nem voltunk lemaradva. Sőt! Az ikerség egy olyan érzelmi pluszt adott, ami leírhatatlan! Gratulálok!
2010. jan. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!