Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy áll 16 hós babád a...

Hogy áll 16 hós babád a gyümölcsevéssel és az új ételek befogadásával? Gyümölcsöt turmix-szolva eszik csak, új ételeket, pl. szalámit meg sem kóstol.

Figyelt kérdés
Még nyár végén eljutottunk odáig, hogy kézbe vette a vékony almaszeleteket és próbálta rágcsálni, akkor még nem voltak rágófogai. De a mandarinhoz, narancshoz hozzá sem nyúl,nem hogy megegye. Ritkán a banánkarikát elmajszolja. Mostanában nem eszik párizsit sem, és virslit sem, májkrémes kenyeret abszolút meg sem hajlandó kóstolni. Akkor sem, ha együtt ott ül velünk az asztalnál és mi esszük, pedig általában ilyenkor kíváncsivá válnak.
2011. jan. 5. 15:04
 1/9 anonim ***** válasza:
az én fiam 14 hónapos lesz és imádja a narancsot meg minden gyümölcsöt szinte és megeszik mindent amit mi is.
2011. jan. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A citrusféléket ő sem kedveli, kivéve a mandarint, ha j édes, azt megeszi.


Mást mindent megenne szegénykém, csak nem kaphat egy rakás dolgot, amiben szója vagy tejtermék van, mert allergiás...


Tehát májkrém, párizsi alapból kihúzva. :o/

2011. jan. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

10 hónapos kora óta nem hajlandó a lányom turmixolt ételt enni, csak darabosat. Csak 4 foga van még.


A banánt kis karikára vágva adom neki, a narancsot, mandarint kisebb kockára vágva. (mert a kis mohó 1 gerezd clementint is lenyel egyszerre)

2011. jan. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok még csak 11 hós! (a 4 fog miatt írom :))
2011. jan. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De jó nektek, az enyém nem nyitott ezekre a kajákra. Látni kellett volna hogy örültünk neki nyár végén, hogy hozzányúlt az almához, hát még amikor a szájába vette. Most meg leszokott mindenről, hiába teszem elé, max. csak engem etet meg vele.
2011. jan. 5. 15:14
 6/9 anonim ***** válasza:

15 hónapos a kisfiam, jön a pulthoz, és mondja: aama, aama. Ilyenkor pucolok neki egyet, kivájom a közepét, és úgy eszi. Cikkekre vágva nem kell neki, de ezt élvezi, hogy önállóan ehet. Napi 2 simán lecsúszik neki.

Mandarint és narancsot is megeszi, ha édes fajta, cikkekre szedem, és kész. Össz-vissz 8 foga van, most jönnek neki az alsó négyes fogai.


Új ételek? Próbálkoztam Karácsonykor töltött káposztát adni neki, és legnagyobb meglepetésemre úgy nyelte, mint kacsa a nokedlit. Kápit pici lével turmixoltam, a gombócból csak szétnyomkodtam, bele pici tejföl, és csak lapátolta befelé. Most újévkor pedig csináltam lencsegulyást. Szedtem neki lencsét, füstölt tarját, répát, zöldséget, zellert kevés lével, picit átturmixoltam, bele pici tejföl, és ezt is csak úgy nyelte, nyelte, hogy le voltam döbbenve.

Hétfőn krumplis tésztát céklával simán megette, pedig erre se mertem volna a nyakamat rátenni. És villával simán elfogadta.

Tegnap vadasmártás volt husival és kagylótésztával. Igaz, a husit átturmixoltam egy kis mártással, de a tésztát csak hozzákevertem, és ezt is simán megette.


Szóval nem panaszkodhatok, mostanában egész jól eszik, pedig a fogzása miatt nemrég mi is visszatértünk az "őskorba", és mindent turmixolnom kellett.

2011. jan. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
15:15-nek, nagyon jó evő babád van. Bár az ebéd miatt nem panaszkodhatok, a lényeg, hogy ne legyen száraz. Főzelék husival összetörve, leves összetörve a benne lévőkkel jöhet. Brokkoli, hal, karalábé, szóval minden. Krumplis tészta, ah, szerintem kizárt, bár még nem próbálkoztam vele. A töltött kápit lehet kipróbálom, eddig semmi puffasztótól nem fájt a hasa. A vadas nem jött be neki.
2011. jan. 5. 15:19
 8/9 anonim ***** válasza:

15 hónapos a kisfiam. Nagyon válogatós volt mindig is, ráadásul képes egy túróruditól is sugárt hányni, mert ugye az darabos. Most itt tartunk:


ébredéskor tápszert iszik. Mikor én reggelizek ő is eszik egy kis szelet kenyér belét megvajazva, kockára vágva, felvágottat és sajtot kockára vágva. Utána teát iszik. Ebédre már megeszi a mi főzelékeinket, de szigorúan csak összeturmixolva. Ha sült hús, fasírt a feltétünk, akkor abból is turmixolhatok hozzá, de ha például virsli, akkor nem ízlik neki. Alváshoz megiszik még egy kis tápszert. Uzsonnára banánt, almát kis kockákra vágva eszik és egy gyümölcsjoghurtot. Vacsorára újra a főzelékünket, de hús nélkül, utána nassol a mi vacsoránkból. Elalváshoz bevág még 240 ml tápszert. A gyümölcslevek nem ízlenek neki, vagy tápszer vagy tea vagy víz jöhet csak szóba nála. A narancsnak csak a levét hajlandó megenni, ha tejpépet csinálok belőle. Még körtét szoktam turmixolni és tejpéppel sűríteni, ezt általában tízóraira kapja.

2011. jan. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Bea24 ***** válasza:
17 hós lesz a kislányom és imádja a gyümölcsöt, banánt, almát, mandarint,kivit, körtét...stb. Mindig van kint egy gyümölcsöstál a pulton és ha enne, jön oda és mutogat, hogy kér. :) Malma,malma(alma), vagy a mandarinra mutogat. :) Már rég nem turmixolva eszi, az almát, körtét cikkekre vágom, a mandarint meghámozom és szétszedem. Belerakom egy tálkába és ő kiszolgálja magát. :) Alapjában véve minden új ételt szívesen fogad és eszi, nincs különösebb gond. A szalámikat is nagyon szereti.
2011. jan. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!