Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha 15 hós babám uzsira...

Baj, ha 15 hós babám uzsira mindig joghurtot eszik? Próbálok áttérni arra, hogy natúr joghurt gyümivel, sajnos turmix-szolva, mert a gyümölcsevéssel amúgy hadilábon állunk. De így is kiköpködi, ha marad benne db.

Figyelt kérdés

Próbálkozok kenyérkével, szalámival, de általában azt csak vacsira fogadja el.

Sajna ami héjas, borsó, zöldbab főzelék szintén turmix-szolom mert utálja a héját és kiköpi.


2010. dec. 3. 17:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem baj, az én 14 hónapos fiam reggelire eszik majdnem minden nap egy joghurtot. Nem nagyon akar ő sem barátkozni a kenyérrel és a felvágottakkal, így marad a joghurt meg a gyümölcs. A főzeléket én is turmixolom, jobb úgy, mert nem fájdul meg a pocakja a héjától.
2010. dec. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Dehogy baj, miért lenne? A joghurt nagyon egészséges tejtermék. 20 hónaposak a kisfiaim, de az uzsonna még mindig joghurt gyümölccsel (barack, meggy, ananász, banán,szilva) és teszek bele zabkorpát is. Nekik fontos ez az összeállítás, mert gondok vannak a kakival, de ez így lazítja. Volt, hogy babapiskótát, vagy Zabfalatok kekszet, zabpelyhet vagy háztartási kekszet tettem bele, így is finom lett a végeredmény. De szeretik a banános krémtúrót is, amit úgy csinálok, hogy túrót, banánt és tejet összeturmixolok. A zöldbabfőzeléket még nekik is turmixolni kell, ezt az egyet nem hajlandóak egészben megenni. szoktam csinálni még brokkoli krémlevest, sárgaborsó pürét, ezek is nagy kedvencük.
2010. dec. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Húú, de jó, de megnyugtattatok. Attól féltem, hogy nem adok neki változatosan enni, és túl sokat turmix-szolok, de ezek szerint nem. Utolsónak köszi az ötleteket. Babaműzlit én is szoktam tenni bele, de kaptam Tőled még ötleteket.

Ha nem túl nagy kérés a brokkolis és sárgaborsós receptet leírnád.

Ui.: tejcit még nem kaphat, csak HA-s tápit, mert van allergiás a családban.

2010. dec. 4. 09:32
 4/5 anonim ***** válasza:

A brokkolikrémlevest úgy készítem, hogy felteszem főni a brokkolit, 1 leveskockával, köménymaggal, fokhagymával, majd behabarom tejföllel és keményítővel, és ha kicsit kihűlt, összeturmixolom. Levesgyönggyel és husival adom a kisfiaimnak, nagyon laktató.

A sárgaborsót előző este beáztatom hideg vízbe, másnap felteszem főni só, bors, fokhagyma, füstölt ízesítő kocka, de tarját is lehet bele tenni,ha megfőtt, rántással sűrítem, és szűrőn átpasszírozom. Sült kolbásszal nagyon finom. .)

2010. dec. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsónak köszi, ari vagy, hogy leírtad, ki fogom próbálni!
2010. dec. 10. 09:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!