Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Viszkethet a babám ekcémás...

Viszkethet a babám ekcémás bőre a cebion csepptől? Folyt. Lent

Figyelt kérdés

1 éves eddig nem vakarta a bőrét.Pár hete napi 10 cseppet kap és azóta szét vakarja a bőrét.Másra nem tudok gondolni,mert új kaját nem kapott és mosószert sem váltottam.Úgy kenem mint eddig(most többször hogy kivakarta), és ugyan az a krém is.Most már csak zuhanyoztatom,mert fürdés közben is vakarja szegény.Napközben elvan,néha próbálja ruhán keresztül is de ahogy lekerül róla a ruha egyből elkezdi.Más tünete nincs.

Valakinek volt hasonló tapasztalata?


2011. jan. 4. 11:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekünk szerencsére nincs probléma a cebiontól. Kérj a gyógyszertárban vmi más gyereknek adható c-vitamint. Nem tartom kizártnak h a cebion csepp vmelyik hordozóanyagára érzékeny, de sztem nem valószínű. Inkább a hideg, ill a benti száraz levegő. Babámnak most újból előjött a kézfején az ekcémás folt, amikor bejöttek a nagy mínuszok (pedig rendesen felöltöztetem, ha sétálunk)
2011. jan. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Az én babám is enyhén ekcémás. Hónapok óta kapja a Cebion cseppet,de nem vakarózik. Ősszel vakarta a mellkasát utoljára. A kiütések,foltok hol előjönnek,hol elmúlnak. Én még nem gondoltam arra,hogy a cseppek miatt lenne.
2011. jan. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi tegnap voltunk bőrgyógyásznál, aki azt mondta, hogy sokan tévesen gondolják, hogy az ekcéma egy bizonyos táplálék által kiváltott allergia. Szerinte ez sokkal összetettebb annál, hisz akár egy betegség vagy a fogzás kezdetekor is fellángolhat vagy akár a hideg is ronthat az állapoton. Viszont megemlítette, hogy a citrusfélékből ne sokat adjak neki. Hogy vajon a citrusfélék magas C vitamin tartalma és a Cebion közt lehet-e összefüggés, azt nem tudom. Én inkább arra gondolnék, hogy bújkál benne valami, vagy a foga, vagy tényleg a szárazabb benti levegő és a hideg.
2011. jan. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi szépena válaszokat,felül meg van duzzadva az ínye.Lehet,hogy tényleg a foga miatt van!
2011. jan. 6. 21:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!