Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Állatszőrös, koszos szőnyeg...

Állatszőrös, koszos szőnyeg vs.10 hónapos négykézlábas?

Figyelt kérdés

Egy hónap múlva olyan helyre megyünk vendégségbe több napra, ahol állatok (3-4 kutya-macska) mászkálnak és fetrengenek a nappaliban, plusz senki nem veszi le a kinti cipőjét. A családban a kisbabák itt mászkálnak négykézláb és játszanak.

Mi utoljára a fiam 5 hónapos korában voltunk ott, akkor kezdett még csak kúszni, kordában lehetett tartani. (Kérésemre leterítettek neki a földre egy ágyhuzatot, de annyira nem esett le nekik, hogy mi van, hogy még arra is rámásztak az utcai cipőjükkel! :-( ) Most viszont 10 hónapos lesz, nyilván nem fog megmaradni semmi leterített cuccon, sem az ölemben állandóan (nem is bírnám 6 hónapos terhesen), de a férjemében sem.

Arra gondoltam, hogy cumit fogok adni a szájába (mert amíg a szája tele van, nem dugja bele a kezét), és le nem veszem róla a szemem. Aztán mindig rohangálunk majd kezet mosni.

Van esetleg valakinek valami jobb ötlete? Mennünk sajnos muszáj, a tisztaságért pedig nem tehetünk igazán semmit, mert nem értik meg, az én gyerekemnek miért nem jó az, ami a többieknek megfelel. Szóval arra kell megoldást találni, hogy ilyen körülmények között hogy "éljünk túl" 5 napot?


2011. jan. 3. 20:37
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenki válaszát! Próbálok reagálni a felvetésekre.

A szőnyeget sajnos nem lehet felszedni, padlószőnyeg. :-( Második, ha te vagy a sógorom, akkor igen, anyósodékhoz megyünk! :-) Nekem is anyósomék, egyébként. Így aztán nem lehet megtenni, hogy nem megyünk hozzájuk, így is nagyon ritkán látják a gyereket, külföldiek. Persze én is azt szeretem jobban, ha ők jönnek, dehát a férjem is vágyik oda, barátait, rokonokat is látni.

Náluk valahogy teljesen más az elképzelés a higiéniáról és tisztaságról. Csak egy példa: tavaly télen mentünk anyósomért a reptérre, amíg ő beült a kocsiba, beszaladtam a wc-re. Mire megyek vissza, látom, hogy a hátsó ülésen lévő fekete kabátom félig lelóg a sáros-latyakos lábtörlő-részre, rajta anyósom gurulós bőröndje a szutykos kerekével, és mellette ül anyósom.

Amikor a fiam öt hónapos korában ott voltunk, ha ültünk az ebédlőasztalnál, ölemben a gyerek, és matatott a kezével az asztalon, utána a fehér felső ujja totál fekete volt - és ezt nem képletesen értem! Azt, hogy nem megyünk be utcai cipővel a szobába, valami magyar hóbortnak képzelik.

Mindezt azért írtam le, mert én is ugyanúgy tisztában vagyok vele, mint ti, hogy a búra alatt nevelés milyen káros. De, ahogy Hencsi írta, itt azért távolról sem erről van szó. Hadd ne kezdjem el bizonygatni, hogy bezzeg nálunk is milyen kosz tud lenni a lakásban, legyen elég annyi, hogy ami az anyósoméknál van, az már régen túl van azon, amit egy átlagember tolerálni tud.

Kutya-macska: fogalmam sincs, hogy vannak-e oltva, azért azt feltételezem, hogy igen. Náluk egy kutya és egy macska van, viszont két sógornőm ahányszor megy hozzájuk (LEGALÁBB kétnaponta, de inkább naponta, amikor mi ott vagyunk), annyiszor viszi magával a saját kutyáját is. Ez így összesen egy korcs, egy skót juhász meg valami medve-szerű harcikutya. A medve-szerűn még nem éreztem szagot, de a skót juhász és a korcs olyan büdösek, hogy néha szó szerint öklendezek tőlük. Mivel étkezések alatt is ott járkálnak ide-oda, ahányszor ott vagyunk, én mindig fogyok pár kilót, egyszerűen nem bírok enni abban a bűzben. Szóval képzelhetitek, mennyire tiszta kutyák!

A bébikomp bomba ötlet, köszi szépen!!! Attól tartok azonban, hogy nem férne el a bőröndünkben, repülővel megyünk. :-( A sógornőmnek van, lehet, hogy összeszedem magam és kölcsönkérem az övét, csak hát az a baj, hogy az ő lánya ennyi idősen is szívbaj nélkül mászkált ott a szutyokban. Na, még meglátom. :-)

Valaki írta, hogy azért ne játsszon a kutya tányérjában a gyerek. Hát, láttam már olyat, hogy a sógornőm kislánya nem tudta átlépni a küszöböt (13 hónapos volt), lement négykézlábra, hogy átmászhasson, közben beletenyerelt a kutya táljába (ezt persze mindenki látta), aztán ment tovább. Minderre reagálni, vagy a gyerek kezét megmosni senkinek nem jutott eszébe.

Az meg olyan marha ciki és kellemetlen, hogy egy pillanatra nem merem magára hagyni a gyereket a rokonokkal. Pedig nem merem!

Jaj, nyáron a legdurvább sztori az volt, amikor a gyerek apósom ölében ült kint az udvaron, voltak ott vendégek is, a kutyák is ott mászkáltak. Bementem valamiért a házba, amikor megyek ki, azt láttam, hogy az egyik vendég (várandós kismama) valamire nagyon fintorogva és szörnyűlködve figyelmezteti apósomat, és mutat a gyerekre (nem értem a nyelvüket, angolul beszélünk együtt). Ő meg csak halál nyugodtan: nooo, not a problem! A gyerek keze meg a szájában. Totál egyértelmű volt a helyzetből, hogy előtte egy kutya nyaldosta a gyerek kezét, és amikor azt a szájába vette, akkor a kismama ezen szörnyűlködött. És ez apósomnak not a problem! Hát kössz! És erre hogy lehet reagálni? Kezdjem el számonkérni apósomat? Vagy mit?

Na, jól felhúztam magam, bocs mindenkinek!

Szóval, aki azt írta, vagy gondolta, hogy egy kis kosz nem árt a gyereknek, az ezeket figyelembe véve gondolja át újra, legyen kedves!

Ja, senkit nem pontoztam le!

Várok még további válaszokat is! Köszi mindenkinek!

2011. jan. 4. 11:13
 12/17 anonim ***** válasza:

Hol laknak anyósodék??? :D Hát ez szörnyű, sajnállak! Én tuti nem mennék... persze értem,hogy nem teheted meg.

A bébikomp szerintem jó ötlet, és én már láttam olyat, hogy babakocsit visznek(adnak föl csomagként) a repcsire, szóval lehet a kompot is megengednék!

Én vinnék még magammal Domestos fertőtlenítős kendőt... hát jobb ötletem nincs!

Majd írd meg ha hazajöttetek, hogy mi volt! :)

2011. jan. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

most nem olvasom végig mit írtál, csak beleolvastam, hogy anyósodék...


hát akkor Te csak ne kérd diszkréten a porszívót, férjed oldja meg, végülis ő van otthon :) anyséknál simán kitakaríthattok szerintem anélkül, hogy kellemetlen lenne.


én anyósomék is cipővel bemásznak a lakásukba, mikor megyünk az ölembe veszem addig a babámat míg a férjem felmos :)

2011. jan. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a Domestos kendő ötletet, nagyon szuper!!! Nem is nagyon volt a fejemben ennek a kendőnek a létezése, de most tuti beszerzek 2-3 csomaggal indulás előtt!

Na és képzeljétek csak! Tegnap este felvetettem a férjemnek, hogy szerinte milyen ötlet lenne elkérni a nővérétől a bébikompot. Mire mondja, hogy "ja, nem is mondtam, hogy múlt héten anyám vett nekünk egyet!" Azt sem tudtam, hová legyek a boldogságtól! :D Tök rendes volt tőle! Ilyen rendesek egyébként, ezért nem is tehetem meg azt pl., hogy nem megyek oda, mert tényleg szeretnek minket.

A kompot amúgy nem engednék csak úgy fel a repülőre, a szabályzatban benne van, hogy egy két éven aluli gyerekhez egy összecsukható kocsit ingyen szállítanak. Mást viszont nem. Esetleg ha a mérete nem haladja meg a kézipoggyászét, akkor akként lehet felvinni a gépre.

Most már azért eléggé megnyugodtam. Így a bébikomppal és a Domestos kendővel valamivel jobban fogom magam érezni. Aztán, ahogy Shakespeare mondta "Jöjjön, aminek kell, a legszörnyűbb nap is csak lefut egyszer"! :-DD

2011. jan. 5. 11:56
 15/17 anonim ***** válasza:

tök megértelek, én kérdeztem, hogy nem anyósomékhoz jöttök-e... :)

ők is tök rendesek amúgy, szóval tényleg "csak" náluk ennyi a hiba, hogy nincs igényük a tisztaságra.

a komp nagyon jó ötlet és domestos kendő is szuper, én itthon is használom, praktikus.

2011. jan. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Szia, én csak a megnyugtatásodra mesélném el, hogy annak idején anyukám engem és a nagyobbik testvéremet "búra alatt nevelt". a lakásunk olyan lehetett mint egy tisztaszoba: cipőt még a lépcsőházban le kellett tenni, napi többszöri felmosás, és még ennek ellenére is, ha leesett pl. a cumim, azonnal sterilizálta anyám, ha jött valaki látogatóba, akkor őt pedig speciális kézmosóval, kórházi mamuszokkal (zoknira húzatta persze) várta. Sőt, volt, hogy kifőzött lepedőkkel terítette le a szőnyeget, ha játszottam, amire ő még zokniban se lépett rá, mindig felhajtotta, ha odajött hozzám. 14 éves koromra úgy néz ki az életem, hogy nyáron allergiával küszködöm, ősszel, télen és tavasszal pedig szinte folyamatosan náthás és influenzás vagyok. A testvérem sincs ezzel másképp, ő is szenved. Viszont hazajött külföldről az apukám, született még egy kistesóm, aki viszont úgy cseperedett kiskorában, hogy a lakásunkból iroda is lett, mivel itt folytatta az apukám a munkát. Jöttek folyamatosan az ügyfelek, az anyukám pedig majdnem idegösszeomlást kapott, mert bejöttek cipőben, nem mostak kezet, stb, (az apukám elég lazán kezelte ezeket a kérdéseket) ráadásul mi pedig már egyre betegesebbek voltunk a nagyobbik tesómmal az oviban, pszichológushoz is járt. A kistesóm viszont szépen fejlődött, allergiája sincs és nem is beteges velünk ellentétben. Ez kb. a két ellenpólus, nyilván a középutat érdemes választani, de azért látszik szerintem, hogy melyik az ártalmasabb. Anyukám a mai napig bánja, azt amit velünk csinált.
2011. jan. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Én vagyok, aki a bébikompot ajánlotta. Örömmel olvastam, hogy valamelyest megoldódott a reménytelennek tűnt helyzet, és hogy hasznosnak találtad az ötletem! Minden jót! :)

2011. jan. 9. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!