Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Állatszőrös, koszos szőnyeg...

Állatszőrös, koszos szőnyeg vs.10 hónapos négykézlábas?

Figyelt kérdés

Egy hónap múlva olyan helyre megyünk vendégségbe több napra, ahol állatok (3-4 kutya-macska) mászkálnak és fetrengenek a nappaliban, plusz senki nem veszi le a kinti cipőjét. A családban a kisbabák itt mászkálnak négykézláb és játszanak.

Mi utoljára a fiam 5 hónapos korában voltunk ott, akkor kezdett még csak kúszni, kordában lehetett tartani. (Kérésemre leterítettek neki a földre egy ágyhuzatot, de annyira nem esett le nekik, hogy mi van, hogy még arra is rámásztak az utcai cipőjükkel! :-( ) Most viszont 10 hónapos lesz, nyilván nem fog megmaradni semmi leterített cuccon, sem az ölemben állandóan (nem is bírnám 6 hónapos terhesen), de a férjemében sem.

Arra gondoltam, hogy cumit fogok adni a szájába (mert amíg a szája tele van, nem dugja bele a kezét), és le nem veszem róla a szemem. Aztán mindig rohangálunk majd kezet mosni.

Van esetleg valakinek valami jobb ötlete? Mennünk sajnos muszáj, a tisztaságért pedig nem tehetünk igazán semmit, mert nem értik meg, az én gyerekemnek miért nem jó az, ami a többieknek megfelel. Szóval arra kell megoldást találni, hogy ilyen körülmények között hogy "éljünk túl" 5 napot?


2011. jan. 3. 20:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben felszedteném a szőnyeget az ismerősöddel azzal a dumával, hogy allergiás a gyerkőcöd, ha csak nem padlószőnyege van.

Ha igen, akkor necces.

2011. jan. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

jézus! nem anyósomékhoz jöttök? :)

náluk ugyanilyen, engem a rosszullét kerülget, mikor odaviszem a fiam, persze kell, és nem tudok mit tenni, le kell tenni, mert nem marad meg kézben. viszont még eddig semmi baja sem volt! érdekes, remélem nem is lesz, pedig irdatlan a kosz. a cumi jó ötlet, én mindig viszek, de 5 napig még sosem voltunk max 2-t.

éljétek túl, vidd többször kezet mosni, figyelj, minél kevesebb dolgot vegyen a szájába a földről, de úgsem tudod, teljesen kiiktatni.

bízz te is a legjobbakban, mint én és gondolj arra, hogy most letudja azt az évi1 kg koszt, amit meg kell enni! :)

bocs, hogy viccelődöm, de ezt máshogy nem lehet elviselni...

2011. jan. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
59%
Ha a baba rendesen van táplálva- márpedig ezt feltételezem- egy ilyen állatoktól nyüzsgő környezetben nem lesz nagyobb baja, mintha egy játszóházba adnád be, ahol minden steril,(???) de kontroll nélkül fogadják a gyerkőcöket, akik bármilyen bacit terjesztenek. A legtöbb állati betegség emberre ártalmatlan. Amúgy a túlzott sterilizálás csak rombolja az immunrendszert, esélyt sem hagyva az aklimatizálódáshoz.Lehet hogy kicsit koszosabb lesz a kölök,de ha a jószágok be vannak oltva, és egyéb szempontból is egészségesek, semmi baj nem lehet (de azért ne egyen a lurkó a kutya táljából!)és élete szóló élményt kaphat a gyerek.
2011. jan. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%

Hűűűű, ne haragudj, hogy nem tudok normális választ adni, de én ilyen helyre biztosan nem vinném a babámat!

Pedig nem féltem agyon, de azért az durva, hogy még a cipőjüket sem veszik le a babák mellett!

A szüleimnél csak 1 kutya van, aki napi 2x van csak kint és utána mindig megtörlik a lábát, de így is minden bajom van tőle, ráadásul mindig tiszta kutyaszőr a ruhánk és persze a kicsi szájába is jut bőven :(

Esetleg utazóágyba tenni? Bár nem valószínű, hogy sokáig megmaradna...

Plusz ruhát mindenképpen adj rá még, amit elég csak lekapni, amikor már tisztább helyen vagytok és persze sűrű kéz- és arcmosás.

Remélem "épségben" megússzátok!

2011. jan. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
61%

Közvetlen hozzátartozóm gyermekorvos, nemrég beszélgettünk arról, hogy egyre elterjedtebb nézet, hogy néhány hónapos kor után kifejezetten káros a babákat túl higiénikus környezetben nevelni, mivel így nem tud felkészülni az immunrendszerük a játszótereken, bölcsődékben, óvodákban vagy bármilyen hétköznapi helyszínen található körülményekre. Persze ez egy sokat vitatott kérdés, de tény, hogy több az allergiás azok körében, akiket a baktériumos, állatszőrös, koszos külvilágtól "távol" neveltek. Szerintem az 5 nap alatt nyugodtan hagyd játszani a gyermekedet, talán még jót is tesz neki, ha kap egy kis ízelítőt abból, ami a tiszta lakáson kívül folyik. Olyan borzasztó dolgok nem lehetnek azokon a szőnyegeken, ha a család gyermekei is ott játszanak.

Esetleg beszélgessetek róla többet, hogy ők mit gondolnak erről a kérdésről, hátha számodra is megnyugtató érveket tudnak felhozni, vagy épp ők jönnek rá, hogy máshogyan kéne, erre biztos lesz időtök 5 nap alatt.

2011. jan. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Én diszkréten elkérném a porszívót, és kiporszívóznám a szőnyeget, ha kell, naponta többször is. Előbb-utóbb majd csak leesik nekik.
2011. jan. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Így én sem vinném el. Még csak a kutya/macskaszőr hagyján, de az állatok lábára tapadt állati ürülék....pfujjj.

Igazából ilyen körülmények között teljesen mindegy hogy leveszik-e a cipőjüket az emberek vagy sem.


1. felszeded a szőnyeget amit az egyik válaszoló írt.

2. porszívózás (ami max a szőrt/port szedi fel.


Az igaz hogy nem kell sterilen tartani a gyereket, na de 4-5 állat közé vinni ilyen körülmények közé, hát jó hogy nem a kutyaólban kell aludni...

2011. jan. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Azért azt, hogy nem megyünk be cipővel a nappaliba, ne keverjük már össze a túlzott higiéniával!

Gondolom a kérdező sem mos fel naponta 2x Domestossal és törli át óránként a bútorokat fertőtlenítő kendővel, mert ezt lehet túlzottnak nevezni!

Mi vadi új tetőtérben lakunk, ahová nem jövünk fel a lépcsőn cipővel, heti 3x porszívózok, 1x felmosok és így is hihetetlen mennyiségű kosz van, néha zoknit kell cserélnem, olyan koszos a padló. Ja és nincs állatunk!

Úgyhogy ennyi kosz (meg amit a nagyszülőknél kap) szerintem pont elég egy babának, nem terhelném még azzal, amit a cipőtalpunkon összeszedünk az utcán, meg amit a 3-4 háziállat behoz az udvarról.

2011. jan. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
én is elkérném a porszívót arra hivatkozva, hogy babám ehhez nincs hozzászokva :S
2011. jan. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
48%

Szia!


Van bébikompotok? Ha nincs, próbáljatok kölcsönkérni egyet! Én mindig ezt a módszert alkalmaztam, ha olyan helyre mentünk, vittük magunkkal a kompot. Meg például itthon is volt olyan, hogy nem volt időm összetakarítani mire felébredt a gyerek, így amíg gyors összeporsziztam, addig ő a kompban gurungált. Az én kislányom nagyon odavolt érte.

"Diszkréten kérd el a porszívót..." Ezen bevisítottam!:D:D:D:D

2011. jan. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!