Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi időtök van napi szinten...

Mennyi időtök van napi szinten a barátokra?

Figyelt kérdés
Már kész vagyok tőlük,pedig szeretem őket.Különösen egy barátnőm az,aki napi egyszer vagy kétszer tuti felhív,hogy mikor megyek msnre.Mikor elmondom,hogy nem érek rá és nem tudom,mikor lesz időm leülni,megy a hátam mögött a kibeszélés,hogy nem igaz,hogy nem tudok napi 1-2 órát szakítani,mert én itthon vagyok,rosszul szervezem a napomat,nem így kell,úgy kell,stb.Kicsi a lakásunk,mindig van mit takarítani,pakolni.17 hónapos a babám,folyton ott van ahol én,mindent megcsinálok mellette,mert nem hagyhatom akkorra,mikor alszik.De mikor állok a tűzhely mellett,nyavalyog a gyerek,lejárt a mosógép,kiborult a liszt a földre és még a postás is csenget csörög a telefon,hogy menjek msnre,mert xy beszélt z-vel és új haja van.Most mondtam egy példát,de hogy lehet vkikkel megérteti,hogy tényleg nem érek rá?Mikor alszik a babám leülök enni,gyorsan olvasgatok itt egy kicsit és megyek is tovább.Du. hazaér a párom és együtt vagyunk.6kor vacsora,7kor alvás,aztán meg esik neki a vasalnivalónak,beszélgetünk kicsit és dőlök ágynak.Egyszerűen fáradt vagyok még ezek után ülni a gép előtt és pötyögni ugyanarra a témára ami megy már hónapok óta.Szoktunk összefutni,de ritkán,mert ő(k) 10 körül kelnek reggel (ha nem mennek dolgozni) és 11 mire találkát tudunk megbeszélni.Nekem akkor már alvás van,ebéd,stb.
2011. jan. 3. 12:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
olyan barátnőd nincs,akinek van babája?Nekem van,így velük tudom tartani a kapcsolatot.egy van,akinek nincs,de vele nem is nagyon tudunk találkozni.ő lusta felkelni nyolckor,hogy kilenc körül tudjunk találkozni,én meg nem zavarok bele a gyerekem napirendjébe azzal,hogy 11-kor találkozok vele,így csúszik a kaja,alvás.ezt meg kell érteni.a többi barátnőmmel meg akkor társalgunk neten,ha a gyerekek alszanak,illetve tudunk időben találkozni.
2011. jan. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Skype-on lehet beszélni headseten, webkamerán keresztül, akkor nem kell közvetlenül a gépnél ülni és gépelni, tehát szabad a kezed és tudsz mást is csinálni. Lehet, hogy ilyen van msn-en is, nem tudom.

Amúgy meg, ne haragudj, hogy ezt mondom, de nagyon önző barátaid lehetnek, ha nem értik meg, hogy a babád mellett már nincs időd úgy pletyizni, mint régen, meg hát gondolom már nem is érdekelnek annyira azok a "hatalmas" problémák, amikről régen órákat beszélgettetek... :)

Ha igazán fontos vagy nekik, akkor hajlandóak lennének korábban találkozni veled, pl. átmehetnének hozzád akkor, amikor már alszik a kicsi, így lenne 1-2 órátok pletyizni :)

2011. jan. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Van,és sokkal jobb minőségű velük a kapcsolatom.De ők régi barátok nem akarom őket elveszíteni,de egyszerűen nekem erre nincs kapacitásom,hogy a gép előtt üljek mert ő unatkozik.Ha meg híre megy a gyerekes barátnőmmel tudtam találkozni (reggel 9kor) akkor megint "kikapok" hogy rá bezzeg van időm.
2011. jan. 3. 13:06
 4/11 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de nem nagy veszteség egy olyan "barát", akinek az a fő problémája, hogy nem érsz rá kidumálni xy új haját. Az ilyen egy éretlen gyerek, nulla empátiával, nem nagy veszteség.
2011. jan. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
hát akkor vegye a fáradtságot,és keljen fel nyolckor,és találkozzon veletek kilenckor.én biztos megmondanám neki,ha leb...na,hogy a másikkal volt időm találkozni.nekem is régebbi az a barátnőm,aki lusta felkelni,hogy találkozzunk,de én úgy vagyok vele,hogy ha nem akar alkalmazkodni,akkor nem is érdemes vele barátkozni.azért csak könnyebb egy felnőttnek igazodni,mint egy gyereknek.
2011. jan. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nekem már mások a problémáim amiről velük nem akarok és nem is tudok beszélni.Nem akarom őket terhelni a gyerek dolgaival mert úgysem tudnak rá mit mondani.Ezért inkább találkozom a gyerekesekkel,velük jobban egy hullámhosszon vagyunk. Így viszont elveszítem a régieket.
2011. jan. 3. 13:20
 7/11 A kérdező kommentje:
De hogy visszatérjünk az eredti kérdésre,ti milyen gyakran beszéltek velük?
2011. jan. 3. 13:21
 8/11 anonim ***** válasza:

Az én barátnőim nem keresnek naponta, én sem őket. Egy kisgyerekes barátnőm van, 200 km-re, vele évi szinten 2-3 alkalommal találkozunk, néha egy-egy telefon, inkább e-mail-ezünk. MSN, Skype: nincs rá időnk, Ő dolgozik, nekem három gyerekem van.

A másik barátnőm pár km-re lakik. Vele havonta egy-két alkalommal találkozunk. Néha egy-egy sms, telefon, de inkább üzengetünk az iwiw-en. Vele sem messengerezem és skype-olok soha.Neki már gimis lánya van.

Ha valaki ráér, keresi a másikat, írunk egymásnak, de napi szinten egyáltalán nem keressük egymást.

2011. jan. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Sajnos ez szerintem sok fiatal anyukánál így van, hogy nem értik a nem gyerekesnek már más az élete. Engem terhesen is piszkáltak néha hogy miért nem megyek ide-oda nagy hassal (kiírt időpont előtt 1 héáttek nyaralni pl. - meg is indult aznao a szülés amikor utaztunk volna) meg miért nem adom le a gyereket nagyiknak, férjnek és megyek bulizni meg ásárolgatni órákra hetente többször.....sajnos ez olyan hogy a vaknak sem tudod elmagyarázni milyen a piros szín. Hát egy gyermektelen sem tudja (ha nincs elég intellingenciája ehhez) elképzelni milyen ha már nem csajszi hanem ANYA vagy.


Erre nem tudok megoldást, majd megtanulják milyen ez ha nekik is lesz gyerekük, akkor majd újra közel kerültök egymáshoz, kivéve ha akkor meg azért fognak b*szogatni mert valamit máshogy csinálsz mint ők legyen az azkár hozzátáplálás vagy bármi más. Aki kritikus természetű az sajnos az is marad, legyen bármi.

2011. jan. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
13.25 vagyok, naponta-kétnaponta beszélünk, egy 5-10 perces telefonra van időm mert az kb. annyi mint egy fogmásosá vagy hajmosás, ennyi belefér, de a találákozások már más tészta, az mondjuk kéthetente, hetente ha épp jól jön ki a lépés. De ettől függetlenül néha kapok egy-egy beszúrást hogy miért nem passzintom le a gyereket mert akkor tbbet lehetnénk együtt......ezt sosem fogják megérteni :)
2011. jan. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!