Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell szégyenkezni és...

Miért kell szégyenkezni és magyarázkodni, ha a szülőkkel alszik a baba?

Figyelt kérdés
Természetesen nem 12 éves gyerekre gondolok. Az állatok is a kicsinyükkel alszanak, a gyereknek miért kell külön ágy és ráadásul miért szégyen ez??
2011. jan. 2. 13:47
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, Én meg pont azt érzem, hogy úgy néznek rám, mint a véres rongyra, mert kislányom születése óta külön ágyban/szobában alszik. Pont az ellenkezője. De lesz...m, a Mi kis családunknak így a jó, ez vált be, ez működik. Te se magyarázkodj, ha nektek meg úgy jó. Ki az istent érdekel más?
2011. jan. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Sajnos azt vettem észre hogy napjainkban mindenért magyarázkodni kell..azért is ha a baba nem csak szopik 6 hós koráig, hanem gyümit is eszik, azért is ha valaki kiviszi télen is sétálni, azért is ha nem kiturkált hanem vadiúj ruhákat vesz a gyereknek valaki, stb. Ja, kihagytam hogy azért is szégyenkezni "kell" mert nem hagyom sírni hanem felveszem ha sír.


Mert sok anyuka (vagy rokon) imádja kritizálni azokat az anyukákat akik valamit máshogy csinálnak mint ők. Én a fent említett pár dolog miatt kaptam sanda pillantásokat másoktól vagy egyenesen beszólásokat....gusztustalan dolog de ez van. Sokan nem bírják elviselni ha nem kritizálhatnak más anyukákat.

2011. jan. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
11%

NEM kell. Régen is együtt aludtak, a 3. világban ma is együtt alszanak és ez a természetes.


Csak a mai fene nagy modern világban divat hogy az újszülöttet nemhogy külön ágyba, de teljesen egyedül külön szobába is rakják.


Ha furcsán néznek nézzenek én ugyan nem magyarázkodom. Most már külön szobában alszik, de hétvégente hajnalban bizony átjön hozzánk tentézni még :)

2011. jan. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
miért kell szégyenkezni?nem értem?Mindenki úgy alszik,ahogy akar.ennek ellenére hogy így gondolom,én nem tudnám még azt sem elképzelni,hogy egy szobában,nemhogy egy ágyban.a fiam születésétől külön van,ha nyikkan egyet,már ott vagyok.volt pár éjszaka,amikor beteg volt,és fél óránként kelt,akkor próbáltam vele aludni a nappaliban a kanapén,de azt hitte,hogy játszunk,úgyhogy ő sem akar velem,velünk aludni.mi sokat gondolkoztunk,hogy hogy legyen,velünk egy szobában vagy külön,és örülök,hogy így döntöttünk.így addig tv-zünk,beszélgetünk,amíg akarunk,az ágyunk megmaradt kettőnknek.én nem ítélek el senkit,nincs is jogom hozzá.
2011. jan. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
9%

19.04. NEM divat, hanem egyszerűen valakinek úgy jó.

De a véleményed iskolapéldája annak ami előtted lett leírva.

Tehát hogy azért mert Te együtt alszol vele ezért már nem helyesled azt ha valaki nem. (bár nem szó szerint ítéled el, de a "fene nagy divat" eléggé cinikusnak hangzott.)

2011. jan. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
20:59, ott a pont....
2011. jan. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Jó akkor úgy kérdezem.


Hogy van szívetek egyedül rakni a gyereket egy külön szobába? Hol az a fajta anyai ösztön, ami elvileg bennünk van nőkben. Hogy imádjuk magunknál tudni, hogy érezni akarjuk a kicsi meleg testét, minden rezdülését. Elnézni órákig, ahogy félig nyitott szájjal ott piheg melletted, ébredéskor mire befókuszál a pici szeme rád mosolyog, és csodálni, hogy a TE babád?


Vajon ezeket az érzéseket nem hiányoljátok? A saját kényelmetek ennél is lehet fontosabb? EZT NEM ÉRTEM, és nem ítélem el, de divatnak tartom. Mert ha valaki mondja hogy náluk külön van, akkor már a 2.3.4. anyuka is rögtön külön rakja, nehogy maradinak nevezzék. Ezért divat, és erre válaszoljatok.


Nekem a szívem szakadt volna meg külön szobába tenni. Külön kiságy oké, de az is mellettem volt közvetlenül. A rácsokon keresztül nézegettük apukával napközben is.

2011. jan. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Már ne haragudj kedves utolsó, de hogy merészeled elítélni azt az anyát, történetesen engem is, aki külön szobában altatja a babáját? Csak mert Te nem úgy csinálod? Egy utolsó par...t megjegyzés volt részedről, hogy az anyai ösztönökkel van a baj, és fontosabb a saját kényelem stb. Én igenis úgy szeretek aludni/pihenni, hogy megvan a saját terem, saját ágyam, és a családunkban mindenki így van ezzel, gyerekeink is ezt szokták meg, nekik is ez a természetes. Abból, ahogy írtál, leírtad a dolgokat, előre sajnálom a gyereked, mert állandóan a sarkában leszel még felnőttként is.... erről meg ennyit. És csak annyira voltam most szemét, mint Te.
2011. jan. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

15.08.


Van egy véleményed, oké. De kijavítanálak: az anyai ösztön nem azt jelenti hogy magam mellett altatom mert csak úgy látom ahogy piheg. Az anyai ösztön ennél sokkal de sokkal több, ha neked ezt jelenti akkor rendben, nem mindenki gondolkodik egyformán. de attól még ne becsmérelj másokat.


Pont a te fajtád miatt kell behúznia fülét farkát sok anyának hogy ne kapja a beszólásokat. Külön szobában alszik a fiam, nagyon szeretem, és imádom ahogy piheg amit altatáskor látok is. Azonban éjjel én is alszom és alvás közben nem látom a rezdüléseit.Reggel azonban örülünk egymásnak mint minden más anya és baba akárhogyan is alszanak.

2011. jan. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
divat kérdésre meg annyi: ez egy baromság. alaptalan ostobaság a divatra fogni, régen és most is vannak együtt és külön alvók is.
2011. jan. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!