Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell szégyenkezni és...

Miért kell szégyenkezni és magyarázkodni, ha a szülőkkel alszik a baba?

Figyelt kérdés
Természetesen nem 12 éves gyerekre gondolok. Az állatok is a kicsinyükkel alszanak, a gyereknek miért kell külön ágy és ráadásul miért szégyen ez??
2011. jan. 2. 13:47
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
76%

A szülői ágy,ha lehet,akkor legyen csak a szülőké. Az nálunk egy nagyon intim terület. Sajnos vannak esetek,amikor a gyerek,még 5,6,sőt 8-9 évesen is anyuci vagy apuci mellett akar aludni(és ott is alszik) Na,az már nem egészséges!

Kell a gyereknek is és a szülőknek is egyfajta szabadság!

Nyílván vannak gyerekek(babákra gondolok itt),akik valamiért az anyukák mellett szeretnek aludni,ott érzik magukat biztonságban. Ezt semmivel nem lehet helyettesíteni. Én nem örültem annak,hogy a mienk inkább velünk aludt 1 ágyban,(pedig 1 szobában voltunk),de a nyugalmát így tudtuk kiváltani a gyereknek. Ma 1,5 éves,és bár 1 szobában alszunk még mindig,de már külön alszik el,igaz,mellette vagyok és fogom a kezét. Néha így még az éjszakákat is átaludja,de ha éjszaka felébred,akkor mellénk kerül. -így az intimitást elvesztette a szülői ágyunk. ez van.

Szerintem csak 3 éves kortól szégyen,ha egy gyerek a szülőkkel alszik.Mert a 3 évesnek már nem ott van a helye.

2011. jan. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez minden család magánügye,mindenki maga érzi,hogy mennyire hajlandó alárendelni magát a szülői szerepkörnek .

Emiatt szégyenkezni végképp nem hiszem,hogy kellene bárkinek is,mindenki tegye úgy ahogy ő jónak érzi,megvan mint sok minden másnak az együtt alvásnak is a pozitív oldala és lehetnek hátulütői is,példáúl a szülői intimitás ...

Nálunk az első gyermekünk sokáig aludt velünk,még 4 éves korában is ,most 4 és fél éves és még előfordul,ehez az is hozzájárult,hogy van egy betegsége ami miatt nem lehetett egyedülhagyni a saját szobájában,mivel hónapokig fel sem szabadott kelnie.Sok-sok türelemmel és kitartással lehetett csak később a saját szobájába átszoktatni.

2011. jan. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
76%
se ennek nem kell szégyenkezni,se annak.Aki a gyerekkel alszik,tegye,bár nem tartom sem egészségesnek se jónak mint ahogy ezt sokan állítják.A fiam születésétől kezdve külön szobába alszik,és amikor szüksége van rám,ott vagyok vele,de nekem,nekünk is szükségünk van arra,hogy egy kicsit férjek,feleségek is legyünk,hogy ne suttogva beszüljük meg a dolgainkat,ne óvatosan éljünk nemi életet,hanem meghagyjuk ezt magunknak.fiam nem is tudna elaludni a mi ágyunkba,bár imád benne hancúrozni,és ennyi.Aki úgy érzi később könnyebben és egyszerűbben átszoktatja minden törés nélkül az tegye.
2011. jan. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
93%

A nagyobb gyerköc 2 évesen magátol átszokott a saját ágyába a kicsi velünk alszik de csak ha hajnalban felkel és átmászik hozzánk.

Ha kérdezik mindig ezt mondom nem szégyenkezem miatta.

Ha megérik rá akkor átmegy a saját ágyába aludni ő is.

2011. jan. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
76%

szerintem is magánügy, nem kell magyarázkodni.

az én lányom azért nem alszik velünk, mert a szülői ágy a szülőké, összebújás, smaci, szex.... :) ez egy baba/gyerkőc mellett szerintem nem lehetséges.


a baba a gyerekágyban alszik. amíg picuri volt, nekem friss gátsebem volt, gyakran szopizott, az ágy mellett volt a bölcső, abban aludt. most már külön szobája van.


de abszolút nem érzem úgy, hogy bárkienk magyarázkodnia kellene. én nem nézek ferde szemmel a barátnőmre, mert ők együtt alszanak a fiukkal.


aki amúgy együtt alszik minden éjjel, végig a kisgyerekével, az mikor és hol él házas életet?

2011. jan. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
93%

Nem kell szégyenkezni! Ha nektek így nem okoz kellemetlenséget, akkor aludjon veletek a baba! Persze törekedni kell arra, hogy maradjon a saját ágyában, de ha éjjel felriad és csak mellettetek nyugszik meg, akkor legyen! Majd később teljesen át lehet szoktatni a saját szobájába.

Én nagyon nem helyeslem, amikor a pár napos újszülöttet külön szobába rakják. Annak a babának édesanyja közelében a helye, hiszen 9 hónapig együtt voltak, éppen elég trauma megszületni, miért kéne azonnal elválasztani...

2011. jan. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
hát nem tudom, én legkevésbé sem szégyenlem magam, mert velem alszik a 9 hónapos kisfiam! 8 hetes kora óta alszik velem, mert beteg volt, és a kórházból hazajőve így éreztem ÉN jól magam! Azóta is ott alszik, és eljutottunk odáig, hogy múltkor megpróbáltam a saját ágyában elaltatni, de már alig vártam, hogy felébredjen, és magamhoz vehessem. Ő kezdetektől fogva az én részem volt, miért kellene szégyenkeznem, hogy szeretném a szülés óta is a közelemben tudni? Mi így érezzük jól magunkat. Szexelni meg a másik szobában is lehet.
2011. jan. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!!


A fiam 9 hónapos, 50-50%-ban alszik a saját illetve a mi ágyunkban. Nem éreztem én sem soha, hogy szégyenkeznem kellene emiatt, örülök, hogy mások sem. :))


Aki kérdezte a szexet: mi sokszor a fürdőben vagy a konyhában oldjuk meg, de csak egy hálószobánk van, így nem is tudnánk máshová tenni a kiságyat. Egy 9-10 hónapos gyerek előtt én már nem szívesen szexelnék ha alszik sem, mi van ha felébred. Amíg 1-2-3 hónapos volt, egyszer-egyszer előfordult azért. :)

2011. jan. 2. 15:36
 9/24 anonim ***** válasza:

én kérdeztem a sexet :)

köszi az őszinte választ!


mi meg pl. a konyhánkban nem tudnánk, mert nappali-konyha egybe van nyitva, és ott a gyerekágy, plusz a konyhaablakon belát a szomszéd.

2011. jan. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Ha szégyenkezik valaki és magyarázkodik, az annak a jele, hogy nem biztos magában. Ha te hiszel abban, hogy nektek így a legjobb, akkor ne foglalkozz mások véleményével.
2011. jan. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!