Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt anyuka, akinek a...

Van itt anyuka, akinek a babája oxigén hiányosan született?

Figyelt kérdés

de nem a szülés alatt lett oxigén hiányos, hanem a terhesség során?

és csak később derült ki? a mozgás elmaradásakor?


írnátok nekem tapasztalatot? hogy alakult a gyermek további fejlődése, hova jártatok, menni idős volt ekkor a baba?


az én babám már 6 hós és most derült csak ki.


2010. dec. 27. 17:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát a keresztlányomnál nem biztos, hogy oxigén hiány miatt, de szintén elmaradt a fejlődésben. Vele 3 hónaposan kezdtek járni fejlesztő tornákra. Pető intézet, tsmt, stb. Borzasztóan sok felé, a gyerek mindennap volt valamilyen fejlesztő tornán, volt mikor 1 nap kétszer is. Kb. 1-1,5 évesen üldögélt, és mászott, és úgy 22 hósan járni. Most 3 éves, a tornák nagy részét elhagyták már, mert már nem tudnak rajta tovább fejleszteni. Végül is már jár (igaz kicsit bizonytalanul, könnyebben elesik, mint a többi gyerek) és most már guggolni is viszonylag biztosan tud. Viszont ő szellemileg is el van maradva sajnos kortársaitól. Úgy kb. 1,5-2 éves gyermek szintjén van. Még csak most kezdett gagyogni pl. Ezen viszont már nem nagyon tudnak az orvosok segíteni. Most ilyen fejlesztő bölcsibe jár. A szülei reménykednek benne, hogy jövőre már oviba is felveszik. Hát, nem tudom...

Most így hirtelen ennyit tudtam csak írni, ha szeretnéd, megkérdezem az édesanyjától a pontosabb infókat.

A lényeg, hogy kitartás, nem reménytelen a helyzet, és minden eset más, úgyhogy a picurim esete ne lombozzon le téged! Csak hordjátok mindenre, amire pénzetek, időtök, lehetőségetek van, és akkor minden rendben lesz! :)

2010. dec. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszönöm, hogy írtál

ő most 6 hós és nem forog, nem tartja a fejét, a tárgyakért nem nyúl nem fogja meg...


járunk Dévényre, más tornára is

remélem rendbe jön....


csak nem tudom mitől lett oxigén hiányos... 9/10es apgarttal született...


bár 2 napig vajúdtam, talán ezért??

2010. dec. 27. 18:27
 3/4 anonim ***** válasza:

A dévény jó, oda tudom, hogy jártak, de a továbbiakban valóban nem tudok sajnos segíteni, még nem szültem, úgyhogy nem értek hozzá. De a hosszú vajúdás valóban nem tehetett jót. Orvosa, fejlesztő mit mond? Remélem sokkal szerencsésebbek lesztek mint mi.

Így utólag még azon gondolkoztam, hogy lehet, hogy végül Katona tornára hordták, nem pedig Pető intézetbe. Csak az elmúlt 3 év alatt annyi név repkedett, hogy már nem bírtam követni, sajnálom.

2010. dec. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Dévény-módszer és a Katona-módszer is jó. Meg korai fejlesztőben foglalkoznak még hasonló problémájú gyerekekkel, ott nem csak a mozgást fejlesztik, hanem az értelmi képességeket, kommunikációt is, mindent amire a kicsiknek szükségük van! mindenképpen keressétek meg!
2010. dec. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!