Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak nekem nem néz a szemembe?...

Csak nekem nem néz a szemembe? :- ( ( ( és a hallásával baj lehet?

Figyelt kérdés

Lépten-nyomon azt olvasom, hogy milyen csodálatos, mikor az újszülött a szemünkbe néz szoptatás és egyéb tevékenységek közben. A fiam szopi közben sosem teszi. 6 hetes és bimbóvédővel szoptatom. már kezdem azt gondolni, hogy ez a fránya műanyag az oka, aminek elhagyására tett kísérletek eddig kudarcba fulladtak, de most nem is ez a téma. Rendellenes, ha szopi közben nem néz a szemembe? az anyjának tekint egyáltalán?


és a plusz kérdés: 6 hetes szoktak a babák a hangforrás felé fordulni vagy ez még korai? kezdem azt hinni, hogy baj van a hallásával... csak mozgással tudom felkelteni a figyelmét. zenére, csörgőre és a szülei hangjára sincs igazán reakciója.


2010. dec. 18. 13:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is pont ez volt, szóval tutira nincs gond nálatok. Majd később fog majd a szemedbe nézni, hogy úgy érzed a lelkedig lát. Most szinte csak a hirtelen zajokra reagálnak, majd később lesz az is, hogy pl. meghallja a hangod a szobán kívül és keresni fog a tekintetével, hogy hol van anya, mert a hangját hallom. Nyugi, minden rendben, nem mondom, hogy minden baba ilyen, de pl. a mienk ilyen. Most 10,5 hós és semmi rendellenességet nem tapasztalok.
2010. dec. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Lányom 7 hónapos koráig szopizott, sose nézett rám, szopi párnán szopizott az oldalán fekve, így mellem vagy a hónom alját nézte:)

Csinálj csendet, ésxmapcsold be a porszívót, vagy csapd be az ajtót, ha erre össze rezzen, megijed, akkor nem süket. Ennyi idősen nem érdekelte lányomat sem a hang, inkább a mozgás!

2010. dec. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha csengőre, hangos zajra, kutyaugatásra összerezzen, megriad, akkor nem süket. Az még normális náluk, hogy nem fordulnak a hang forrásának irányába.
2010. dec. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az én babám sem néz a szemembe szopizás közben, 6 hónapos. Azt szokta csinálni, hogy kis szünetet tart, akkor felém fordul, néz egy darabig, aztán vissza cicire, de olyankor a mellem felé néz az arca, szóval nem is tudna úgy a szemembe nézni.
2010. dec. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Semmi probléma nem lehet a babáddal. Ha hirtelen zajra összerezzen (tüsszentés is) akkor rendben van a hallása. Az meg amikor ájuldoznak, hogy a szopi közben a szemükbe néz (lányomnál én is) jóval későbbi jelenség. A fiam már nekem sem nézett a szemembe. 1-2-szer úgy rám nézett, aztán szopott tovább. Majd pár hét múlva lehet, hogy írsz ide hogy na végre bámul. Addig is ne izgulj, mindent fog csinálni a maga idejében.
2010. dec. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, aranyosak vagytok, megnyugodtam kicsit :-)

a porszívó és a hajszárító nagy kedvenc nálunk. úgy értem, porszívó nem hatja meg, alszik mellette :-( hajszárítónak meg nem tudom, hogy a hangja vagy a melege, de lelazítja teljesen

2010. dec. 18. 13:37
 7/10 anonim ***** válasza:

Az én lányom is imádta a porszívót is és hajszárítót is (mert ilyen monoton egyenletes hang állítólag a véráramlást is ilyen egyenletes de hangosabb surrogásként hallják még magzatként),

Csatlakozom amúgy nekem se nézett a szemembe szoptatás közben egyik gyerekem se.

Az a titka a hallásnak tényleg amit leírtak. Fekszik a kiságyban mondjuk és amikor nem néz feléd csapd be jól az ajtót (drasztikusnak tűnhet) de ha hall tuti összerezzen rá vagy sírni kezd.

2010. dec. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kipróbálom, de most éppen örülök, hogy elaludt végre :-)
2010. dec. 18. 15:09
 9/10 anonim ***** válasza:
Semmi baja a babádnak! Az én kislányom 5 hónapos, kb. 3 hónapos korában kezdett el a szemembe nézni, amikor szoptattam (meg el-elvigyorodni evés közben, az tündéri), de addig leginkább csukott szemmel szopott, vagy maga elé nézett közben. A hallását én is féltettem, de hidd el, hogy ilyen pici korban még nem nagyon érdekli őket a zaj, inkább a látvány, néha még az én lányom a mai napig leragad egy-egy részletet bámulva, hiába szólongatom! :) Onnan tudtam, hogy hall, hogy egyszer véletlenül leejtettem a hajkeféjét a parkettára, és összerezzent, meg amikor az édesapja hirtelen fúrni kezdett, elkezdett sírni. 4 hónaposan hallásvizsgálaton is voltam vele, ott mondták, hogy minden tökéletesen rendben van, ne aggódj te sem! :)
2010. dec. 19. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm :-) a férjem kicsit kiakadt, mikor ma reggel megjelentem két fedővel :-D persze ébren volt a fiam és kicsit összerezzent, szóval reagált azért valamicskét. megnyugtató már a tudat is, hogy efféle kétségek nem csak engem gyötörnek... ;-)
2010. dec. 19. 12:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!