Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 17 hónapos fiam a szemembe...

A 17 hónapos fiam a szemembe röhög ha valamit megtiltok neki, hogy kezeljem?

Figyelt kérdés

Hihetetlen hogy már most ezt csinálja, ha valamit tiltok neki akkor azt tiltom is.

Először szépen kérem, majd erősebb hangnemmel, mikor már 20.-jára is csinálja és a szemembe röhög a kezére csapok akkor még jobban röhög utána kap a seggére is illetve a pelenkára, akkor még jobban ki röhög és azért is csinálja, tudom hogy nem fáj neki, de nagyon nem fogom megverni....

Gondoltam azért majd hatásos lesz a fenékre csapás, de nem.

inkább jobban csinálja, mit tegyek hogy ne nőjön a fejemre, neki még büntetés nem lehet mert úgy sem érti meg.

Az meg hogy ne figyeljek rá nem lehetséges mert a saját szórakoztatására csinálja nem azért hogy engem bosszantson, persze a végén mikor már látja hogy ki vagyok akadva akkor engem bosszant.


Ti hogy kezeltek ezt?

nem akarom hogy 1-2 év múlva ő diktálja a szabályokat, nem vagyok szigorú de mindennek van határa.

és nem engedek rá mindent.

mit tehetnék még?


2010. jún. 13. 19:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Abban az esetben, ha nem akarja megérteni a tíltást századjára sem, akkor odamegyek hozzá, a szemébe nézek, megfogom a kezét annyira, hogy ne tudja kihúzni és mondom neki, hogy nem szabad és hogy miért nem. Kissé emelem fel a hangomat csak. Azután elviszem a helyszínről. Ha visszaszalad, akkor újból és újból.

Sokszor már az elég, ha rászólok és dádát mutatok.

Nem verem, nem csapok rá, nagyon ritkán emelem fel igazán a hangomat, de akkor veszélyeset akarna csinálni.

Nálunk eddig ezek bejöttek.

17 hónapos nagyon akaratos, hisztis, kitartó kisfiú

2010. jún. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

hát nekem ez nem jön be sajnos annyit próbáltam már...

é nem az a legrosszabb nála hogy olyasmit csinálna sokáig amit nem szabad pl. a tv kapcsolgatja nem az a legnagyobb gond hanem nekünk jön ilyenkor eldurran az agyam, mert nem látja ezt itthon sőt még csak veszekedni sem szoktunk.

és harap, karmol, csíp, a hajunkat úgy tépi mint nem tudom mi lenne és ezt ő élvezi eddig nem volt ilyen agresszív, nem dühből csinálja mert ez tetszik neki és röhög rajta.

Mondtam már a védőnőnek is erre az volt a válasz ez természetes...

most is egész délután avval szórakoztatja magát hogy mászik rám és tépi a hajam, meg karmol harap csip.

mit tegyek?

nem tudom miért lett ilyen.

2010. jún. 13. 19:52
 3/5 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Ugyanez:S

Nálunk a játék szokott ennyire eldurvulni. Amikor eldurvul, mondom neki, hogy ez nagyon fáj nekem-nem szabad, majd leveszem magamról és otthagyom. Sírni, hisztizni kezd, de legtöbbször bejön, ha elterelem a figyelmét valamivel.

Például: gyere csak, ott sétál a kutyus, látod?

2010. jún. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia!Az én kisfiam is ilyen volt 1-3 éves koráig,+ minden nőt (mindegy milyen korú) rugdosni próbált kiabált velük.Mindegy volt hogy kislány vagy idősebb,családtag vagy sem.Én sem kaptam semmilyen értelmes választ rá,hogy miért csinálja,de minden ilyen esetnél le lett szidva.És ha velünk próbálkozott csapkodni,hajat húzni,akkor mindig amit ő csinált azt vissza kapta ő is,és akkor egy idő után megértette hogy az ugyanúgy fáj nekünk is mint neki.A női ellenszenve pedig mikor oviba ment akkor múlt el.Most 4 éves,de már hála Istennek teljesen "lenyugodott",elmúltak az ilyesfajta kirohanásai.
2010. jún. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én a kiságyába szoktam betenni. Elmagyarázom, hogy miért teszem be, és ha nem rosszalkodik, pl harap, akkor ismét kiveszem. Persze megigéri, én kiveszem és ismét csinálja. Akkor ismét vissza teszem és ott hagyom. Ha még hisztizik is, akkor mondom neki, hogy jakkor fogok visszamenni hozzá, ha már lenyugodott. Amikor már nem sir, vissza megyek hozzá, és megkérdezem, hogy akkor ugye nem fog harapni? És ilyenkor már nem szokott.
2010. jún. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!