Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10hos 700ml tapszert iszik...

10hos 700ml tapszert iszik ejjel, nem sok ez egy kicsit?

Figyelt kérdés

gondolom nem kell ecsetelnem hanyszor kel ejjel mire megisza ezt a menyiseget.probaltuk becsapni teaval,az eredmeny meg tobb keles,plusz boges.

vacsorazik rendesen,200ml tejpepet megszik,eleg keson este 8kor,10kor alszik el.

a sulya normalis,8kg es 69cm,nem duci.

foggalmam sincs ez normalis-e hogy ennyit kajal?


2010. dec. 10. 11:40
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

Nálunk kislányom ennyi idős korában kb. így nézett ki egy nap, hátha segít neked:

Reggel ébredés után kb. 200-250 ml tápszer, sem sokkal utána egy kisebb szelet kakaós kalács, vagy vajas kenyér felvágottal, esetleg piritós tojással, ilyesmik.

Tízóraira vagy Én turmixoltam neki gyümölcsökből és kekszből egy adagot, vagy megevett egy üveg gyümölcsdesszertet (200 ml).

Ebédre általában főzelék volt hús feltéttel, minden nap. Többnyire Én csináltam (krumpli, zöldbab, borsó, sárgaborsó, tök, karalábé stb. rántással vagy habarással dúsítva). Vagy valami főtt tésztás kaja szintén húsos szósszal. Úgy 200-250 ml-t biztos mindig megevett, plusz a feltét.

Uszonnára általában joghurtot/krémtúrót/babapudingot ettünk (egy egészet), plusz kapott mellé kekszet, vagy valami péksütit (túróstáska, ilyesmik, de egy egészet azért nem evett meg soha).

Vacsorára vagy ugyanaz volt, mint az ebéd, vagy valami "hideg" kaja (szendvics falatkák/katonák kiflikarikával/felvágottal/sajttal, vagy rántotta kenyérrel, virslivel, májkrémes kenyér, sajtkrémes, vagy valami pástétomos kenyér stb.), kb. ugyanakkora adagban, mint az ebéd.

Valamint, lefekvés előtt kb. 150-200 ml tápszer.

Mindemellett napközbeni nasi is volt, kölesgolyó, kukac, néha túró rudi. És, víz és tea egész nap, úgy fél liter.

Kislányom nem hogy enni, inni sem kelt soha éjjel.

2010. dec. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
Az enyém 2 nap alatt nem iszik meg ennyit! :)
2010. dec. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
Orvosnál voltatok már vele?Mit mondott?Szerintem nem ártana kivizsgáltatni,nem e áll valami a háttérben..?Nem gondolnám ezt közel sem normálisnak.
2010. dec. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül éhes ha éjjel ennyit iszik. Lehet ez egy rossz szokás is, amit sajnos sikerült kialakítanotok. Az énlányom ugyanezt csinálta 3,5 éves koráig. Éjjel két üveg tejet és két üveg teát ivott meg. Napközben pedig kevesebbet evett, mert éjjel teletömte a hasát.

10 hónaposan már nincs szüksége éjszakai kajára. Ha sírással jár is, de szoktasd le róla. Húst pedig naponta adj neki valamilyen formában. Minden második étkezése valami laktatóbb legyen.

Ha éjjel ennyi tápszert megiszik én pl reggel már tuti nem adnék neki, hanem vmi normális reggelivel kezdeném a napját. De a legjobb lenne, ha éjjel nem inna, csak max. vizet.

2010. dec. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

nem fog ez menni egyik naprol a masikra,ezzel tisztaban vagyok.haladunk es ez a lenyeg.ma szepen evett delben es most 15:30kor is,meg este 6korul probalkozom megint.

Tudom hogy en rontottam el,de remelem sikeul helyrehoznom a hibam.ma tobb teat es kevesebb tapit kap,erdekes hogy ejjel a teat ugyanugy fogadta mint a tapszert,ivott majd bealudt tolle.

helyzetjelentek majd,akinek van kedve olvassa hogy haladunk.

2010. dec. 13. 16:48
 26/34 anonim ***** válasza:
Írj, ha van időd, én kiváncsi vagyok :)
2010. dec. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

Én is kiváncsi vagyok:)


Esetleg tea helyett próbálj meg mást adni, vizet vagy higított gyümölcslét. Ugyanis a sok tea nagyon eltelítheti és bekavarhat a táplálkozásba is.

2010. dec. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Milyen tápszert iszik?Jó északát tápszert próbáltátok?
2010. dec. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:

megvagyunk:)

teganp nem sokon mullot hogy kevertem be neki tapit,de kibirtam.sokaig nyoszorgott de vegul beerte teaval.

az esti adagunk 250ml tapszer,kb 70-80ml tea.

napkozben eszik,es ma reggel 7kor megitta a reggeli tapit(200ml,enyit meg soha nem ivott meg reggel),onnatol kezve mar rendesen sirt igy adtam neki,aztan visszaaludt es aludt 9:30ig.

napkozbeni kajalasok mennek,bar meg mindig nem eszik sokat de haladunk.

tudositani fogok mindenkepp,foleg ha erdekel valakit.:=)

2010. dec. 15. 15:49
 30/34 A kérdező kommentje:

az estit ejszakara ertem.


angelina,kulfoldi vagyok,igy atapszer neve nektek nem mond sokat,hazai termek.

2010. dec. 15. 15:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!