Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10hos 700ml tapszert iszik...

10hos 700ml tapszert iszik ejjel, nem sok ez egy kicsit?

Figyelt kérdés

gondolom nem kell ecsetelnem hanyszor kel ejjel mire megisza ezt a menyiseget.probaltuk becsapni teaval,az eredmeny meg tobb keles,plusz boges.

vacsorazik rendesen,200ml tejpepet megszik,eleg keson este 8kor,10kor alszik el.

a sulya normalis,8kg es 69cm,nem duci.

foggalmam sincs ez normalis-e hogy ennyit kajal?


2010. dec. 10. 11:40
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

koszonom,probalkozom.

az a baj hogy sokszor kevesnek talalom a napkozbeni kajat de nem lehet beleeroltetni,nem is akarom tomni.

szoval probaljam a tartalmasabb kajakkal?gondoltam a krumpli,hus eleg tartalmas kaja,meghat a tejepep vacsira sem tul lightos,de megfogadom atanacsokat es megprobalom igy.

egyebkent meg szopott akkor is ezt csinalta,2orankent kelt ejjel szopni,6,5hos koraig,onnatol valtotunk tapszerre.

2010. dec. 10. 13:57
 12/34 anonim ***** válasza:

Reggelire adj neki 200-220 tápszert. Majd 2 óra múlva kis gyümölcsöt,de az ne legyen 200, mert túl jól lakik egy szinte tartalmatlan kajával. Ebédre mehet a 220 főzelék, hússal. De az ebéd tényleg 1-2 óra tájékára essen.

Uzsira mehet a tejpép, vagy joghurt kekszel. Fürdés előtt egyen egy kis kenyeret, sajtot, felvágottat, majd fürdés után mehet a tápszer, 220 körül. És igyon napközben, de ne teát, hanem főleg vizet, mert az nem telíti el annyira, mint az édes tea.

Éjjel rengeteg a 7 deci tápszer, hisz ennyi idősen már napi szinten a fél deci tejtermék elég!

Próbáld meg átszervezni a napot, és meglásd aludni fog éjjel, nem enni:)

2010. dec. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
fél deci tejtermék? nem fél litert akartál írni? Mert én úgy tudom annyi tehát mondjuk 250 mili tápi reggel és 250 este max.
2010. dec. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:

Reggel kizart hogy megiszik 220ml tapszert,foleg hogy egesz ejjel iszik.

ma kiprobaljuk hogy 5kor nem kap tapit az elalvashoz,hatha..

nalunk a napi tapimenyiseg egy napra 1liter.

2010. dec. 10. 16:48
 15/34 anonim ***** válasza:

Rengeteg.

Éjjel már ne egyen egy 10hós, tápszeres Baba.

Tönkre megy a gyomra, nem félted?

Te vagy az Anyucija, szervezd át az egészet!

A hétvége pont jó erre, mert ha sírósak lesznek az éjjelek, nappal ráértek kómázni a Férjeddel.

Biztos vagyok benne, hogy le lehet szokatni róla.

A nappali evése össze-vissza és nagyon kevés.

És az is biztos, hogy reggelire is fog többet enni, majd az első nem evős éjjel után.

Muszáj ezt rendbe tenned, mert így nem csak, hogy Ti nem pihentek de a picurka sem. Így nem lesz nappal nyugodt és kiegyensúlyozott.

Legyél következetes!


Az én Babám pl. így eszik: (mondjuk még csak 7,5hós)


8:00 reggeli: 200tápszer

10:00 körül tízórai: gyümölcs kb.:150ml

12:30 ebéd: fözelék 220(egy héten ötször husival)

16:30 uzsonna: 200 tejpép

20:00 vacsora: 220 tápszer


20:30 alvás 7:00-7:30ig, van, hogy ébred, de egy kis víz, vagy egy kis simi, és alszik tovább.


Én úgy szokattam a Babám, reggel ha 7kor ébred, akkor is 8kor van reggeli.

Addig teszek-veszek körülötte, jövök-megyek, dumálunk,örömködik, sikongat, Ő is tesz-vesz pakol a kiságyban, és így az egész nap rendben van, pici csúszásokkal esetleg.

2010. dec. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:

14:34 vagyok


de, de igen fél litert akartam írni, csak fáradt voltam és elírtam:)


szóval, napi fél liter, azaz 5 deci:)

2010. dec. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

Koszonom az eddigi valaszokat.

A hetvege alatt sikerult atapit leszoritani 300ml re,plusz 130ml tea.

ez is eredmeny,most tovabb probalkozunk.

szerintetek az egsz tapimenyiseget valtsuk ki teaval?vagy hogy?

iszonyat hanyszort kelt,szinte orankent ebredt az elmult ket napban,gondolom a megvont tapimenyiseg maitt,a teaval nem lakott jol.

a masik kerdesem hogy delben van az ebed,de azelott fel 4kor volt mert addigra foztem akkor jott haza apa,az nem baj ha ketszer ebedel?mert ez mar nagyon bevett szokas hogy apuval kozosen kajalunk.

2010. dec. 13. 08:37
 18/34 anonim ***** válasza:

-Keveset eszik nappal, azért kel éjjel-na meg mert egy rossz szokás.

Szeritnem nagyon nem jól eteteted.

REggel kevés a táp, egyen 240 ml tápot.

10-kor egyen gyümölcsöt, és ne fél almát fél banánt, hanem egészet legalább. Lányom 9 hós, de megeszik egy nagy almát fél banánnal.

Délben ebédeljen főtt ételt (12-13 között), legyen egy felnőtt adag majd fele, súlyra legalább 230 gr.

Délután 15 körül egyen gyümölcsöt, vagy tejpépet

Este 18 körül vacsorázzon főtt ételt, ami az ebéd volt, szintén 230 gr körül, majd lefekvés előtt 240 ml tápot.

Konzultálj dokival, védőnővel!

2010. dec. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:

ha 9kor kel,akkor mikor adjam neki a reggeli tapot?

mert ha 9kor adom akkor 10kor tutira nem eszik.

ket este lefekves utan sikerult beeleroltetnem 250ml tapot,ez mar eredmeny.

2010. dec. 13. 11:50
 20/34 anonim ***** válasza:

21:03as


Csak így tovább ne add fel :)

Muszáj leállítani az esti evésről

9kor ébred, akkor szokja meg, hogy 9:30 reggeli.

Legyen tízórai is(bár kelhetne hamarabb:))

Ebéd mindenféle képpen 12:00-13:00 között és azért ne ebédeljen megint 4kor mert azt szokta meg Apával. Addig Ti játszatok és legyen Neki uzsi 16:00-17:00között.

Muszáj Neki segítened beállítan egy kis "rendet" oké, hogy Ők még picik de azért nem buták, nyugodtan lehet alkalmaszkodniuk egy kicsit, Neki is jobb, lesz napirendje éjjel meg lesz pihenés.

Úgy is lesz még ezerszer, hogy kell hozzájuk éjjel menni, az ne már az evés legyen, az maradjon meg a fogzási fájdalom stb.

Türelem kell, az biztos meg lesz zombizás Nálatok, lehet még egy-két hét is akár, ha makacsabb és kitartóbb a kis Drága, de mondom ne add fel, segíts Neki "jó útra térni"


Majd írj még, hogy, hogy haladsz :)

2010. dec. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!