Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyucik, mikor mit, és mennyit...

Anyucik, mikor mit, és mennyit eszik 18-hó babátok?

Figyelt kérdés
Elvagyok keseredve,csak 7 fogunk van.Már két hete alig eszik valamit semmi nem kell neki,lehetséges hogy megindúl neki a tőbbi?Nagyon nyáladzik is,és a keze a szájában sokszor.
2010. dec. 6. 15:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Lányomnak szintén 7 foga van :) Reggel felkelés után bevág 1 üveg tejet, majd kb mésfél, 2 óra múlva leül velem reggelizni, általában 1 szelet kenyér belét eszi meg valamilyen felvágottal.

12 órakor megeszik egy tányér levest, majd megy aludni, de a leves és a reggeli között van gyümölcs is, pucolok neki mandarint és megeszegeti vagy egy kis kivit.

Miután felkel délután eszik másodikat, ez nagyon változó, van hogy szinte csak 1-2 kanálkával de van hogy egy egész tányér főzeléket bevág, majd olyan 18 óra körül vacsora, felvágott vagy sült párizsi, halrudacska, ilyesmi. Fürdés után 1 üveg kakaó vagy karamell.

Lehetséges hogy a fogak jönnek nálatok, de lehet csak ilyen időszaka van. Nem erőltesd az evést, tudja ő hogy mennyire van szüksége a szervezetének. Bár a észreveszed hogy jobban rág akkor valószínűleg a fogak.

2010. dec. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez a probléma, nemsokkal utánad tettem fel én is egy kérdést. Az enyémnek 9 foga van, de nem hajlandó darabosat enni. Reggel tápszer, tízoraira egy joghurt. Ebédre főzelék, de válogat, van hogy 1-2 kanál, ha szereti akkor egy kicsit több. Késő délután gyümölcsöt eszik, vagy tejpépet, vagy krémtúrót. Lefekvés előtt tápszer. Közben szokott kiflit harapdálni, de csak szigorúan üresen. Nálunk igazából az ebéddel van csak a gond, egyszerűen utálhatja a főtt ételt, régen szerette, de minden más jöhet ami édes vagy tejes.
2010. dec. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
az enyémnek 12 foga van és nemrég pár hete bujt ki egyszerre 4, akkor én is ugy vettem észre keveset evett. bár megmondom őszintén most hogy olvasom a hozzászólásokat talán sokat is eszik, jó evő. nekem hajnal 4-5 kor 200ml kakaót iszik, aztán amikor felkel 8:30 körül nem éhes de egy fél óra mulva megeszik egy sajtos pogit nem olyan óriásit, de nem is a fornettiset. aztán ha kér eszik gyümit mandarin v. banán, ebédre levest nem eszik csak főételt, álltalában megeszi amit kiszedek vagy kicsit hagy. délután 16 kor uzsi, kenyér felvágottal, vagy joghurt kiflivel, ma 2és fél fornettis pogit evett, és 1 almát előtte, és fél banánt. este 20 kor vacsira 1 virsli, vagy ebédmaradék, vagy tükörtojás ilyesmi, és még 21kor 200ml kakaó.
2010. dec. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kisfiam reggel felkelés után megiszik 2 dl tejet, 9 óra körül reggelizik,egy szelet kenyeret felvágottal vagy vajkrém,sajtkérm,körözött,tojáskrém,bundás kenyér,tojásrántotta stb. + egy joghurt. Délben ebédel,levest nem eszik csak másodikat. 3 óra körül uzsonnázik, vajas kalácsot vagy valami hasonlót mint amit a reggelihez írtam + egy krémtúrót. Este 7 körül vacsora,tejpép vagy főzelék,tejbedara,tejberizs. Uzsonna és vacsi között megiszik 2,5 dl kakaót. Elalvás előtt szopizik. 10 foga van,de ő is nagyon nyáladzik,biztos jön a 11. foga csak nem engedi meglesni.
2010. dec. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

11foga van a törpének, most jön a 12. Én nem óra szerint etetem, hanem ha kér. Így akkor sem szakad le az ég, ha 12kor nincs kaja, mert úton vagyunk. Hogy mit és mennyit.

Ma reggelire egy banán 2bögre tej kenyér felvágottal, aztán megtalálta a mikicsomagom, azt felfalta(csoki-cukorka, és javát én ettem azért, plusz jó minőségű)(évente egyszer lehet neki is, nem nagyon kap nassolni valót, szinte semmit, csak gyümölcsöt), 1kg mandarin egy szuszra, rengeteg tea, gyros-tál(házi) hotdog(házi), vacsora felvágottas kenyér lesz talán vagy müzli, kakaó.

2010. dec. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A 12 foga mellé a napokban bújt ki mind a két szemfogacskája. Előtte eléggé rágogatta az ujjacskáit, de az étvágyán nem vettem észre.

A mai menüje:

reggeli (kb. 8:30): 1,5 sajtos virsli + 1/2 szelet kenyér

tízórai(kb. 11:00): 1/2 banán + túrórudi

Alvás

ebéd (kb. 13:00): rakott kel (kb. egy felnőtt adag fele)

uzsi: 1/2 banán + gyümölcs joghurt

vacsi(19:00): 1/2 túrós bukta + 1/2 virsli pici kenyérrel

Általában alvás előtt van az ebéd, de ha nagyon fáradt, mint ma, akkor későbbre kerül. Egyébként csak vizet iszik.

2010. dec. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!