Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyucik, akik fejtek, mennyit...

Anyucik, akik fejtek, mennyit tejcsit eszik 5-6 hós babátok?

Figyelt kérdés
Étkezést váltottatok már ki?
2010. júl. 30. 09:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Én fejek, bár még csak 4.5 hós a fiam Egy étkezés 120-170 ml tej, napi 6x. Én 6 hós koráig nem adok neki mást, minek ha van tej. A tiéd?
2010. júl. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az én kisfiam 4szer eszik csak tejcit 130-160közt, egyszer eszik gyümit,utána kis vizet kap és egyszer eszik zöldséget(nem teljes adag) utána 90-100 tejcsit.Éjjel ált. egyszer szopizik(csak ilyenkor hajlandó félálomban),a nagy melegben 2szer is kelt.
2010. júl. 30. 10:58
 3/4 anonim ***** válasza:
A lányom 3-án lesz 5 hónapos. Csak fejem neki a tejet, nem szopizik. Napi átlag 750-820ml tejet eszik 5-6 alkalomra leosztva. Ha éjszaka felkel (nagyon ritkán), akkor kap egy kis vizet. Egyenlőre nem kap mást, de pár hét múlva elkezdem kóstoltatni az almát, őszibarackot. 6 hónapos korig nem akarom kiváltani egyik étkezést sem.
2010. júl. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A táplálék igény függ a testsúlytól is, nem csak attól, hány hónapos a baba. Testsúlykilógrammonként 120-150 ml a hivatalos mennyiség, ha pl 6 kiló a baba akkor a napi adag 720-900 ml között van.

Persze függ attól is, mennyire tápláló a tej, mennyire éhes a baba..

Az én kisfiam 5 hónapos múlt, 5500 gramm, napi átlag 5-ször eszik és totál változó mennyiségeket...60-155 milig mindent produkált az elmúlt 3 napban.

Napi átlag 600-700 mili körül eszik, van, amikor kevesebbet, van, amikor többet. Elinte aggódtam, de mivel a születési súlyunk megdupláztuk, a gyerekorvos szerint szépen fejlődik, így akkor se estem kétségbe, ha 500 mili evett egy nap (következő nap bepótolta.)

Már 2 hónapja csak fejek neki, tej van bőven...

Mi most kezdtük az almát, nagyon fogja a kakiját sajnos, még csak kóstolgatjuk... étkezést még nem váltottunk ki.


Szívesen váltanék e-mailt sorstársakkal... ha van kedvetek, irjatok...

2010. aug. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!