Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól kell tornáztatni?

Mikortól kell tornáztatni?

Figyelt kérdés
Hány hetes kortól?
2010. nov. 16. 21:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Mit, fütyire gondolsz? ha arra akkor én 2 hós korától minden fürdésnél húztam neki, 1 éves korára teljesen feljött a bőr.
2010. nov. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

Nem hinném, hogy egy egészségesen fejlődő babát külön tornáztatni kellene. Mozognak ők annyit, amennyire szükségük van.

Persze más a helyzet, ha elmarad a mozgásban, és gyógytornász, orvos utasítására kell tornáztatni, de azt tőlük kell megkérdezni, mikor és mit.


Én sose tornéztattam egyik gyerekemet se (leszámítva, hogy ha fájt a hasuk, akkor tekergettem a lábacskáikat, meg feltoltam a térdüket a vállukhoz, hogy jobban jöjjön a puki), mégis úgy mozog mindegyik, mint a nyúl.

2010. nov. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jaaaa, na akkor most már kíváncsi vagyok, milyen tornáztatásra gondolsz :-)))
2010. nov. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a csípő tornáztatására gondolt...vagy nem? Most már én is elbizonytalanodtam..:)) A csípő tornáztatását nálunk a védőnő a születés után mutatta, amikor kijött hozzánk, pedig egyáltalán nem voltak kötöttek az izmai a gyerkőcnek. Állítólag van olyan védőnő, aki már a kórházban megmutatja az anyukának, hogy később biztosan ne legyen gond. Minden tisztába tételnél javasolják.
2010. nov. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Bocsi, de valóban azt nem írtam hogy milyen tornáztatásra gondoltam. Pelenkázásnál a csípő tornáztatására gondoltam.
2010. nov. 17. 10:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!