Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Laza a babám csípője! Hogyan...

Laza a babám csípője! Hogyan kell tornáztatni?

Figyelt kérdés

Voltunk az ortopédián,ott az orvos azt mondta laza a csípője, tornáztassam. Amikor megkértem mutassa meg, annyit mondott benne van a kiskönyvükben hogy is kell. Persze nincs benne:(:(Teljesen kiakadtam.Ti hogyan csináltátok??

2 hós baba anyukája


2011. febr. 2. 11:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk az ortopédián nem mondták de végül kiderült,hogy laza a csípője a kisfiamnak.Kb.6 hósan vittem gyógytornászhoz és ő mondta,hogy ez a baj.Úgyhogy én nem tornáztattam otthon hiszen nem is tudtam róla,csak később derült ki mikor kicsit le volt maradva a mozgásfejlődésben és elkezdtünk Dévény tornára járni.Semmilyen kiskönyvben nincs erre semmi!!! Nem tudom mire gondolhatott? Kérdezd meg a védőnőt vagy gyerekorvost,hogy ilyenkor mi a teendő!Gondolom segítőkészebbek mint az ortopédián!
2011. febr. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekünk is voltak csípőgondok, de pont az ellenkezője, túl kötött volt.

Mi elvittük magánrendelésre, és ott megtanították, hogy kell csinálni. A rossz tapasztalat nem véletlenül Székesfehérváron volt?

A magánredndelés Bp-en volt.

2011. febr. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A védőnőd nem tudja megmutatni? Nekünk ő mutatta.
2011. febr. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Minden csípőprobléma más, nem lehet leírni, hogyan kell, lehet, csak ártasz vele. Menj el egy normális orvoshoz! ez nem játék! ne interneten akardd megtanulni!
2011. febr. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek el egy Dévényes tornászhoz, te ezt nem tudod helyesen tornáztatni otthon, és később lemaradhat miatta a mozgásfejlődésben.
2011. febr. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Első kislányomnak szintén laza volt a csípője, de azt a részt TILOS volt tornáztatni!

Egyébként jártunk gyógytornára, mert a nyakát is tornáztatni kellett, de a csípőjére csak terpeszpelust kellett viselnie 2 hónapon át non-stop.


Mindenképp nézzetek utána, főleg kislánynál fontos nagyon a csípő helyes fejlődése (persze fiúnál is, csak ők nem fognak szülni...)


Az orvoshoz no comment...

2011. febr. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamnak is lazák a csípőízületei. Nem javasoltak semmilyen tornát.. Már másfél éves. Azt mondták, ez öröklött tulajdonság. (Én is bármikor a nyakamba tudom tenni a lábam).
2011. febr. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

én elvinném a helyedben magándokihoz, az én kisfiamnak is laza volt a csípője és tornáztatni kellett minden nap, a doki mutatta meg. De az egyik fenti válaszoló szerint van olyan is hogy laza de mégsem lehet tornáztatni, gondolom az orvos tudja megállapítani, hogy melyik kategória. Nekünk a torna olyan volt mint ahogy ezen a videón 0:54 mp-nél látható

http://www.youtube.com/watch?v=BiMYnW2sR0E

2011. febr. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

9:10 vagyok


Az én kislányomnak szabályosan lötyögtek a lábai, mint egy rongybabának, amikor megszületett, a kórházi csecsemős orvos utasított, hogy ne hat hetesen, hanem előre hozva már négy hetesen vigyük ortopédiára emiatt.


Nyilván más elbírálás alá esik, ha valakinek picit laza, nekünk azt magyarázta a doki, hogy ahhoz, hogy a megfelelő helyre belenőjön a csont, csak a folyamatos "széttárásra" van szükség, és így magától jó helyre rögzül majd a csont.


De hát ezért kell az orvos!

2011. febr. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az enyémnek is laza volt a csípője, már bele volt írva a kiskönyvbe, mikor hazahoztuk. Aztán voltunk ortopédián 6 hetes korában, akkor állítólag rendben volt. 12 hetesen újra lazának nyilvánították, de akkor már tudtuk, hogy a kislány hypotón így Dévény tornászt kerestem fel. Az ő segítségével megoldódott a probléma.
2011. febr. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!