Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejes anyukák! Ti mikor...

Anyatejes anyukák! Ti mikor bíztátok először éjszaka másra a babátokat?

Figyelt kérdés
Kislányom 9 hónapos, éjszakánként általában 2* cicizik. Nem azért mert éhes, megszokásból. Párom nagyon szeretné, ha hétvégén elmennénk valahova este kettesben, de én nagyon félek, hogy lehetne ezt megoldani. Én mindig azt mondom neki, hogy majd ha már este nem cicizik, akkor elmegyünk, addig nem. Szerintetek? Ti meg tudtátok oldani valahogy, vagy megvártátok míg éjjel már nem volt cici? Hülye helyzet, szeretnék is menni, meg nem is.Nappal anyu már sokat vigyázott rá, jól elvannak, de hát az éjszaka az más. Előre is köszi a válaszokat.
2010. nov. 12. 07:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

én csak azokra az időközökre bíztam anyósomra, amikor nem volt szopi. egész pici volt, én a jogsit is mellette csináltam meg, de a cicizéskor mindig ott voltam.

én addig nem hagynám ott éjszakára, amíg 2x szopik, mégha csak megszokásból is. tudom, hogy cumisüvegből megoldható, mégis inkább nem.

nekünk szerencsénk volt, mert az elejétől aludt éjjel 2-3-ig, csak akkor kelt fel enni, aztán 4 hós korától már akkor sem. akkor is este elmentünk vhova, de mire tudtam, hogy ébred, legkésőbb addigra mindig otthon voltunk.

ha el is mennél szerintem, nem tudnál kikapcsolódni és nem tudnád jól érezni magad, mert folyton otthon járna az agyad.

2010. nov. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg. Főleg ha olyan helyre mentek, ahonnan haza tudtok gyorsan menni , ha nagy gáz van otthon.

Egyébként szerintem iszonyatosan fog hiányolni, nem érti a helyzetet.

De csak akkor tudod meg, ha tesztek egy próbát.

2010. nov. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nekem is megfordult a fejemben, hogy lehet hogy itt az idő leszoktatni az éjszakai ciciről. Arra gondoltam, lehet hogy ma este teszek egy próbát, és megbeszélem apával ha felkel, ő menjen át hozzá, és nem cicit kap majd, hanem cumiból innivalót. Hátha nem csinálna túl nagy cirkuszt...ebben az esetben lehet el mernék menni. Hülye ötlet?
2010. nov. 12. 08:12
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Amíg szopiztak, addig nem hagytam őket egyedül. Talán egyszer kétszer elugrottunk vásárolni kb. 1 órára, de akkor előtte megetettem őket. A nagyobbikat csak 5,5 hónapos koráig, a kisebbiket 8 hónapos koráig szoptattam.
2010. nov. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Az en kislanyom most 7.5 hoanpos,6 hetes kora ota,allandoan hivatalosak vagyunk,vagy lagzi vagy keresztelo,10 eves talalkozo,mindenhova elertunk,es ugy oldottuk meg hogy vittuk a babat is,es nyugodtan tudtunk bulizni,szobat bereltunk es a sogornom vigyazott ra.Szerintem tombolni fog nagyon,hogy nem te leszel ott mikor megebred majd ejjel.
2010. nov. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
74%

Szia!

Mi akkor mentünk el először mikor 2 hós volt!Akkor már csak 5-kor kelt szopizni!Elaltattam,és mentünk is azonnal!Éjfélre értünk haza,de addigra már 2* volt fent,de anyósommal simán visszaaludt!Nem nyafizott ciciért!Ráborult és már aludt is!

Járunk a babámmal szopicsoportba, és ott mondta a csoport vezetője,hogy a babák pontosan tudják,kitől van cici (vagyis anya) és kitől nincs!

Persze én nagyon rosszul éreztem magam, annyira hiányzott!

Azóta 2* voltam este távol (évfolyamtalin, meg osztálytalin), de akkor már nem kelt!

Meg ha tudodo,hogy 2* kel akkor az első ébredésére érjetek haza!Vagy ne menjetek messzire,hogy gyorsan odaérj,ha gáz van!De nem lesz semmi!Reggelre nem is fog emlékeznib a babád,hogy nem Te voltál ott!Főleg ahogy írod, hogy nem éhes, csak megszokás cici!Szerintem Anyud, ha fel is ébred a babád,csak ölelje meg, és hidd el alszik majd tovább!

Jó szórakozást Apával kettesben!

A lányom már 11 hós még mindig szopik,és én is ritkán hagyom magára!De néha kell,jót tesz Nektek!

2010. nov. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
4,5 hónaposan. De, szerencsés vagyok, mert 2 hónapos korától átaludta az éjszakát úgy este 9-től reggel 7-8-ig. Így könnyen rá tudtam bízni másra, mert végülis csak őrizni kellett az álmát. :-)
2010. nov. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
74%
Én csak akkor hagytam,amikor már nem szopizott. 14 hónaposan választottam el. Imád a nagyiknál lenni. Bár igaz,hogy egy franciaágy kell neki,mert körbeforog álmában,így a nagyik nem alusszák ki magukat olyankor.
2010. nov. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém már 2 éves múlt, de még éjjel cicizik. Én még nem mentem sehová, igaz én nem is vágyok. Majd, ha már nem cicizik, esetleg. :) Egyébként az jó ötlet, hogy apa menjen át hozzá éjjel, ha felkel. Szerintem nem is kell egyből cumisüveget dugni a szájába, próbálja meg előbb csak simizni, vagy felvenni, végső esetben persze lehet cumisüveg. Ha meg végképp nem bír vele, akkor ott vagy te és legalább tudod mi a helyzet. :)
2010. nov. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
21 hónaposom eddig talán 2x aludta át, meg ma. Átlag 1-2x szopizik, inkább csak cicizik. Vizet nem fogadja el éjjel. Sírni nem hagyom. Ismerősök körében is mindenhol 2 éves kora körül átaludták maguk, nem kellett őket leszoktatni.
2010. nov. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!