Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden baba forgolódik?

Minden baba forgolódik?

Figyelt kérdés
Az én babám 6 és fél hónapos múlt, de még csak egy párszor fordult a hasáról a hátára. Annyit még leírok, hogy 35. hétre született babáról van szó, és kis súllyal is született. Van másnak is, hogy ennyi idősen még nem forgolódik a babája?
2009. jan. 9. 23:35
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]


Itt mindíg nyomon követheted a hogy a babának a korához képest mit "kell" tudnia csinálni. Viszont mivel a te kis drágád koraszülött azt az időt ugyebár le kell számítani. Tehát mindíg azt az időt nézd amennyivel előbb született. Persze a koraszülött babák is előbb utóbb utólérik magukat. De ez babafüggő. Én is koraszülött vagyok. 33. hétre, ikerterhességből a második vagyok. Tesóm meghalt. Én 1,20 Kg-val és 32 cm-el születtem. És nyolc hónapos koromra már utólértem a társaimat. Nincs semmilyen rendellenességem és nem is volt, csak betegesebb voltam és vagyok mint az átlag. Viszont a kislányom pont a kiírt napon született 3540 Kg-val és 56 cm-el. Úgyhogy nyugodj meg. A te babucid is szépen behozza majd a lemaradást csak időt kell hagyni neki. Semmit ne erőltess nála. Gondolom sűrűbben kell a dokihoz is vinned ellenőrzésre. Ha baj lenne már biztosan észrevették volna.

2009. jan. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az én babám is a 35.héten született(7,5 hónapos)és ő is csak egy párszor fordult még át a hasáról a hátára.Hátról hasra még egyszer sem.A fejlődésneurológián(mert kell visszajárnunk)azt mondták,hogy nem baj.Mondjuk ennek ellenére néha még én is szoktam aggódni,de azt mondják,hogy fél éves kor után minden baba fejlődése más ütemben halad.A lényeg,hogy megmutatta,hogy megtudja csinálni.De ha nagyon aggódsz,akkor inkább nézesd meg,bár nem hinném,hogy gond lenne.
2009. jan. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!