Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leállítanátok a nagyszülőt,...

Leállítanátok a nagyszülőt, ha ilyeneket beszél a gyereknek, vagy ráhagynátok?

Figyelt kérdés

Bár szerintem sokunknak nem csak elméleti kérdés. Olyanokra gondolok, hogy pl. nevetünk valami aranyos dolgán a gyereknek, mire anyám megjátszott mérgeskedéssel: "jaaajjj, szegéénykémet kinevetik! Na gyere csak ide, majd a mama nem hagyja, hogy kinevessék a gyereket!" Vagy védőoltás után: "szeegééénykéém! És jól elverte anyuka a doktornéni kezét?"

Még nem érti ezeket a gyerek, mert csak hét hónapos, de nyilván ez így menne értelmesebb korában is. A férjem szerint hagyjam, úgysem sokat van vele a gyerek (kb. átlag kéthetente fél napot, de mi is ott vagyunk). Engem viszont borzasztóan idegesít. Csak elképzelem, hogy hogy reagálunk majd, ha később is jön a "szegény gyereket kinevetik" sztori?! Mondjuk, hogy ne haragudj, kisfiam, mert nevettünk az aranyosságodon? Vagy kezdjünk vitatkozni anyámmal a gyerek előtt? Vagy nyeljek és ne szóljak semmit? Mit lát akkor a gyerek? A mama őt sajnálja és babusgatja, és ez anyának nem tetszik. Ergó: anya rossz. És szerintem az is abszolút kártékony, hogy belemagyarázza a gyerekbe, hogy az orvos rossz, rosszat akar, el kell verni a kezét - de anya mégsem veri el a kezét, akkor hogy is van ez?! Én azt látom, hogy anyám csak ösztönösen kihasználja, hogy a közös ellenség nagyon erős kapocs két ember között (ahogy azt mi, felnőttek is sokszor alkalmazzuk). Nyilván nem direkt, nem átgondoltan, de mégis oda lyukadunk ki, hogy ellenség anya, ellenség az orvos, az egész világ, és ettől az egésztől majd megvéd a jóságos mama. Na hát én ebben nem szeretnék részt venni!

Na, jól felhúztam megint magam, ha csak rágondolok, bocsánat! Túlreagálom, vagy szerintetek is idejében kell elfojtani? Úgy gondolom, hogy ha nem szólok, az a minimum, hogy mi felnőttek utálunk majd anyámhoz menni a gyerekkel, és az ilyen alkalmak feszültségforrások lesznek köztünk és a gyerek között is.


2010. nov. 10. 09:56
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

6 hónaposan nem megy el senkivel. Egyébként kérj meg egy idegent kapja ki a babkocsiból és vigye el, el fog kezdeni sírni. Ebben biztos vagyok. Addig repül boldogan, amíg tudja, hogy ott vagy és nem viszik el, hanem visszakerül hozzád. Vagy akár a dokinőt, forduljon sarkon vele és vigye el.


De egyébként nyilván nem erről a korról van szó, hanem arról, amikor elcsalják a gyerekeket, nem elrabolják.

Nem fog dacszövetséget alkotni, csak abban az esetben, ha ekkora ügyet csinálsz piszlicsáré dolgokból. Mert néha például a nagymamánál lehet lazáskodni.

2010. nov. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Utolsó kommented alapján, már érzem, hogy kezded érteni, hogy nem kell ebből akkora problémát csinálni. Egy valami még eszembe jutott a kommented alapján.

Mégpedig, figyeld meg, hogy az emberek jobb, türelmesebb, figyelmesebb, engedékenyebb nagyszülőkké válnak, mint amilyen szülők voltak. Teljesen másképp állnak az unokáikhoz, mint ahogyan gyerekeikhez álltak. Nincs rajtuk annyi felelősség a nagyszülő nem nevel. A gyerekek többsége tudja, hogy sokkal több mindent megenged neki a Mama, mint a szülei. Megfelelően nevelt gyerek tudja, hogy mit engedhet meg magának otthon és mit a nagyszüleinél.

Hidd el, anyud is tudja, hogy jól cselekedsz, csak "jófejkedni" akar az unkokájával. Te is kaptál annak idején védőoltást ő se verte meg a doktor nénit. Ő is adott neked mindenféle főzeléket, ő is kivett a szádból mindent, amit nem szabad nyalogatni. :)

2010. nov. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!