Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ráhagynátok édesanyátokra a...

Ráhagynátok édesanyátokra a 9-10 hós kicsidet tartósan heti 5 napra éjjel-nappal, hogy Te visszaállhass dolgozni?

Figyelt kérdés

A család Romániában, a nagymama onnan 30 km-re Magyarországon lakik. Az anyuka úgy tervezi, h vasárnaptól csütörtök estig minden héten a nagymamánál lenne a baba.

Na mit szóltok?


2010. szept. 19. 19:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
52%
azt hogy nem csak d.gni kell, hanem gondolkodni is.
2010. szept. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Tegyem hozzá, hogy a baba családja elvileg igen jó anyagi helyzetű...
2010. szept. 19. 19:56
 3/23 anonim ***** válasza:
68%
Én biztosan nem hagynám ígyo ott a gyerekemet, de azt is tudom, hogy a muszáj nagyon-nagy úr. Ha a megélhetésünk függene tőle, talán elgondolkoznék rajta.. vagy keresnék olyan munkát, ahol nem kell 5 teljes napig megválnom a gyerekemtől. Egy ilyen kicsinek 5 nap hetenként maga a világ, nem értené meg, milért van elszakítva az anyukájától napokra, egy idő után szinte a nagymama lenne anyja helyett anyja. Az én anyósom ugyanezt csinálta a férjemmel... Kivitte egész hétre a nagyszülőkhöz, csak szombat du. ment érte (akkor még dolgoztak szombat délelőtt is), máig nem igazán rózsás a kapcsolatuk... lehet, hogy ez is ott van mögötte. Ja a férjem a nagyszüleit viszont imádta...
2010. szept. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
50%
hát én nem tenném ezt,de ez én vagyok.tudom hogy más országokba nem maradnak otthon annyit a babákkal mint mi,de szerintem egy gyermek életében ez fontos időszak.sokat tanulnak ilyenkor és szerintem azért adódhatnak olyan helyzetek amikor az anyukájára lenne szüksége,az én lányom 7 hónapos nem ilyedős típus hála isten de vannak helyzetek amikor csak én tudom megnyugtatni.Arról nem is beszélve hogy én nem bírnék ki ennyi időt a kislányom nélkül.mi se vagyunk valami nagyon jó anyagi helyzetbe,de azt hogy 4-5 napra otthagyjam valakinél a gyermekem.....még ha anyám az akkor se!
2010. szept. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
50%
SOHA !!!!!!!!!!!
2010. szept. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
44%

Én nem tenném. Minek szült akkor gyereket, ha 10 hónap után már nem ő az első?

Szerinted helyes az, ha egy babát a nagyszülei nevelnek? Főleg akkor ha a szülei is megtehetnék ezt...

2010. szept. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Amikor az első kisfiam megszületett utána a volt férjem elhagyott bennünket. Hála a szüleimnek, segítettek mindenben. Otthon laktunk Velük.

Amikor a kisfiam 1 éves lett, el kellett mennem dolgozni, mert gyerektartást nem fizetett a volt férjem, de ugye kellett a pénz.

Eléggé jól kerestem, de reggel 8-tól este 8-ig dolgoztam, hétfőtől péntekig. Ez ment így fél évig. A kis drágám minden este megvárta amíg hazaérek. Ugrott a nyakamba. Hihetetlen rossz volt hogy nem lehetek vele. De aztán ez az idő is elmúlt.


Szóval nem jó az egy picikének ha olyan hosszú időre elmegy az anyuka. Én nem tenném meg.Persze ha muszáj akkor talán igen.

De hol az apuka egyébként? Ő dolgozik? És milyen munka ez amit dolgozna?

2010. szept. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
50%

Én megtenném, ha olyan lenne a munkám, de nem olyan. A nagymama meg idegbeteg nálunk, szóval rá nem lehetne hagyni.

Ha lenne dadára pénzem és vezető beosztású nő lennék, 3 hét betegállomány után visszamentem volna vezetőnek.

De mint mondtam nem ilyen a foglalkozásom, így olcsóbb, ha én vigyázok a gyerekre és dolgozom is mellette, mert olyan a munkám, hogy nem zavar benne.

2010. szept. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Az én véleményem megvan, de még nem tudom elég higgadtan megfogalmazni, félek, h kitiltás lenne belőle, ha leírnám szó szerint amit gondolok erről a szituról..........

Ismerősöm a nagymama, tegnap hallottam a sztorit, de egyszerűen nem tudok napirendre térni felette!!! Nekem is 9 hónapos a kisfiam, de nem tudom elképzelni, h akár fél napra is távol legyek tőle!!

Persze vannak szükség helyzetek,h bölcsődébe kell adni, vagy bébiszittere bízni, na de...

Saját vállalkozásuk van, abban dolgoznak mind a ketten(apa+anya). És ez a baba második gyerekük..

2010. szept. 19. 20:23
 10/23 anonim ***** válasza:
33%

Ráhagynám, ha úgy hozná a helyzet.

Azt gondolom ,hogy ez mindenkinek a magyánügye, engem is a nagymamám nevelt pár hónapos koromtól, mert anyukámnak vissza kellett menni dolgozni. Semmi bajunk nem lett, anyu is és én is túléltük, és nagyon jó a kapcsolatunk a mai napig, szóval nem csorbult a kötődés.

2010. szept. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!