Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ráhagynátok édesanyátokra a...

Ráhagynátok édesanyátokra a 9-10 hós kicsidet tartósan heti 5 napra éjjel-nappal, hogy Te visszaállhass dolgozni?

Figyelt kérdés

A család Romániában, a nagymama onnan 30 km-re Magyarországon lakik. Az anyuka úgy tervezi, h vasárnaptól csütörtök estig minden héten a nagymamánál lenne a baba.

Na mit szóltok?


2010. szept. 19. 19:52
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

23.06-os válaszolónak:itt nem az volt a kérdés,hogy mi lenne,ha...

Az én kisebbik fiam 2.5 éves,de még azon is gondolkozom,hogy jövő szeptemberben oviba adjam-e-mivel tervezzük a kis tesót-nem hogy "lepasszoltam" volna pici korában.Az anyagi helyzetünk nekünk is jó(mi is vállalkozók vagyunk,tehát az van,amit megtermelünk,előteremtünk).Ráadásul már 2 gyerekünk van...

2010. szept. 22. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

A szukseg nagy ur, de azert ezt meg lehetne oldani szebben is, ebben biztos vagyok.

Az en fiam is meg csak 10 honapos volt, amikor nem volt mas valasztasi lehetosegem es vissza kellett mennem dolgozni, igaz, csak 2-3 honapra. A nagyszulok nem 30 km-re laktak, hanem 1500-ra.

Mi megbeszeltuk anyosommal, hogy vegyen ki fizetes nelkuli szabit (3 oras munkaja volt, igy megoldhato volt) es kikoltozott hozzank, termeszetesen odaadtuk neki a penzt, amit keresett volna, hiszen a rezsit ugyanugy fizetnie kellett.

Azt is megtudtam beszelni a cegnel, hogy hetvegen mindig dolgozzak es inkabb hetfon, kedden legyek szabad. A ferjem szadnapja hetvegen volt. Ez azt jelentette, hogy heti negy napban mi voltunk a gyerekkel es csak heti harom napban a nagyi (mondjuk az 3 olyan nap volt, amikor a ferjem max delre, egyre otthon volt).

Meg igy is kegyetlen nehez volt otthon hagyni a pici fiamat, minden hajnalban bogve indultam el meg ket honap utan is, ha felebredt es sirva koszont el, akkor az volt a baj, ha nem ebredt fel es nem tudtam elkoszonni, akkor az volt a baj. Pokoli nehez volt erzelmileg, de fizikailag is, mert en akkor mar 5-7 honapos terhes voltam a 2. babaval es bevallom oszinten, hogy a nappal munka (fizikai volt), keso delutan-este gyerekezes, ejszaka gyakori ebredes trio nagyon faraszto volt.

2010. szept. 22. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Ha jó módúak akkor ,gondolom megtudnák oldani ,tehát nem a pénz miatt megy dolgozni ,ráadásul saját vállalkozás akkor pláne megtudná oldani hogy a babával legyen!!!Az ismeretségi körömbe hallottam olyan anyukáról aki 2 hónaposan ott hagyta a kisfiát napokra az anyósánál ,hogy ő csavaroghasson, sőt azóta is ezt csinálja! Na az ilyeneket nem mondanám anyának és megkérdezném tőle miért szülte a gyereket ha nem foglalkozik vele, egyáltalán hogy van szive ott hagyni a babát napokig.
2010. szept. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!