Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ráhagynátok édesanyátokra a...

Ráhagynátok édesanyátokra a 9-10 hós kicsidet tartósan heti 5 napra éjjel-nappal, hogy Te visszaállhass dolgozni?

Figyelt kérdés

A család Romániában, a nagymama onnan 30 km-re Magyarországon lakik. Az anyuka úgy tervezi, h vasárnaptól csütörtök estig minden héten a nagymamánál lenne a baba.

Na mit szóltok?


2010. szept. 19. 19:52
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerős csaj kisfia 11 hónapos, és már a hónap elejétől dolgozik, a kisfiúra nagymama vigyáz hétfőtől péntekig reggel 8-tól este 6-ig. Vezető a csaj, ennyi szülési szabadságot engedélyeztek neki a munkahelyén. (Hozzá kell tenni eléggé munkamániás és karrierista is a csaj, már konkrétan depis volt otthon a gyerekkel.)


Kisfiam 1 éves lesz hamarosan, egyszerűen el nem tudom képzelni, hogy most bölcsibe vagy valaki másra hagyjam. Pedig én is szerettem a pörgést, imádtam a munkámat, de ezt az úgymond "áldozatot" evidens, hogy meghozom a gyerekemért, még ha úgy is érzem, hogy négy fal közé vagyok szorítva. El nem tudom képzelni, milyen lenne, ha nem én látnám az első lépéseit, nem én hallanám az első szavait, és nem én látnám azokat a dolgokat, amiket tanul. Szerintem az ilyen nőknek bizony el kellene dönteni, hogy biztosan kell nekik a gyerek, illetve megér-e ennyit egyetlen munkahely is?

Arról nem is beszélve, hogy szerintem ilyen esetben akár az is előfordulhat, hogy előbb-utóbb a gyerkőc a mamának fogja azt mondani, hogy anya.

2010. szept. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha a nagymama ráér vasárnaptól csütörtökig vigyázni a babára, akkor miért nem ő költözik arra az időre a családhoz????? Nálunk is így volt, amikor anyukám vissza ment dolgozni, de az öcsémre még vigyázni kellett, a nagyi hétköznapra odaköltözött.

A baba holmijait is hurcolják oda-vissza? Azért egy 9 hós babának még elég sok mindenre szüksége van. Sok esetben még szopizik is.

Elég fura ez így, biztosan nem csinálnám.

2010. szept. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
Az egy dolog, ha vissza kell menni dolgozni. Az megint egy dolog, ha anyuka nem bírja ki, és dolgozni akar. meg kehet oldani nap közben bölcsivel, bébiszitterrel, nagymamával, apukával vagy akárhogy. De hogy a hét öt napjára megszabadul a gyerektől? Az nem normális, szerintem. A nagymamát semmiképp ne sértsd meg, ő biztosan a fellegekben jár, hogy ennyit lehet az unokájával, az meg biztos nagyon bántaná, ha a lánya anyai ösztöneit kritizálnád. igazad van, de nem a te véleményed fogja megváltoztatni az ő beállítottságukat, akkor meg kár összerúgni a port az ismerősöddel.
2010. szept. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Akkor érteném meg a döntését, ha anyagi helyzete miatt muszáj lenne.

Az én kislányom is hamarosan a 10. hónapba lép, de még 2 órát nem voltam nélküle. Most meg el se tudom képzelni, hogy lemaradjak valamilyen produkciójáról, hiszen minden nap meglep valamivel, ma örömében tapsolt, felismerte a zenét amit énekelni szoktam neki... nem tudnék ezektől az élményektől elvállni, 5 nap rengeteg idő minden héten, nem is maradna semmi emlékem szinte a gyermekemből. Vanak nők akik nem tudnak otthon babázni, ezért nem értem, hogy az ilyen minek szül, tartson inkább halat! Kíváncsi lennék a véleményedre, priviben is elküldheted :-)

2010. szept. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

ÉN NEM.

Mert még pici, ráadául az én gyrekeim akkora korukban bőven szoptak.


Viszont párom 4 hónaposan szükségből bölcsibe járt, két másodunakatesőmat meg szinte a nagyanyjuk nevelte, anyjuk dolgozott.

2010. szept. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
NEM!!!
2010. szept. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
NEM! Minek szült gyereket, az anyjának???
2010. szept. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Kizárt. 5 teljes napra??? Ha a család "jó anyagi helyzetben van", tehát valószínűleg nem létkérdés, hogy anya dolgozzon, miért van erre szükség?? OK, dolgozzon, ha mindenképp akar (bár egy 9 hónapos gyerkőcöt ha csak nem nagyon muszáj, nem hagynék másra, senkire), de keressen valami lazábbat, ami nem jár ennyi távolléttel.
2010. szept. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Kíváncsi lennék, hogy mit csinálna szükséghelyzetben az, aki nemet mondott.

Ha választanom kellene, akkor inkább dolgoznék éjjel, nappal, mintsem otthon nézzem, hogy a gyerekem nélkülöz.

2010. szept. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Egy 9 hós gyereknek olyan kevés dologra van szüksége, inkább "nélkülözzön", mint az anyja nélkül legyen. Jó esetben még szopik, az a kis babakaja sitty-sutty összedobható, ha nem első gyerek, mint itt sem az, még ruha is van rá...de az anyja nélkül... Az én kicsim 10 hónapos, viszem magammal, ha nem megoldható, 2-3 órára a férjem vigyáz rá, de még ezt is megszervezzük, igyekszünk úgy időzíteni, hogy éppen ne legyen rám olyan nagy szükség, tehát nem altatáskor, vagy szopikor lépek le, hanem olyan időszakot próbálunk keresni, amikor jobban elvan nélkülem is. Pl. ha éppen elaludt, vagy délelőtt-délután amikor játszik. Ilyet sose tennék vele, hogy hosszú időre másra hagyom, ha néha vigyáz rá valaki, akkor az apa.
2010. szept. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!