16-18 hónapos babának adtok már sima csapvizet pl. tápszerhez?
Nekem most előfordult kétszer, nem volt forralva és elfogyott az ásványvíz amiből szoktam csinálni a tápszert. Azt mondja anyósom, hogy nem is baj, ha lassan hozzá szoktatom, mert ha bölcsibe megy ott úgyis abból fogják csinálni az innivalót.
Ti mikortól adtatok sima csapvizet a babátoknak?
Én az első héttől kezdve csapvízzel készítem el a tápszerét, természetesen előtte alaposan megforralom.
A védőnővel természetesen megbeszéltem, hogy babavízzel, ásványvízzel, vagy pontosan mivel készítsem. Ő azt mondta, hogy nyugodtan készíthetem alaposan felforralt csapvízzel is. Így is csinálom, a Picinek az égvilágon semmi baja, kicsattanik az egészségtől :)
Anyáink is így csinálták régen, amikor még híre-hamva sem volt babavíznek, miegyébnek...
A válasz megírásának időpontja: ma 13:19 VÁLASZ
A válaszadó arra gondolt, hogy kipisiled a tabit és az belekerül a Dunába.
Na most itt Budapesten Dunavizet iszunk és a budai oldal összes szennyvizet még a folyóba megy tisztítatlanul, na már most Csepelen simán bekerülhet mindenféle gyógyszermaradvány a kutakba(fogamzás gátló tabi is) amit nem ellenőriznek.
Kérlek írj egy olyan labort, ahol rendszeresen néznek szintetikus hormonokat és azok maradványait ivóvízben!!!
Már előre elmondom, hogy nincs ilyen labor mivel nagyon költséges a kimutatásuk. Viszont ivóvízzel simán bekerül a szervezetbe és fiúknak és lányoknak is káros lehet.
Csak az eltén foglalkoznak vele, még nagyon új kutatási terület. (Férjem ott dolgozik.)
Egy idézet:
Veszélyes hormon-jellegű vegyületek az ivóvízben
Vegyszerek hatására megrendülő biológiai egyensúly, avagy mennyi vizet zavar a hormonzavar? A környezetvédők figyelme mind gyakrabban és nagyobb érdeklődéssel irányul a hormonháztartást megzavaró vegyületek felé. Működési mechanizmusukat, hatásukat, előfordulásukat illetően egyre pontosabb képet kapnak a szakemberek, de a munka oroszlánrésze még hátravan. Egyelőre nem lehet őket maradéktalanul kiszűrni az ivóvízből sem.
– Az EDC-k, az „endocrine desrupting chemicals” olyan hormonháztartást megzavaró anyagok, amelyek megbolygatják a szabályzásban és a növekedésben szerepet játszó természetes hormonok termelését, kibocsátását, transzportját, kötődését, reakcióját, vagy kiürülését. Ezek a vegyületek megzavarhatják a nemi-, a pajzsmirigy-, a mellékvesehormonok hatását, öröklődési, fejlődési rendellenességeket okozhatnak, gyengíthetik az immunrendszert, és rákhoz vezethetnek. Az eljövendő évtized környezeti kutatásában nagy szerepet fog játszani az EDC-anyagok hatásának megismerése, forgalmuk csökkentése, és a megfelelő tisztítási eljárások kidolgozása – mondta el a Vízminőség.HU-nak Dr. Juvancz Zoltán, a kémiai tudományok akadémiai doktora, a Budapesti Műszaki Főiskola Rejtő Sándor Könnyűipari Kara Környezetmérnöki Intézetének oktatója.
Az USA környezetvédelmi hatósága, az EPA több száz anyagnak már felismerte az EDC hatását, de több mint nyolcvanezer másik vegyület vizsgálatát szükséges még elvégezni.
A fogamzásgátló tabletták erős EDC-hatással rendelkeznek, azonban csak kis mennyiségben jutnak ki a természetbe, ezért jelentőségük nem hangsúlyozott. Ivóvízben még nem sikerült kimutatni hitelt érdemlően jelenlétüket. A környezetre sokkal jelentősebb veszélyt jelentenek a mosószerek, lágyítók és a növényvédő szerek, ugyanis ezek több ezer tonnás mennyiségben kerülnek ki a természetbe. Az EDC hatású mosó- és mosogatószereket gyakran mutatták ki ivóvízből is. Ezen anyagok kiszűrésére még nem áll rendékezésre kielégítő szennyvíz- és ivóvíz-tisztítási technológia – derül ki a professzor beszámolójából.
Hermafrodita halak, leszbikus sirályok, impotencia
Legszembetűnőbb a EDC-k nemi hormonokat megzavaró hatása. Már a hetvenes években is megfigyelték, hogy a klórozott szénhidrogén növényvédő szerek – mint amilyen a DDTés a lindán ösztrogén-jellegű – hatására a sirályoknál radikálisan eltolódott a nemek aránya a nőstények javára. Ez azzal járt, hogy a tojók álltak össze párokká és terméketlen tojásokat tojtak. Ugyanezen vegyületek miatt a hagyományos párválasztási stratégiát követő madarak tojásainak fala rendkívül elvékonyodott és összetört a tojók alatt. A nemi hormonrendszert megzavaró anyagok számos állatfajnál, így a tengeri csigáknál, halaknál hermafroditizmust okoztak. Hollandiai felmérések szerint a növényvédő szerrel foglalkozó férfiaknál gyakoribb az impotencia, és nagyobb arányban születik lányuk, mint fiuk. A hírhedt sovesoi (1973, Olaszország) baleset után megállapították, hogy dioxinmérgezésen átesett férfiak gyermekei között a fiúk aránya majdnem felére csökkent a megszokottnak. Egyes kutatók az emberi sperma koncentrációjának populációs szinten felére csökkenésért is az ösztrogén-jellegű EDC-ket teszik felelősé. Egy gyomirtó szer, az atrazin hatására az ebihalak békává alakulása gátolt – sorolja a példákat professzor.
A vegyületek az emberi szervezetre is károsak lehetnek: az ösztrogén-jellegű EDC-k hatására mellrák alakulhat ki. Az utóbbi években a hererákos esetek száma erősen emelkedett, amit ugyancsak összefüggésbe hoznak ezekkel az anyagokkal. Hatásuk gyakran nehezen mutatható ki. Egyes anyagok csak bizonyos életkorban, bizonyos élőlényekre fejtik ki hatásukat: embriókon, újszülötteken, a pubertás vagy terhesség idején más-más elváltozások jelentkezhetnek. Bizonyos hatások, mint például a rák, az impotencia a mérgezés után csak évtizedekkel jelentkeznek, vagy csak a mérgezésen átesettek utódainál.
– A fentiek miatt az EDC-hatások megállapítása a gyógyszeriparban megszokott toxikológiai eljárásokkal nem biztosított. Az EDC-tulajdonságok megállapítására különböző fajokon különböző életciklusban többgenerációs teszteket kell elvégezni – teszi hozzá Dr. Juvancz Zoltán.
Akkor kiemelném belőle azt, amivel mindenkit riogatsz:
A fogamzásgátló tabletták erős EDC-hatással rendelkeznek, azonban csak kis mennyiségben jutnak ki a természetbe, ezért jelentőségük nem hangsúlyozott. Ivóvízben még nem sikerült kimutatni hitelt érdemlően jelenlétüket.
Ennyi!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!