Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megfelelően etetem a babám?

Megfelelően etetem a babám?

Figyelt kérdés

Kedves Anyukák! Tőletek szeretnék segítséget kérni. 8 hós a babám.


Első gyerekes anyuka vagyok. Én készítem almareszelőn a reggeli gyümölcsét, teszek hozzá most màr túrót is meg kekszdt is, aztán délben a zöldséges húsos püréjét. Előre vannak fagyasztva kis hús kockák folpackba. Van olyan amihez van 8 db borsó, van amelyikhez cékla van téve, van brokkolis, tökös is. Ezen felül szoktam krumplit meg répát tenni bele. Máj, csirke, sertés, hal bevezetve, sajt, tojás is hamarosan.


Én ezt hatalmas örömmel, szeretettel és persze minél gyorsabban igyekszem is megcsinálni a babámnak. Tulajdonképpen ennyi teendőm van a takarítás, főzés mellett, hisz amúgy nonsztop otthon vagyok.


Anyósom azonban nagyon nem örül ennek. Már 10 milliószor jelezte felém, hogy szerinte bébi ételt kellene készen vennem, mert szerinte, ha én csinálom nem jut a babám elég tápanyaghoz. És ez nekem nagyon fáj!!


A múltkor pl. kérdezte mit evett, mondtam, hogy almás, céklás, krumplis, csirkés pürét. Erre valami olyasmi választ kaptam, hogy ezért fossa összemagát a gyerek. Ez is szarul esett. A babámnak megfelelő a széklete, nincs hasmenése!


Sokszor nagyon elbizonytalanodok, nincs ellenemre a bébi étel, viszont én mivel úgyis otthon vagyok és 20 perc alatt megfő, tudom előre mikor lesz éhes, nekem ez így sokkal praktikusabb.



A másik dolog ami miatt kiírom a posztom azaz, hogy elkezdték ellenőrizni, hogy miket főzök és mennyiszer. Állandóan kérdezi anyós, hogy mit főztem a páromtól. A minap àtjöttek, csak én voltam meg a babám, én altattam és hallottam, h kinyitották a hűtőnket!! Aztán nem kérdeztem mrg miért tették, különösebben nem is érdekelt, de aztàn összeállt a kép. Megkérdezték mit ettem ma. Mondtam, hogy rakott krumplit és láttam, hogy nagyon furán néztek rám utána. Szerdán főztem és még pénteken is az volt. Anyós tudta, hogy szerdán készítettem. Mondta, hogy szerinte abból kéne főznöm a pürét a babámnak amit magunknak csinálok, viszont így, hogy 3 napig nincs más kaja így elég nehéz abból szerinte pürét csinálnom. Illetve szoptatok, ott van a párom iy és több kaja kéne. Nekem ez nagyon szarul esik, mert én nekem ennyire van erőm, anyukám se főzött ennél gyakrabban, de nekem ez ígx volt jó.

Most akkor őszintén minden 3. napra kötelező új étel? Vagy mindennap kötelező új étel nekem és a pàromnak?


A baba mindennap újat kap, de volt már hogy másnapit adtam, de ezen nem rugózok.


Én nem szeretnék ennyit ezen rugózni, viszont én heti 3x főzök. 3 főétel és 3 féle leves szokott lenni egy hèten.

Ez a hét így nézett ki: H:tejfölös gomba pörkölt nokedlivel és cseresznye leves, Szerda: rakott krumpli és karfiol leves Szombat: gyros és húsleves



okt. 19. 23:03
1 2
 11/12 Oozy válasza:
83%

Teljesen jól csinálod.

Kedves mamától kérdezd meg, hogy dietetikus tetszik lenni? Ha nem nem kérsz a tanácsából, a megjegyzései, pedig bolond lukból bolond szél kategóriába esik. A magatoknak készített ételt magatoknak főzöd, és nem, nem való egy 8 hónapos babának a fűszerezés, sózás miatt. Bébiételnél sokkal finomabb, amit te csinálsz neki, beleadod a szíved minden szeretetét. Te így akarod, akármit tesz.

(amúgy tényleg mit keres nálad, ha a férjed nincs otthon. Máshol nincs kit zaklatnia?)

okt. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
78%
"Kedves" anyósod van! Mi a bánatnak szól bele, hogy eteted a ti gyereketeket?! És hogy jön ahhoz, hogy kérdés nélkül kutakodjon a hűtőtökben? A férjed meg miért nem állítja le, ha már te nem mered? Bár te is nyugodtan megtehetnéd. Amit írtál, nagyjából azt csináltam én is, csak ennyi idősen már nem pürében, hanem darabosan fagyasztottam. Én sem főzök minden nap, ezért úgy csináltam, hogy amit mi ettünk, lehetőleg abból kapott frissen ő is, ezért kevésbé sóztam-borsoztam és inkább zöldfűszereket tettem rá vagy előtte külön kiszedtem neki. Amikor régebbi ételt ettünk vagy olyat, amit nem ehetett (pl. gomba), akkor pedig kapott a fagyasztóból, de az is előfordult, hogy valamelyik erre járó nagymama hozott külön nekik mondjuk a húslevesükből.
okt. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!