Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megfelelően etetem a babám?

Megfelelően etetem a babám?

Figyelt kérdés

Kedves Anyukák! Tőletek szeretnék segítséget kérni. 8 hós a babám.


Első gyerekes anyuka vagyok. Én készítem almareszelőn a reggeli gyümölcsét, teszek hozzá most màr túrót is meg kekszdt is, aztán délben a zöldséges húsos püréjét. Előre vannak fagyasztva kis hús kockák folpackba. Van olyan amihez van 8 db borsó, van amelyikhez cékla van téve, van brokkolis, tökös is. Ezen felül szoktam krumplit meg répát tenni bele. Máj, csirke, sertés, hal bevezetve, sajt, tojás is hamarosan.


Én ezt hatalmas örömmel, szeretettel és persze minél gyorsabban igyekszem is megcsinálni a babámnak. Tulajdonképpen ennyi teendőm van a takarítás, főzés mellett, hisz amúgy nonsztop otthon vagyok.


Anyósom azonban nagyon nem örül ennek. Már 10 milliószor jelezte felém, hogy szerinte bébi ételt kellene készen vennem, mert szerinte, ha én csinálom nem jut a babám elég tápanyaghoz. És ez nekem nagyon fáj!!


A múltkor pl. kérdezte mit evett, mondtam, hogy almás, céklás, krumplis, csirkés pürét. Erre valami olyasmi választ kaptam, hogy ezért fossa összemagát a gyerek. Ez is szarul esett. A babámnak megfelelő a széklete, nincs hasmenése!


Sokszor nagyon elbizonytalanodok, nincs ellenemre a bébi étel, viszont én mivel úgyis otthon vagyok és 20 perc alatt megfő, tudom előre mikor lesz éhes, nekem ez így sokkal praktikusabb.



A másik dolog ami miatt kiírom a posztom azaz, hogy elkezdték ellenőrizni, hogy miket főzök és mennyiszer. Állandóan kérdezi anyós, hogy mit főztem a páromtól. A minap àtjöttek, csak én voltam meg a babám, én altattam és hallottam, h kinyitották a hűtőnket!! Aztán nem kérdeztem mrg miért tették, különösebben nem is érdekelt, de aztàn összeállt a kép. Megkérdezték mit ettem ma. Mondtam, hogy rakott krumplit és láttam, hogy nagyon furán néztek rám utána. Szerdán főztem és még pénteken is az volt. Anyós tudta, hogy szerdán készítettem. Mondta, hogy szerinte abból kéne főznöm a pürét a babámnak amit magunknak csinálok, viszont így, hogy 3 napig nincs más kaja így elég nehéz abból szerinte pürét csinálnom. Illetve szoptatok, ott van a párom iy és több kaja kéne. Nekem ez nagyon szarul esik, mert én nekem ennyire van erőm, anyukám se főzött ennél gyakrabban, de nekem ez ígx volt jó.

Most akkor őszintén minden 3. napra kötelező új étel? Vagy mindennap kötelező új étel nekem és a pàromnak?


A baba mindennap újat kap, de volt már hogy másnapit adtam, de ezen nem rugózok.


Én nem szeretnék ennyit ezen rugózni, viszont én heti 3x főzök. 3 főétel és 3 féle leves szokott lenni egy hèten.

Ez a hét így nézett ki: H:tejfölös gomba pörkölt nokedlivel és cseresznye leves, Szerda: rakott krumpli és karfiol leves Szombat: gyros és húsleves



okt. 19. 23:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Csinald ugy, ahogy nektek jo. Kit erdekel anyos?
okt. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%

A jó anyos akkor jó ha porhanyós.

Állítsd le őt, ha nem megy szépen akkor csúnyán.

okt. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Anyósod felnyomta a vérnyomásom.
okt. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

Nem értem, hogy miért nem mersz kiállni magáért????

Magadban fortyogsz...

Közölném vele, hogy nem kérek tanácsokat és a jövőben kiméljen a hülye megjegyzéseitől!

Megsértődik? Kit érdekel? Te vagy a gyerek anyja, szerintem teljesen jól csinálod. Anyós csak fontoskodni akar. Lesznek ebből még gondok, ha nem állítod le!

okt. 20. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Te amúgy hány éves vagy? Esküszöm úgy viselkedsz mint egy betoji kis óvodás.

Te gyereked úgy eteted, ahogy akarod felnőtt nő vagy , álljál már ki magadért meg a gyerekedért !

Senki másnak semmi köze hozzá mit adtok a gyereknek , egyszerűen le kell állítani még most időben, különben később csak rosszabb lesz.

okt. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

Ennek a kérdésnek semmi keresnivalója a Baba rovatban, a táplálásod teljesen megfelelő, erre több szót nem is érdemes vesztegetni, a kérdésednek a család rovatban a helye, de méginkább a mentális egészségben. Mondtad már a férjednek, hogy bántalmaz az anyja? Igen, jól olvastad, bántalmaz! Haladéktalanul mondd neki, hogy erőteljesen rakja helyre az anyját. Ha nem hajlandó, akkor el kell válni, mert nem szeret, anyuci pici fiacskája, nem a te férjed. Na ide jutottunk a 8 szem borsótól, ez a lényeg.

Egyébként hogy kerülnek oda az anyósék, mikor nincs otthon a férjed? Csak nem az ő házukban laktok? Anyós a fridzsidernyitogatásával, napi élelmiszer-ellenőrzésével és beszólásával egy elviselhetetlen, neveletlen bunkó. De a te szüleid se végeztek jó munkát, ha te itt tartasz, hogy idegenek panaszkodsz egy fórumon ahelyett, hogy seggberúgnád anyóst. Azért csinálja, mert te megengeded neki!

okt. 20. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%
Nekem csak egy kérdésem lenne: ha szerinted a gyereknek minden nap friss dukál és ezt te meg is adod neki, magatoknak viszont csak három naponta főzöl: mikor fog átállni a ti étrendetekre? Egy 8 hónaposnak darabost (is) kellene már ennie, nem fagyasztó kockás pürécskéket. Úgy bele..tál a bébipapi kotyvasztásba, hogy nem tűnt fel, hogy nő a gyerek.
okt. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%

Kit érdekel anyós szerint hogy kéne? Hány éves vagy? 17? Vele éltek?

Szerintem az energiáért is kár, amit belefektettél ebbe a leírásba.

okt. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
88%
Férjed álljon ki melletted és állítsa le a kedves mamát. Teljesen jó ahogy eteted, lassan kezdhetsz apró darabosat is adni neki ( persze jó puhára fözve, az ínyével szét tudja nyomni).
okt. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%
Fu, az ilyen anyost ütném agyon
okt. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!