Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mozgásfejlődésben minden...

Mozgásfejlődésben minden lépés kötelező?

Figyelt kérdés
Külföldön élek és bennevagyok egy pár babás csoportba facebookon ( külföldi) és sokan írják hogy a babájuk sosem kúszott sosem mászott mégis megtanult járni. Valamilyen szinten tudom hogy egy babának kúsznia kell majd másznia, ebböl a pozícióból kiül majd felkapaszkodik bútoroknál és elkezd lépegetni majd önállóan járni. Megkérdeztem hogy akkor hogyan ült ki a gyereke? És mondja hogy leültették és úgy állt fel és kezdett járni, nem szeretett fekve a talajon lenni sem hason. Ebből lehet bármi probléma később? Az én lányom 8 hós kúszik egyenlőre, négykézláb áll, nem mászik sosem ültetem a játszószőnyegén, etetőszékben szépen megül.
ma 16:57
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
62%
Nálunk kimaradt a kuszas, rögtön mászott a fiam, de azt mondta a védőnő, ez nem baj, ha a mászás marad ki, az már inkább, dehát nem lehet vele mit kezdeni igazából, ha kihagyja a gyerek.
ma 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
56%

"dehát nem lehet vele mit kezdeni igazából, ha kihagyja a gyerek"

Nem mondom, hogy a ti esetetekben is, mert nem ismerlek, de a kihagyott mozgásfejlődési állomások leginkább a szabad mozgás "megsértése" és szülői hibából adódnak, mint a kérdező példájában is:

leültetik a gyereket, amivel megváltozik a perspektívája, erőfeszítés nélkül más szögből látja a világot, ami konkrétan elveszi a motivációját a kúszástól/mászástól és rögtön fel akar állni.

Ez történik a járatott, állított, kompba ültetett gyerekkel is.

Ezért ugorják át, nem azért, mert máshogy vannak programozva.

Az a gyerek akit nem ültetnek, nem járatnak, nem tesznek pihenőszékbe/hintába, jumperóba, hanem csak szabadon letesznek a habtapira, az ugyanazt a mozgásfejlődési sorrendet fogja bejárni, akarhova született

ma 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
71%

Én nem kúsztam, és alig másztam. Mondanám, hogy semmi bajom, de...

borzasztó a labdaérzékem, minimális diszlexiám van (b-d, 3-E stb.), keverem a jobb és bal kezem, valamint sehogysem tudok ráérezni a vezetésre, hiába van jogsim 20 éve, nem tudok forgalomban közlekedni, pedig pótórákat is vettem nemrég.

Szóval mindenki döntse el, hogy baj-e :)

ma 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
70%

Minden gyerek más. Nekem a sajátjaim is.

A legkisebb 7 hónaposan átfordult és slussz.

Aztán két nap múlva kicsit megemelte a pocakját négykézláb, mászott egy picit és lefeküdt.

Rá egy hétre kapaszkodva felállt.

Onnan tanult meg leülni, és ezek után lett mászóbajnok.

Hát nem ez van a nagykönyvben, meg a tesói is előbb másztak mint álltak. Ez van. Ha kimarad a kúszás vagy nem oldalra ül ki, az még nem a világ.

ma 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
83%
Vagy kúszás vagy mászás legyen meg, a lényeg a váltott kéz-láb mozgás, ez alakít ki valamit a két agyfélteke között vagy mi, nem tudom pontosan. Nekem a legnagyobb gyerekem sosem kúszott, de mászott, semmi gond vele. Én nem kúsztam anno és nem is másztam, ma sem tudok pl. egy létrán váltott kéz-lábbal felmenni, egyszerüen nem megy.
ma 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 babyboom567 ***** válasza:
73%
8-as válaszoló,az én anyám is a mai napig ezt gondolja, hogy semmi bajom nem volt(és hogy nincs) csak lusta és buta voltam tanulni,pedig tankönyvi példája vagyok a ADHD-nak,diszlexiának,(sőt az asperger sem zárható ki).Szóval az,hogy te most azt gondolod, nincs nehézsége a gyerekednek, az csak a te nézőpontod, egyáltalán nem biztos,hogy az a valóság.
ma 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Kúszás sosem volt, mászni mászott, és nagyon korán felállt.

A védőnő azt javasolta, ne engedjem, mert túl korai.

Nem tudom, hogy kellett volna kivitelezni 🤷

Azt mondta ne engedjem semmi közelébe, ami mellett fel tud kapaszkodni.

Ültetni nem szabad, és "kényszerrel sétálni". Ez még oké, de ha magától elindul..

ma 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.Igen itt nincs dévénytorna.De Magyarországon túlvan tolva pár dolog azt goldolom amit olvasok itt ott.. Pl ha a gyerek nem emeli könyökölve 2 hósan a fejét már baj van, vigyed tornázni. Nem feltétlen, nekem majdnem 3 hós volt amikor könyökölve fejetemelt. A mászás hogy függ össze a beszéddel? Kifejtené valaki. Nekem a kislányom 4 hósan fordult hasról hátra. 5 és fél hósan hátról hasra( na ez óta a hasán éli világát) 7 hós kora óta kúszik és négykézláb rugózik de nem mászik. 100% szabadmozgásban van a talajon, csak kicsit lesokkolt h nem egy anyuka irta hogy hát az övé sosem mászott sosem kúszott és érdekelt hogy ennek van e valami kövezkezménye.
ma 21:10
 19/21 anonim ***** válasza:

Kérdező: [link]


Tökéletesen összeszedett, közérthető írás minden kérdésről, amit itt kérdeztél.

ma 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

tobben irtak milyen kovetkezmenyei vannak. Igen vannak. A maszas, de a kuszas is, csak a maszas meg inkabb egy olyan magas szintű mozgaskoordinaciot kovetel, hogy az felnőtt korban is kihivast jelwnthet:)))

Valtott oldali kez-lab mozgas, eros torzs es hasizmok, fejtartas stb. probald ki. kozlekedj "fuss" négykézláb terden tenyeren:).

Gyerekemnel nem volt normalis maszas csak alig-alig, o medvejarasban kozlekedett (talp-tenyer a foldon, fenek fent). Jartunk vele neurologushoz, devenyeshez, nem emiatt, de igylegalabb korrogaltak valamit a hipoton izomzaton. Ennek ellenere olvasas nehezen indult, sorok kozott elveszett, betut, szotagot tevesztett sokaig! dislexia hataran volt, jarni kellett fejlesztesre (figyelmet, olvasast javitani). Megoldodott vegul.



Valaki fejtegette ezt a Devenyre megy minden gyerek..aha, meg latszodnia kellene a magyar gyerekek ilyen-olyan szinvonalan aha.

Akkor a tenyek: Devenyre azokat viszik es akkor, akiknek nagyon komoly problemaik vannak, akiknek orvos tanacsolja, akiknek ha csak kozepesen komoly a gond, de sorra kerulnek stb. ki tudjak fizetni.

Aki csak ugy viszi a gyereket, mert semmi baja, csak kipipalhassa azt NEM fogja kezelni egy devenyes szakember sem, mert ő azokon akar segiteni, akiknek szuksege van ra es nem csak ugy kezelgetni mindenkit. per eve mar tb alapon elerheto, de igy se jut el mindenki, akinek kellene hozzajuk. Fizetosen is necces bejutni.

Elso gyerekkel azert jartunk, mert egyszercsak olyan feloldalas tartasa lett, hogy még a neurologus is napi szintu tornáztatást rendelt el...harmadik gyerek szules utani agyverzest kapott, nulla fejtartas honapokig, mozgasfejlodes szinte semmi, Devenyeshez is es mashoz is jartunk, sokat segitett. es alig tudtunk bejutni...

Es ott 90 %-ban csak olyan gyerek volt, akik hogy szepen fogalmazzak oruljunk, hogy megtanul jarni, beszelni, lesz majd vmi szakmaja, de nem ők lesznek az orszag esze. Vagy ha megis, akkor igen, abban az a par devenyes alkalom is kivette a reszet:).


Kerdezo irtal vmit, hogy itthon rafeszulunk, nem csak itthon, de itt azert van egy vefonoi rendszer, akik szolnak siman, ha vmi elmaradas van a gyerekkel, masreszt eleg magas a koraszulesek, szuleskori komplikaciok aranya a terhesseg alatti gondok. Ertsd aranyaiban tobb beteg, serult, oxigenhianyos gyerek szuletik itthon, mint tolunk nyugatabbra pl. ugyanakkor a jo szurorendszer, na es reszben a divat es a sok fejleszto (mert azert jok vagyunk lasd Pető intezetkonduktorai, gyogytornaszkepzes, Deveny modszer, Katona torna) azerz itt a szulok is odafigyelnek es valljuk be jobb elmenni feleslegesen egy terapeutahoz, orvoshoz, aki megnyugtat, hogy ok, menj haza, mint az, hogy mire nyilvanvalo lesz a gond, addogra nem vagy nehezen lehet korrigalni.

2 eves korig az agyunk csodakra kepes, ugy mondjak nagyon plasztikus, egy kieso agyterulet feladatait egy masik akar 100%-osan is atveheti. bocs egy neurologus, most biztos mondana, hu de ecceruen teccet fogalmazni, de azert kb. igen.


A maszasnal, hogy a kerdezohoz biztos visszaterjek: ha 10 honaposan nem maszik, akkor kell neurologiara elvinni. Aztan itthon mire idopontot kapsz mar ugyis 13 honapos lesz es leszidnak miert nem hoztad honapokkal hamarabb :D, na ezerr megy el ertelmes ember a "holtidoben" mindenfele terapiara pl devenyeshez szalad (mert az mar a koztudatban van legalabb vagy tsmt-re stb.)


De teged miert zavar...


Az meg kutatasokkal igazolt, hogy van isszefugges a mozgasfejlodes, kihagyasok es tanulas zavarok, diszlexia kozott.

ma 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!