Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mozgásfejlődésben minden...

Mozgásfejlődésben minden lépés kötelező?

Figyelt kérdés
Külföldön élek és bennevagyok egy pár babás csoportba facebookon ( külföldi) és sokan írják hogy a babájuk sosem kúszott sosem mászott mégis megtanult járni. Valamilyen szinten tudom hogy egy babának kúsznia kell majd másznia, ebböl a pozícióból kiül majd felkapaszkodik bútoroknál és elkezd lépegetni majd önállóan járni. Megkérdeztem hogy akkor hogyan ült ki a gyereke? És mondja hogy leültették és úgy állt fel és kezdett járni, nem szeretett fekve a talajon lenni sem hason. Ebből lehet bármi probléma később? Az én lányom 8 hós kúszik egyenlőre, négykézláb áll, nem mászik sosem ültetem a játszószőnyegén, etetőszékben szépen megül.
ma 16:57
1 2
 1/18 babyboom567 ***** válasza:
66%
lehet
ma 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
27%

Nem nem kötelező semmi , hogy érted , ha nem kúszik akkor megvered, vagy mi ?


Ilyen magyar szokás egyből a dévényeshez rohanni, közben teljesen felesleges , az is csak egy üzlet legtöbször.

ma 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért korántsem arról szól, hogy nem màszott mégis megtanult jàrni.

A mászás nagyon fontos agyi folyamatokkal függ össze.

Ha a mászás kimarad, akkor sok pozitív fejlesztő hatás is elmarad. Lehet, hogy a gyerek behozza ezt, de lehet, hogy később jelentkeznek az ebből fakadó hiányosságok. Ha iskolába kerül, nehezebben mehet neki a másolás a tábláról, jelentkezhet diszlexia, diszgráfia, diszkalkulia is, testnevelésórán vagy játék közben nehezebben kapja el a labdát vagy egyéb dobott tárgyakat, és ő maga is kevésbé ügyesen dobhat stb stb

ma 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a 3mas is írja, később lehetnek elmaradásai amiatt, hogy valamit kihagyott. Egyszer olvass egy kicsit az idegrendszer és a mozgás összefüggéséről, ha érdekel, elég érdekes, összetett téma.
ma 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

yes, kulonben nincs mozgasfejlodes...


amit viccnek szantam, de nem vicces


merfoldkoveknek nevezik, es igen jo ha nem maradnak ki de a hasrafordulas es a maszas az ket kritikus pont.

Amugy mindegyikre megvan, hogy mi a kvazi legkesobbi idopont, amig annak meg kellene tortenni (marmint hogy eler oda a mozgasfejlodesben es ha nem, akkor az jelzeserteku es menni kell fejlodesneurologushoz/neurologushoz).

A maszas ha kimarad nem all meg az elet, de valoban k fontos, lasd 3-as leirta mi miatt.

Te meg be ultesd etetoszekben se vagy hat remelem ez a dontheto fajta azaz bem derrkszogben ulteted...

ma 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%

Külföldön valamiért erre nincsenek annyira ráfeszülve, mint itthon. Egyértelműen van összefüggés a mozgások és az agyi folyamatok között, de lehet, hogy pont fordított, nem a mászás kimaradás okozza az agy "fejletlenségét", hanem az agyban alapból nem stimmel valami, és ez okozza a mászás kimaradását.


Én pont azon gondolkodtam, hogy az elmúlt 15 évben már kB minden babát dévényeshez hordtak Magyarországon, mert azt várják, hogy ettől fog majd jól teljesíteni az iskolában a gyerek. A Dévény torna magyar találmány, sehol máshol nincs ilyen. Akkor ennek nem kellene látszania a gyerekek teljesítményében? Nem kellene a magyar gyerekeknek szignifikánsan jobban teljesíteni a különböző méréseken? Nem kellne kevesebb diszlexiásnak, diszgráfiásnak, diszkalkuliásnak lennie? Ha ezeket megelőzi a Dévény akkor a nemzetközi statisztikák szerint itt miért az ellenkezője történik annak, mint amit ettől várnak?

ma 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem kúszott, csak mászott, abból ült ki. Ültetni nem szabad, hiába próbálja felhuzni magát, ha a hátán fekszik, a gerince még gyenge hozzá.

Nekem azt mondták minél tovább mászik annál jobb. 7 - 8 hónaposan kezdte, 9 hónaposan állt, 1 stabilan járt.

ma 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
50%
Az én gyerekem se kúszott, se nem mászott és a vilagon semmi baja. 6 hónapos koráig konkrétan semmit nem csinált, megcsak meg se fordult. Onnantól meg forgott, felült, 9 honaposan felallt, 13 honaposan meg járt. Nyilván nem egyformák a gyerekek, van akinél problémát okoz, ha kimaradás valami, van amelyiknel meg nem kkoz gondot. Az enyém a második kategóriába tartozik
ma 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
54%
Barátnőm kislánya sose mászott. Most fejlesztésekre kell hordania, mert a beszéde nagyon vissza van maradva, nehezen lehet megérteni amit mondani akar. Lassan 6 éves.
ma 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"hogy az elmúlt 15 évben már kB minden babát dévényeshez hordtak Magyarországon"

Azért ez olyan túlzás, hogy...

A Dévénnyel kezelt gyerekek száma valójában elhanyagolható mértékű, jellemzően még azok se jutnak el, akiknek kellene. 9 évvel ezelőtt egy megyei városban élve minden követ megmozgattunk, még úgy se kerültünk be a városban "praktizáló" egyetlen Dévényeshez, pedig nekünk tényleg kellett volna oxigénhiányos hipotón gyerekhez. Hónapokkal később se tudott időpontot adni, hordtuk hát máshova.

Ma azért már több helyen van, de hogy majdnem minden gyerek eljutna...

ma 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!