Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek létezik olyan,...

Szerintetek létezik olyan, hogy valaki még terhessèg előtt meg egyáltalán családtervezés előtt megérzi milyen nemű gyereke lesz majd?

Figyelt kérdés
Beszélgettem ismerős nőkkel és mind azt állították hogy igazàból még a babavállalás előtt megérezték (van aki megálmodta) hogy egyszer majd fia lesz vagy lànya. Veletek volt már ilyen? Vagy hallottatok hasonlót?

szept. 16. 19:42
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Egyértelmű volt, hogy lányom lesz, soha senkinek nem született fia a családban. Fel se merült, hogy lehet más is. Hát, fiú 😁
szept. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
68%

Nem hiszek az ilyesmiben, de másodszorra valahogy éreztem, hogy ez a terhesség nem olyan, mint az első volt, nem tudom megmagyarázni, egyszerűen más érzés volt. Mivel elsőre fiam lett, rögtön levontam a következtetést, hogy akkor biza a második lány lesz, bejött :D

Az apja meg már a pozitív teszt után az általa preferált lánynéven szólította, szóval vagy ő is ráérzett valamire, vagy csak simán akart a fiunk után egy kislányt is.

szept. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
87%
Terhesség előtt mindig azt mondtam, hogy nekem tuti, hogy lányom lesz. Egyszerűen éreztem, nem is tudtam volna elkèpzelni, hogy kisfiam legyen, bár őszintén, első gyereknek nagyon fiút akartam. De akkor is ez az érzés volt bennem, hogy nekem csak lányom lehet. Amikor pozitív lett a teszt, teljesen megfordult ez a gondolat a fejemben és 100% biztos voltam benne, hogy kisfiú. Amikor az orvos is alátámasztotta ezt akkor meg sem lepődtem, inkább csak azt éreztem: "ugye én megmondtam." 😁
szept. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem aki ezt elhiszi az buta. Sorry....
szept. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk bejött mind a 2x.

Már az elején mikor szóba került a gyerek téma, férjemmel arról álmodtunk, lesz egy fiunk, durván 2 évre rá pedig egy lányunk.

Mikor az elsővel terhes lettem, végig az volt a fejemben, hogy ő csak fiú lehet. Fel sem merült bennem egy lány gondolata.

Fiunk lett.


Rá 2 évre mikor újra terhes lettem, ott pedig csak a kislány járt a fejemben. Lányunk lett.


Mind a 2x szerencsém volt és bejött. Ennyi a magyarázat.

tegnapelőtt 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Az hogy ha csak fiú született a családban, hogyan befolyásolja azt hogy nekem is az lesz? Erre van valami tudományos genetikai magyarázat? Mert szerintem totál véletlenszerű és ebben nincs semmi tudomány. Szóval csak érdekelne, hogy aki a megérzést szerencsének tudja be, az azt hogy “ a családban csak fiú volt, így nekem is 90% hogy az lesz” azt miért nem csak babonának tartja?
tegnapelőtt 08:35
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Az miert babona, ha csak fiuk szuletnek a csaladban es en ebbol gondoltam, hogy nekem is fiam lesz? Lehetett volna maskepp, nem zartam ki soha, de szimplan a tapasztalat alapjan nem az volt az elso gondolatom, hogy na nekem biztos lanyom lesz :D Ez ennyi.


Semmi babonat nem latok benne.

Egyebkent nem ertek hozza, nem mentem jobban bele a temaba, de peldaul anyosomnak volt tobb elso trimeszteres vetelese is.

Lehet ok lanyok lettek volna es valami olyan genetikai betegseg all a hatterben, ami miatt a lany magzatok nem eletkepesek, ilyen viszont letezik.

Szoval talan ennyiben befolyasolja, ha valahol csak egynemu babak szuletnek. De nem nagyon ertek hozza, en csak a jozan paraszti esszel gondoltam, hogy fiam lesz 😅

Aztan ez vagy bejon vagy nem. Nalam eppen igen.

tegnapelőtt 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Hát igen, én is valami ilyesmire gondolok amit írtál, csak tényleg érdekelne engem is hogy valaki ennek utánajárt-e. Nálunk például én lány lettem, de nagyon sok a fiú a családban. Férjeméknél viszont mindenki fiú, ráadásul ikrek fiúk is születtek. Szóval nem rosszból kérdeztem, csak érdekelne a tudományos háttere a dolognak :)
tegnapelőtt 09:26
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

#18! Én azt írtam, hogy nálunk csak lányok, ezért számítottam lányra. Szerintem akiknél így van, nem babonának gondolják és nem is tudományos alapon, csak egyszerűen belénk ivódik az évek során, hogy a gyerek az lány/fiú. Kiiktatja a megérzést. Egyébként én terhesen már éreztem, hogy fiú, de mivel minden új ismerősöm, akik nem tudták, hogy nekem "csak lány lehet", azt mondta, hogy szerinte fiú, nem tudtam eldönteni, hogy az az én megérzésem, vagy csak belém beszélték már, azért gondolom.

Amúgy olvastam egyszer egy tudományos álláspontot, ami ugyan nem így vonatkozik a családi halmozódásra, hanem saját gyereknél, de abban az volt, hogy akinek az első 2 gyerek azonos nemű, ott százalékkal kimutathatóan(már nem emlékszem, mennyi volt), nagyobb az esélye, hogy a 3.is olyan nemű lesz, mint alapból az átlagnál, vagy összehasonlítva a különneműekkel. Nem tudom, érthetően írtam-e. Sajnos, csak felületes magyarázata volt, de már arra sem emlékszem ☹️

#11

tegnapelőtt 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
58%

Megérezték egy frászt! Mondhatom, nagy kunszt "megérezni" úgy, hogy 50% az esélye, hogy jól tippelsz.


Én is jól tippeltem, fiúnak gondoltam. A férjem lánynak "érezte". Így biztos volt, hogy valamelyikükk tippje bejön. 😃

tegnapelőtt 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!