Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi megtakarítással tervezt...

Mennyi megtakarítással terveztél gyereket?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy konkrétan x százezer/millió forint, vagy annyi pénz, amivel 3-6 havi bevételkiesést tudtok pótolni (ha pl az apa a szülés után válik munkanélkülivé/munkaképtelenné).


A kérdés elsősorban azoknak szól, akiknek első gyerekük született és előre láthatóan nem kalkulálhattak azzal, hogy a nagyobb babaholmikat (babakocsi, kiságy...) megkapják ajándékba.


Kérem, akit frusztrál az anyagi helyzetéről szóló kérdés, ne kommenteljen. Pusztán a kíváncsiság vezérel, hogy átlagban kinek mennyi pénzzel komfortos belevágni a tervezett terhességbe.:)



2022. márc. 20. 19:21
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
56%
Összesen kb 8 millió kp, 2 autó, 2 lakás. De gondolom nem ez az átlag
2022. márc. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
90%

Saját ingatlanom volt,ami házasság előtt szerzett külön vagyon,illetve egy másik kisebb ingatlanom amit eladtam,abból lett pár millio megtakarítás.

Egyébként dolgoztunk mindketten,de szülői segíség nélkul nem sok megtakarításunk lett volna.

2022. márc. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
74%
Saját ház, kocsi, és az én számlámon 1,5 millió megtakarítás. Külön kasszán vagyunk, így a páromén nem tudom, mennyi volt akkor, de neki is volt. Hitelünk nincs, és - amennyire a mai világban bármit is annak lehet nevezni - biztos munkahelyünk van.
2022. márc. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
88%

Nekünk első gyerek, különösebben extra dolgot nem kaptunk senkitől, sem tárgyi sem egyéb segítségként.

Minden bútort, legtöbb ruhát, a babakocsit, tisztálkodási szereket, kiskádat, etc… mi vettünk meg saját pénzből. Ez durván olyan 7-800 Ft lehetett úgy, hogy kiemelkedően drágát nem vettünk semmiből.

Ezen felül én nem a férjem bevételkiesése miatt spóroltam, hanem a sajátom miatt, a korábbi fizetésem után én nagyon megéreztem mekkora a különbség a max GYED. Nagyjából 3.5 millió Ft-ot tettem félre arra a 2.5 évre míg nem megy óvodába a lányunk, így maradhatok itthon gyesen is.

2022. márc. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
79%

Biztos le fognak ezért pontozni, de:

Nekem volt egy kiadott budapesti lakásom, mikor elkezdtünk próbálkozni, annak a havi bérleti díja fedezi az összes havi szükséges kiadásomat, a babával együtt (adózás után is). Ezen kívül van kb 5mftom, meg biztosítás, ilyesmik. Ez csak az én oldalam, férjemnek is több passzív jövedelmi forrása van, de ugye a kérdés csak rám irányult.

Én már kevesebbel is belevágtam volna, de a férjemet akkor még nem ismertem.

2022. márc. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
83%
Saját ház, két autó, és kb 3 millió forint megtakarításunk volt, hitel nem volt!
2022. márc. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
75%

Hogy csinálja mindenki, hogy volt saját, hitelmentes (!) háza/lakása szülés előtt?

Nekem így sosem lesz akkor gyerekem. Jelenleg 5 millió megtakarításunk van, de albérletben élünk. Idén szeretnénk (sajnos) babaváróval, plusz piaci hitellel lakást venni, hogy jövőre tudjunk gyereket vállalni, de ezek szerint meggondolatlanok vagyunk.

2022. márc. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Én vállalom a lepontozást, de nekünk szülői segítséggel. Valószínű, hogy nekünk is sokkal-sokkal később lett volna lehetőségünk házat venni és sokkal lepukkantabbat is, mint amiben élünk.

6-os voltam.

2022. márc. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

"Hogy csinálja mindenki, hogy volt saját, hitelmentes (!) háza/lakása szülés előtt?"


Én a szüleimtől kaptam. Szerintem a 90%-nak így. A maradék meg átlagon felül jól keres,sikeres befutott vállalkozása van stb.de ez a ritkább.

2022. márc. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Én nem pontozok le senkit azért, mert kapott lakást a szüleitől. Örülök annak, hogy legalább nektek volt ilyen szerencsétek. Hatalmas, kb. behozhatatlan segítség. Remélem, hogy én meg fogom tudni majd adni ezt a gyerekemnek.
2022. márc. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!