Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi megtakarítással tervezt...

Mennyi megtakarítással terveztél gyereket?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy konkrétan x százezer/millió forint, vagy annyi pénz, amivel 3-6 havi bevételkiesést tudtok pótolni (ha pl az apa a szülés után válik munkanélkülivé/munkaképtelenné).


A kérdés elsősorban azoknak szól, akiknek első gyerekük született és előre láthatóan nem kalkulálhattak azzal, hogy a nagyobb babaholmikat (babakocsi, kiságy...) megkapják ajándékba.


Kérem, akit frusztrál az anyagi helyzetéről szóló kérdés, ne kommenteljen. Pusztán a kíváncsiság vezérel, hogy átlagban kinek mennyi pénzzel komfortos belevágni a tervezett terhességbe.:)



2022. márc. 20. 19:21
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
88%

Hát mi semmit nem örököltünk. Én 2ezer ft-al a zsebemben jöttel el otthonról (pedig a szüleim nem a szegény réteg), férjem pedig csak adósságot kapott az anyjától.

Így amink van, az a 2 pontosabban 4 kezünk munkája.


Van mind a kettőnknek saját autója (az enyém 2008as, az övé 2006os, szoval nem annyira rossz kategoria)

Illetve sajat házunk. Igaz babaváróval, amit még 18évig fizethetünk kb, de a mienk. Félretett pénzünk sosemvolt, mert elment azautókra, házra, most a felújításra.

Amire kell, arra elég ami van, egy váratlan kiadástól sem esnénk hanyatt, megoldanánk.


Így vállaltunj 2 gyereket, 2 év különbseggel

Ha arra vártunk volna,mikor csücsülnek majd milliók a számlán, nem lett volna gyerekünk. Nekem a 30év volt a határ, hpgy afelett nem szeretnék szülni.


Boldogan, vígan élünk.

2022. márc. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
56%

32 éves vagyok

Én annak idején,örököltem egy házat,mivel egyke vagyok,anyai nagymamám által,egy kádár kockát,amit felújítattam,ide jött a férjem lakni,nem kellett házat venni,csak újitgatunk

Apai nagyapám által egy lakótelepi lakást kaptam,amit kiadtam albérletbe már lassan 10 éve,amiből havonta 100e ft bevételi forrás van most jelen pillanatban,régen 40e ftért tudtam kiadni,de mindig félreraktam a pénzt

2 helyen dolgoztam, főállásban masszőr vagyok/voltam egy gyógyfürdőbe,és itthon is saját kis masszázs vállalkozásom van,jelenleg Gyesen vagyok itthon

2019-ben megszületett az első gyermekünk,akkor volt a férjemnek és nekem 9 millió forint megtakarításunk

De mivel szerettünk volna venni még egy ingatlant,ezért felvettük a Babaváró hitelt is 10 millió forintot

Hamarosan megszületnek az ikreink,2022.május

Igy már nem kell visszafizetni a 10milliót

Az ingatlant már megvettük,ki is adtuk albérletbe január 1-től

Havonta a 2 ingatlanból 200e ft jön be,amit egy az egyben félre rakunk a gyerekeknek

Férjem a Mávnál dolgozik,ő 400e ftot kap,"sajnos" meghalt a nagymamája 1 éve,igy ő is örökölt egy házat,aminek eladása folyamatban van,amiből szintén ingatlant veszünk


Mi igy élünk,házat örököltünk,igy nem kellett hitelt felvennünk,ami nagyon nagy segítség volt nekem/nekünk,17 évesen örököltem meg,26 voltam mire rendbe tudtam rakni

Utána ismerkedtem meg a férjemmel,és 30 évesen szültem

De rengeteget dolgozok,még hó végéig masszírozok itthon...

Anyukám besegít,vigyáz a 27 hónapos kislányomra

Napi 8 vendéget fogadok,teljes test,vagy hát,kar ...

50 e ftot megkeresek igy naponta,hétvégén nem dolgozok,de amikor nem volt gyermek,volt olyan,hogy még vasárnap is dolgoztam

Ápr.1től táppénzen leszek,pihenek

Május 22.programozott császárom lesz

2022. márc. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
De érdekes utolsó. Nem élnek egyikőtök szülei sem vagy miért ti örököltök a nagyszülők után? 😳
2022. márc. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
42%

22-es vagyok,élnek a szüleink,nekik van saját ház,jól keresnek,apukám már nyugdíjas

Férjem is egyke,nincs testvére

A nagyszülők döntöttek igy,ügyvéd által volt öröklési szerződés csinálva,mivel a szüleink lemondtak a házról,hogy nekik nem kell,hogy irassák ránk

Igy örököltünk,lehet érdekes,de a mi esetünk ilyen,amiért örökké hálásak leszünk nekik,és a nagyszülőknek is

2022. márc. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
21%
Akkor nem örököltetek hanem rátok íratták…
2022. márc. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
34%
22-es,ez nagyon szép mese 🤣
2022. márc. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
82%

Akkor talán mi vállalatunk a legszegényebben gyerek. :)

1,5 millió megtakarítás, 1 kicsi autó, nulla ingatlan. Szolgálati lakásban lakunk. Nem így terveztük, de mivel csak 1 gyereket vállalunk (sérült), így nem vagyunk jogosultak se csokra, se babaváróra. A nagyszülők után párom szülei örökeltek 1-1 ingatlant, de megtartották maguknak. Így nekik 3 ingatlanjuk van, abból 2 porosodik, mert nem lakja senki, de ugye nem várhatjuk el tőlük, hogy az egyiket átírassák ránk (nem is fogják, pedig elvileg jó viszonyban vagyunk). Ilyen elszállt lakásárak mellett, segítség nélkül nem is tudom, hogy mikor lesz saját házunk, ettől függetlenül nem csinálnám máshogy.

2022. márc. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
59%
Saját ingatlan, 1,5 millió félretett pénz csak a terhességre és a babacuccokra, addig nem vágtunk bele. A csedem magasabb volt mint a férjem fizetése, így abból meg félre is tettünk a következő évre, utána a maximum gyedet kaptam, jól ​kijöttünk. Sokat segített persze hogy anyatejes volt a kislányom, a pelenkát nagytételben rendeltem, otthon főztem, még kevesebbet is költöttünk mikor dolgoztam és menzán ettem meg a kávé automatába dobáltam az aprót.
2022. márc. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
55%

22es vagyok

Öröklési szerződés,az van a papírra irva,amit akkor csinált nagymamám,amikor élt,ügyvéddel


Örököltünk,kár hogy valaki azt hiszi mese...,mondjuk igen,mesébe illő életünk van,a nagyszülőknek is köszönhetjük,de mi is rengeteget dolgozunk,azért 3 gyermeket nem lehet havi 50e ftból majd felnevelni...

2022. márc. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!