Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi megtakarítással tervezt...

Mennyi megtakarítással terveztél gyereket?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy konkrétan x százezer/millió forint, vagy annyi pénz, amivel 3-6 havi bevételkiesést tudtok pótolni (ha pl az apa a szülés után válik munkanélkülivé/munkaképtelenné).


A kérdés elsősorban azoknak szól, akiknek első gyerekük született és előre láthatóan nem kalkulálhattak azzal, hogy a nagyobb babaholmikat (babakocsi, kiságy...) megkapják ajándékba.


Kérem, akit frusztrál az anyagi helyzetéről szóló kérdés, ne kommenteljen. Pusztán a kíváncsiság vezérel, hogy átlagban kinek mennyi pénzzel komfortos belevágni a tervezett terhességbe.:)



2022. márc. 20. 19:21
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
65%

7-es, mondta bárki, hogy kevesebbel ne vállaljon senki gyereket? "ezek szerint meggondolatlanok vagyunk"


Nálunk körülbelül 20 millió forintnyi megtakarítás van befektetésként, egy belvárosi ingatlan, amin még van egy kevés hitel, és egy 5 éves autó. Volt még ezen kívül a számlánkon is tizenx millió, de annak jó részét nemrég felújításra költöttük. Nem a gyerekvállalásra gyűjtögettünk, kevesebbel is belevágtunk volna, de egyéb okok miatt így jött ki a lépés.

2022. márc. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
53%

7-es, mondta bárki, hogy kevesebbel ne vállaljon senki gyereket? "ezek szerint meggondolatlanok vagyunk"


Nem mondta senki, de én rögtön erre jutottam magamban, hogy basszus, lehet így nem fogok tudni mindent megadni a gyerekemnek, ez kevés lesz így. Nem értem, hogy miért kell rögtön támadásnak venni mindent...

2022. márc. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
74%

Saját (hitellel terhelt) lakás, egy autó (bár az ugye alapvetően inkább viszi a pénzt, de legalább nem volt rajta sosem hitel, szóval hurrá :D ), mindkettőnknek stabil munkahely (nekem olyan, ahová tudtam, hogy bármikor nyugodtan visszamehetek- és vissza is mentem, minden probléma nélkül), és ~3M kp.

A lakáshitelünk nagy részét a babaváróból előtörlesztettük, így a havi kiadásaink a terhességem 16. hetétől (amikortól kiutalták a babavárót) kb harmadára csökkentek, a kp-ból meg eleve előre bekalkuláltuk a magánkórházi terhesgondozás és szülés díját.


Semmit nem kaptunk ajándékba az ilyen haszontalan századik csörgőt meg akasztható plüsst meg a gyerek 3 éves korában jó ruhákat leszámítva.

2022. márc. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Amikor elkezdtünk próbálkozni, még albérletbe laktunk de a zsebünkbe volt 9 millió babaváró, 1millió az esküvőnkről, én a munkahelyemen tudtam plusz munkát vállani így kb +600.000 ft összejött 2hónap alatt.

Megvettünk egy vidéki családi házat, kb az összes megtakarításunkat elvitte, kb egy időben derült ki, hogy terhes vagyok. Amíg tudtam vállaltam a melóhelyen plusz munkát de olyan nagy összeg nem gyűlt fel (fél millió alatt) mert folyamatosan vettük a dolgokat a gyereknek, nem egyszerre.

2022. márc. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
84%
Mi a szülői házat feleztük el, mert hatalmas összeggel kellett megsegítenem a szüleimet, így erre futotta. Viszont szép, hatalmas, mindenki elfér, udvar is van és inkább a szüleim legyenek a szomszédaink...mondjuk mi szerencsére jól kijövünk egymással. Így hitelünk nincs, bár az átépítés sok pénzt felemésztett. Mikor megszületett a baba maradt 4 millió Ft. Van még 2 autó. Férjem akkor váltott munkahelyet, ahol céges problémák adódtak plusz covid, így 4 hónapig itthon volt velünk ő is. Én Ausztriából kapok ellátást és várnak vissza (9 éve ott dolgozom). Őszintén szólva az nagyon odavágott, hogy nekem és tesómnak kellett a szülőknek segíteni és nem fordítva, de ez van 🤷‍♀️
2022. márc. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
80%

"Nem értem, hogy miért kell rögtön támadásnak venni mindent..."

Látod, ezt én sem értem. Magyarázd el, légyszi 😂 Ugyanis te vetted támadásnak, én nem támadtalak. Arra akartam csupán célozni, hogy indokalatlanul savazod magad.

2022. márc. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
80%
Én örököltem egy házat (olyan áron, hogy elvesztettem a szeretett mamámat), a férjem szülei besegítettek anyagilag és volt összesen 4M Ft megtakarításunk. Így vettünk egy szép házikót. Kocsi egy van, de nem is kell több, én nem tudok vezetni.
2022. márc. 21. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, bevallom, "rosszabb" válaszokra számítottam. Ment a zöld.:)
2022. márc. 21. 07:06
 19/29 anonim ***** válasza:
74%
Mi az egyik szülőmmel élünk kertes házban, nagyon jól kijövünk, nem mellesleg kedvére unokázhat.Ő a felső szinten mi pedig lent. Van egy kocsink, van hitelünk. Van kevés félretett pénzünk, de a családi házon kívül mást nem raktak a fenekünk alá, mindent magunk oldunk meg. A gyermekünk pedig mindent megkap, méghozzá nem is “gagyi” minőségben.
2022. márc. 21. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
74%
Saját ház, autó, kevés hitellel, szülői segítséggel, plusz már nem vagyunk olyan fiatalok. A számlámon 1,5 millió forint van, férjemén hasonló összeg. Szerintem egyébként ennél sokkal kevesebbel is bele lehetne vágni, nekünk így jött ki (bár lenne kevesebb, és lennénk hozzá fiatalok...). Tudom, nem ez volt a kérdés, de a babacuccokat igen olcsón sikerült beszerezni, kaptunk is sok mindent, így a szoptatós melltartótól az utolsó textilpelenkáig kb. 250.000 forint volt a nulláról.
2022. márc. 21. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!