Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! 1 év körüli babátokná...

Anyukák! 1 év körüli babátoknál melyik könyv a befutó?

Figyelt kérdés

Vannak már könyveink, egyelőre nem köti le a kisfiamat, se a nézegetése, se ha mi olvasunk (van, hogy konkrétan sírva fakad…), két hét múlva lesz 1 éves.


Persze tudom, hogy nem mindenkinél nyerőek a könyvek (én hiába szeretném), vagy csak később jön el az idő, nem akarom ráerőltetni, de kiváncsi lennék nálatok melyik könyvek jöttek be igazán, mit ajánlanátok.


aug. 18. 18:40
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nézelődni fogok.

Ő nem rágja, vagy tépi a könyveket, egyszerűen nem érdekli, elsöpri maga elől. Van egy buszos-kukucsos-állatos, ami határeset, de 2 lap után ott hagyja.


Fürdős és textil könyvei is vannak, de az már lecsengett.

aug. 18. 22:40
 12/15 anonim ***** válasza:
Nálunk a kemény lapos állatos könyvek a nyerők. Azokat már tudja lapozgatni illetve abból "olvasok" neki. Ez úgy néz ki, hogy mutatom, hogy ott a kutyus. Mit mond a kutyus? Vu vu...stb. Aztán már ő mutogatja én meg mondom, hogy igen az a bárány, azt mondja beee. Meg néha kérdezem, hogy hol a cica? És akkor mutatja (nem mindegyik könyvnél). Főleg a farmos könyvek tetszenek neki, illetve most kapott egy ilyen kukucsos könyvet, imádja. Mi elsősorban használt könyveket szereztünk be, de kaptunk vagy vettünk pár újat is.
aug. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

A fiamnak ennyi idősen olvasni semmi értelme nem volt, de amit a 12. írt, az nálunk is bejött. Mi is a Szalay keménypapíros mondókás könyvekkel kezdtünk, meg a szöveg nélküli állatos képeskönyvekkel.

Szerette, ha mutogattunk benne, illetve ha kérdezgettem, és ő mutathatta meg, amit ismer.

Aztán jött az a korszak, hogy már viszonylag nyugodtan végighallgatta az eredeti meséket és mondókákat is, aztán 20 hónaposan már mondatokat tudott belőle idézni, ha mondott valamit, mindig találgattuk, hogy melyik könyvből lehet az adott szöveg 😀

aug. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Az én fiamat kezdettől érdekelték a könyvek. De nem erőltetek semmit, kemény laposokat vettem hogy megfoghassa, forgathassa egyedül is, ne kelljen fegyelmezni közben.

Kukucs könyvek, kisebbeknek való böngészők, ujjbábos, huzogatós stb.

Mindig az ő szintjén választok,ami érdekes neki. Felolvasni történeteset még mindig nem tudok neki. A lényeg hogy megszeresse. Kedvence a Pindur sorozat volt 1 évesen. Most 2 éves.

aug. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Vagy még az jutott eszembe hogy vidd el a boltba és ott nézd meg melyikre reagál jobban.
aug. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!