Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 19 hónapos babám lehet autista?

A 19 hónapos babám lehet autista?

Figyelt kérdés

Olyan anyukák válaszát várom, akiknek hasonló a probléma.

A kislányom hipoton, születése után derült ki, időre született, de volt méhen belüli fejlődés elmaradása, majdnem három hét. Az orvosok nem javasolták a szülés beindítást. Kérdeztem akkor a nőgyógyászt, hogy ez nem jelent majd később visszamaradást,azt mondta nem feltétlenül... Mindig küzdeni kellett a súlygyarapodás miatt a lányommal, tápszeres volt. Jelenleg beszélni nem beszél csak gagyog. Evőeszközök használatának megtanulása nem megy, egyszer próbálta, majd annyi többé nem. Sokat sikoltozik, a kezét rázza, lábujjhegyen jár, nehezen oldódik idegen emberek társaságában, hisztérikus, nem tanul sajnos a homokozóban is adom neki az eszközt lapát, stb. Nem érdekli. A férjemnek hiába mondom, hogy gond van, struccpolitikát folytat. Rámegy a házasságunk... Félek, hogy autista a lányom, és rettenetesen nehéz jövő vár ránk. Konduktornál már jártunk a hipotónia miatt, de ez csak egy gond.

Nem ítélkező emberek válaszára várok.

Köszönöm, aki tud segíteni, hasonló cipőben jár a gyerekével.



aug. 14. 18:06
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Az én lányom is közel a 2hoz tanult meg önállóan enni addig egyszerűen tuk ügyetlen volt hozza plusz nem is érdekelte. De 1,5 évesen meg biztos etetni kellett meg.


A kezet sose rázta azonban idegenek társaságban meg bőven 2 éves kora után is nehezen oldódott fel. Homokozni kimondottan o se szeretett sokáig és esélytelen volt hogy mezitlabazzon a játszon. Ordított ha levettem a cipőjét.


Beszélni se beszélt max 1-2 szava volt ennyi idősen.


Most közel 3 éves és 2 évesen kezdett mondatokban beszélni, önállóan enni, egész nyáron mezítláb járt stb.



Egyébként idegeneket társaságában most is több idő kell neki de nagyon sokat javult ez is nála.


Viszont o 1,5 évesen mutogatott, érdeklődött minden iránt, és értette amit kertem tőle. Ezek sokkal fontosabbak.

aug. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!