Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 19 hónapos babám lehet autista?

A 19 hónapos babám lehet autista?

Figyelt kérdés

Olyan anyukák válaszát várom, akiknek hasonló a probléma.

A kislányom hipoton, születése után derült ki, időre született, de volt méhen belüli fejlődés elmaradása, majdnem három hét. Az orvosok nem javasolták a szülés beindítást. Kérdeztem akkor a nőgyógyászt, hogy ez nem jelent majd később visszamaradást,azt mondta nem feltétlenül... Mindig küzdeni kellett a súlygyarapodás miatt a lányommal, tápszeres volt. Jelenleg beszélni nem beszél csak gagyog. Evőeszközök használatának megtanulása nem megy, egyszer próbálta, majd annyi többé nem. Sokat sikoltozik, a kezét rázza, lábujjhegyen jár, nehezen oldódik idegen emberek társaságában, hisztérikus, nem tanul sajnos a homokozóban is adom neki az eszközt lapát, stb. Nem érdekli. A férjemnek hiába mondom, hogy gond van, struccpolitikát folytat. Rámegy a házasságunk... Félek, hogy autista a lányom, és rettenetesen nehéz jövő vár ránk. Konduktornál már jártunk a hipotónia miatt, de ez csak egy gond.

Nem ítélkező emberek válaszára várok.

Köszönöm, aki tud segíteni, hasonló cipőben jár a gyerekével.



aug. 14. 18:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
39%

Amiket írtál, azok nem igazán autista tünetek, másrészt az autizmust csak 3 éves kor után lehet diagnosztizálni, addig minden tünet mástól is lehet.

Ezen kívül az autizmus nem "halálos ítélet", a legtöbbet lehet fejleszteni, egy jó részük idöben elkezdett fejlesztéssel teljesen problémamentes életet tud élni, normál iskolában tanulni, söt sok területen elöny az autizmus, nagy cégek vezetöi, müvészek, stb között nagyon magas az autisták aránya, kifejezetten sikeres emberek.

aug. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Fejletlen idegrendszer előbb mint autizmus
aug. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
71%
Szia. Az én kisfiam 17 hónapos, ő is IUGR baba, ráadásul koraszülött. 34.héten született, de a méretei kb. 31 hetesnek feleltek meg. Neki is csak pár szava van (nem,baba,oda,papa,bú(boci) brümm, kb ennyi) egyébként egész nap magyaráz, de babanyelven. Ő is szokott hisztizni és nehezen oldódik idegenek társaságában. Őszintén szerintem ezek életkori sajátosságok, nem autizmus. A kézrázást szórakozásból csinálja, vagy olyan mintha akaratlan mozgás lenne? Nagyon nem mindegy. Szórakozásból szerintem minden baba csinálja. Az evőeszközök nem használata is lehet, hogy csak kényelmi dolog. Mutogat?Érti amit mondasz neki? Rendeltetésszerűen játszik a játékokkal? Ezek inkább a fontosabb kérdések😊 Barátnőm kislánya 2 éves és még mindig lábújjhegyen jár és tuti nem autista😊
aug. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
60%

az auti az új divatbetegség ...

ennyi


ennyi idősen még nem fognak ezzel foglalkozni még korai

aug. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
9%

Divat az anyád f....a!

Kívánok neked egy tucat auti gyereket, hogy divatozzal!

aug. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
66%

Divat mert kb mindenkiben felmerül ha nem úgy fejlődik a gyerekek mint "kellene"

úristen repked a gyerek biztos autista ...

jaja nem néz rám tuti az ...

Nem mutogat jaja tutibiztos hogy már az!

és a többi "tünetet" is "meglátják" a gyereken és már vinnék is


pedig a legtöbb esetben semmi baja csak éppen: repked mert a kedvenc meséjében is madarak repkednek, nem néz rám mert éppen baromira más érdekli az anyát meg úgyis látja eleget, nem mutogat hanem megérteti magát máshogy - anya érti? igen akkor mit strapálja magát?


ha visszaolvasol kb 100 kérdést a 99%-ban megmondják már a válaszolok is h nem auti a gyerek, de sok esetben a kérdezők ezt nem akarják elhinni, és valami titokzatos dolog miatt mindenáron rá akarták erőltetni a gyerekre ezt

aug. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%
Max a leendő exférjed fizetheti a gyerektartást még 18 évig. 🤷🏼‍♀️
aug. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%
Hány éves? Mert az nem derül ki a leírtakból?
aug. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
35%
Jaj bocsi, látom fenn 19 hós, elnézést a nagy regénybe kerestem a korát.Nem hiszem hogy autista lenne..
aug. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem ez mind teljesen oké egy másfél éves gyereknél.

Nekem a fiam pl 2 éves korig nem beszélt és nem használt evőeszközt. Igaz én is aggódtam miatta, hogy normális-e, más gyerek 1 évesen legalább próbálkozik villával enni stb. Ó a gyerek már 9 éves, semmi baja. De később is voltak aggodalmaim egyébként.

aug. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!