Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit engedtetek venni a születe...

Mit engedtetek venni a születendő babátoknak a családtól?

Figyelt kérdés

Úgy vagyok ezzel, hogy amit tudunk azt szeretném ha mi vennénk meg és szereznénk be.

De anyósom már kijelentette, hogy ő akarja venni a kisagyat, babahordozot, babakocsit stb.

Ezzel annyi bajom van, hogy ő ezt így kijelenti, és mintha nekem meg az apjának ebbe már pedig semmi beleszólása, csak mondjuk meg melyik kell és kész. Azért ezzel vannak fenntartásaim, mert ha már most ezt így ő eldonti helyettünk, akkor mi lesz később?

Az más lenne ha megkerdezne mire van szükségünk, és akkor úgy rendben valamit mondunk, ha már szeretne segíteni, de ez így ahogy ő találta nekem kicsit erős, agresszív.


Ti az ilyen helyzeteket, hogy reagáljátok le?


Az a helyzet, hogy én mondtam neki, hogy azért ezt majd még megbeszeljül és akkor is, hogy nem ez így lesz... hát nem tudom, hogy ezt lehet e asszertíven kezelni, ha ő inkább marad a maga agresszív stílusánál.



#Baba, anyós, terhesség, vásárlás
aug. 12. 11:44
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
58%
De mi van, ha apuka meg örömmel elfogadná az anyjától a gyerekének szánt dolog kifizetését? Már ezt sem lehet, mert a felesége adja ki a parancsot, elfogadhat-e valamit a saját anyjától?
aug. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
83%
21# és honnan tudod, hogy ő örömmel elfogadná? Ezek csak találgatások. Nálunk a férjem is azt képviseli, hogy nem kell pénzt tukmalni ránk. Az éremnek két oldala van.
aug. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
83%

Abban semmi nincs, ha segiteni akar, az eroszakoskodas nem ott kezdodik, hogy kedvesen felajanlja, hogy valamit venne, amit TI fogtok kivalasztani.

De kinek mi.

Nyilvan kivulallokent mi ezt mashogy latjuk, mint te, mert nem mi vagyunk benne.

aug. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
64%

17: az a baj hogy nem, ez nem egy normális gesztus. Sokkal könnyebb állandóan előhúzni jaj mert utálod az anyóst kártyát...

Sajnálom, nálam ez nem úgy működik, hogy anyós jön kijelenti, hogy na akkor ő kinézte milyen állványos babakádat fog venni. Erre én kedvesen jeleztem, hogy nem fogunk állványos babakádat használni, köszönöm nem kell venni. Erre ő dehátazKELL. Újra elmondom, hogy nem nem fogjuk használni.

Nálunk ez úgy működik "normálisan" : hogy tervezed fürdetni a babát? Én elmondom. Erre mondaná, hogy jaj ő szívesen megvenné ami ahhoz kell. Én, köszönöm szépen nagyon kedves, örömmel elfogadjuk.


Na de a lényeg, hogy ugye én vagyok a bunkó mert utálom anyóst, ugye? 🤔


19: Nálunk amúgy apuka mondta az apjának, hogy márpedig nem fogja nevesíteni, hogy a babakocsit vette... én ott se voltam. Utólag tudtam meg. 💁‍♀️

aug. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
89%
Hát felajánlja hogy megveszi, ti kiválasztjátok, ha meg beleszól másba akkor meg kinyitod a szádat.. Nem értem mit kell fosni az anyóstól..Igen bele akar majd szólni a gyereknevelésbe.. De itt jössz te a képbe mint a gyerek anyja és megmondod a véleményed.
aug. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
86%

Sajnálom, nálam ez nem úgy "működik, hogy anyós jön kijelenti, hogy na akkor ő kinézte milyen állványos babakádat fog venni. Erre én kedvesen jeleztem, hogy nem fogunk állványos babakádat használni, köszönöm nem kell venni. Erre ő dehátazKELL. Újra elmondom, hogy nem nem fogjuk használni."


De ilyenről hol volt szó, hogy anyós megmondta a kérdezőnek, hogy márpedig olyat vesz, amit nem akar? Sehol. Ezt is most csak idemagyaráztad, mert a te sérelmed vetíted rá mindenre.

aug. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
78%
Mi semmit nem engedtünk megvenni, mert mi akartuk eldönteni, milyen legyen. Két kivétel volt, ugyanígy az anyós miatt. Kérdezés nélkül vett egy etetőszéket, amit nem tudtuk használni, mert olyan széles volt, hogy nem fért el a konyhánkban. Ezt el is mondta neki a párom, aztán olyan hisztériát vágott az anyja, hogy mégis haza kellett hozni, azóta is a garázsban áll, míg a sógornőm gyereke nem lesz elég nagy hogy odaadjuk neki. A másik a keresztelőruha volt. Könyörögve kértem anyóst, NE vegye meg kérdezés nélkül, ne döntsön helyettünk, mi akarjuk a leendő keresztanyával kiválasztani. Erre vett kettőt! Az egyik két számmal kisebb volt, a másik olyan hatalmas volt, hogy én is felvehettem volna. Mellesleg mindkettő bűn ronda volt, fehér alapon vörös rózsák, egyáltalán nem keresztelőre illő, meg egy tüllszoknyás body, ami kegyetlenül szúrt. Természetesen azon is meg volt sértődve, hogy nem ezek közül volt rajta a keresztelőn. De azóta nem vesz semmit kérdezés nélkül, úgyhogy kitartóan kell csinálni 😂
aug. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:

21, pont erről van szó, hogy még mi ezt meg sem beszéltük. Mi van akkor ha mi szeretnénk kifejezetten megvenni valamit, minden segítség nélkül, és nincs miért, mert egyszerűen mi így szeretnénk, miért kellene nekünk csak azért is úgy csinálni ahogy az anyos mondja?


Nekem nincs egyébként problémám vele, sőt jól esik a segítő gesztus, de másban is volt már, hogy egyébként semmi köze az ügyhöz és kijelentően hozott helyettem egy döntést, és így ezek után ezt is így érzem, hogy ebbe se nekem se a páromnak semmi beleszolasa nincs mert ő így döntött. És mivel nekem jelezte ezért, nekem kellett lereagálni, hogy ő mind a kettőnk helyett döntött, és itt nem is maga a vétel és a pénz a lényeg szerintem, ha nem hogy erről egyáltalán beszélnénk, hogy neki ez az igénye és lehetőséget addna nekünk döntést hozni, nekem ez az ami sok. Mivel én általában tiszteletben tartom mások magán ügyeit és ha el is mondom a gondolatom, keresem, azért érdekel a másik oldal, hogy ő miként vélekedik, hogy közösen hozzunk döntést.

Ezért tartok kicsit, hogy már volt ilyen majd én döntök helyetted jobban tudom helyzet és most megint egy ilyen hogy majd ő.


Szóval nem lett vissza utasítva, csak annyit "kértem " volna, hogy engedje meg, hogy ilyesmiről beszéljek a párommal is, hogy ő hogyan viszonyul ehhez, mivel egyébként neki is vannak azért fenntartásai, és saját véleménye bármi a babával kapcsolatban, meg egyebkent is.

aug. 12. 14:30
 29/37 anonim ***** válasza:
75%
Hát nem tudom, én örültem amikor a szüleim azt mondták, úgy gondolták megveszik a babakocsit. Adtak x összeget, ha drágábbat akarunk tegyünk még hozzá, ennyit szántak rá. Nagytatám pedig megkérdezte, hogy van-e már kiságyunk, mert ha nincs, akkor azt ő megvenné. Szintén ideadta a pénzt, mi mentünk megvenni. Anyósèktól semmit nem kapott egyik gyerek se, na inkább ez esett rosszul, nem az, hogy valaki segíteni akar...
aug. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
72%

Hát kérdező, szerintem kicsit gond van a fejedben, ha már egy ilyen felajánlást is ilyen negatívan tudsz csak kezelni. A gyerekedet is enyhe túlzás "magánügynek" kezelni bmeg, az a baba az unokájuk lesz, azért ennyire ne idegenedjünk már el a nagyszülőktől, ha amúgy nincs velük gond, hogy azt mondjuk, nincs közük a gyerekhez. Majd megnézem, mikor jól esne, hogy vigyázzon rá, hogy el tudjatok menni egy moziba vagy nyári szünetben, ha nem tudjátok hová rakni, akkor is ilyen "magánügyként" kezelitek-e a gyereket.


De esküszöm, továbbra se értem, hol abban a probléma, hogy azt mondja, megveszi nektek a babakocsit, emöge szerintem már csak te látsz mindenféle nemlétező szándékot, meg hogy így "dönt helyettetek" meg ilyenek, semmi ilyen nem is történik, csak belemagyarázod, mert ez neked valami fóbiád.


Vagy most komolyan nem látom a logikát, egy szimpla "köszönjük" helyett miért jó azt mondani rá, hogy "nem kell, majd mi megvesszük". Anyós is örülne, nektek is több pénzetek maradna, amit lehet a gyerekre költeni. Ez csak felesleges feszültségkeltés.

aug. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!