Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit engedtetek venni a születe...

Mit engedtetek venni a születendő babátoknak a családtól?

Figyelt kérdés

Úgy vagyok ezzel, hogy amit tudunk azt szeretném ha mi vennénk meg és szereznénk be.

De anyósom már kijelentette, hogy ő akarja venni a kisagyat, babahordozot, babakocsit stb.

Ezzel annyi bajom van, hogy ő ezt így kijelenti, és mintha nekem meg az apjának ebbe már pedig semmi beleszólása, csak mondjuk meg melyik kell és kész. Azért ezzel vannak fenntartásaim, mert ha már most ezt így ő eldonti helyettünk, akkor mi lesz később?

Az más lenne ha megkerdezne mire van szükségünk, és akkor úgy rendben valamit mondunk, ha már szeretne segíteni, de ez így ahogy ő találta nekem kicsit erős, agresszív.


Ti az ilyen helyzeteket, hogy reagáljátok le?


Az a helyzet, hogy én mondtam neki, hogy azért ezt majd még megbeszeljül és akkor is, hogy nem ez így lesz... hát nem tudom, hogy ezt lehet e asszertíven kezelni, ha ő inkább marad a maga agresszív stílusánál.



#Baba, anyós, terhesség, vásárlás
aug. 12. 11:44
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
85%

"akkor kicsit félek, hogy ez után jön az, hogy de miért ezt választottuk, vagy saját döntése alapján mást vesz, amit ő jobbnak gondol."


De most minek hergeled magad előre már ilyen hülyeségekkel, amik nem is történtek meg? Ha a te szüleid mondanák, hogy kifizetnek valamit, azon is ennyire kiakadsz, vagy az más?


Ne haragudj, de süt belőled, hogy nem bírod anyósod és mindenképp rossznak akarod kihozni szegényt, pedig szerencsétlen csak segíteni akart.


Amúgy ahogy 9-es írja, én se értem, mi a különbség, hogy odaad X összeget vagy megrendelitek és odaadja az árát. Gondolom neki esik jól valamiért ah, hogy az unokájának az ágyát veheti meg.

aug. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
33%

Én teljesen megértelek. Nálunk is ez van most. Engem is zavar. Ez van 🤷‍♀️


Én pl. kinéztem a babakocsit, időt szántam rá stb. Erre após, hogy na akkor az Ő veszi/vette.

Már megvolt és akkor találta ki, hogy kifizeti és akkor innentől lehet mindenkinek mondogatni, hogy azt Ő vette .. Nem hagytuk neki, mondtuk ha szeretné adja oda a pénzt van még mit venni, de nem nevesítjük, hogy pont a babakocsit vette... Azóta se kaptunk pénzt 😆

Anyós detto ugyanez. (Nem élnek együtt) Ő is mindenfélét kitalált , hogy az márpedig nekünk kell megveszi és kész... Hiába mondtam, hogy nem nem kell és pénzt ne költsön rá mert nem fogjuk használni, nekem ide ne hozza....


Valamiért nekem is azonnal görcsbe rándul a gyomrom ettől a viselkedéstől, még akkor is ha esetleg jó szándék vezérli. Valószínűleg azért mert a mi családunkban ez nem így szokás.

aug. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
62%

De volt erre már példa, hogy elküldtél linkkel valamit, hogy tessék, akkor ezt kérem zöldben, ő meg beállított mással? Mert ha nem, akkor hajrá, tessék, itt a link, köszönjük. Nekem mindenki csak pénzt adott, de azzal is tökéletesen beértem volna, ha ők hozzák haza a kiságyat az ikeából.

Ha meg kértél x dolgot, ő meg y-t hoz, akkor visszanyomod a kezébe, hogy ez nagyon szép, de nekem nem ez kell.

Ha már most ennyire félsz konfrontálódni, gyerek után le leszel dózerolva.

aug. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk anyósom mondta, hogy mivel a többi unokának is ő vette a babakocsit, ezért szeretné az én lányomnak is ő venni. Nekem ezzel semmi problémám nem volt. Örültem neki, hogy az a pénz megmaradt. Annyi kikötésem volt, hogy x összeg felett nem vásárolhat. Egyébként együtt vettük meg. Később sport babakocsit is vett neki, azt is együtt vettük. De apósomtól pl pelenkapénzt kaptunk, amiből azt veszünk amit akarunk.
aug. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
65%

"mondtuk ha szeretné adja oda a pénzt van még mit venni, de nem nevesítjük, hogy pont a babakocsit vette."


Betegek vagytok, ne haragudj, agyatokra ment a terhességi hormon. Ennyit agonizálni azon, hogy ki mit vett, nehogy már a nagypapához fűzödjön a babakocsi vagy bármi, teúristen...


Mert akkor mi van, ha nevesítve van, hogy kit mit vett? Mi a franc olyan nagy dolog ebben?


Ez mind csak kivetülése annak, hogy nem bírod anyósékat.

aug. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%
Én megértelek, kérdező. Nyilván nem ezzel az egy szituációval van bajod, hanem mivel ezen így kiakadtal, anyósod tuti egy idegesítő ki ha nem én ember, aki nem ismeri a nem szót. Nekünk is van ilyen a családban, nem anyós, de más. Szóval emiatt nem fiús anyukának szr lenni, ahogy írta valaki, mert a saját anyád, nagybátyád, unokatesod, BARKI lehet olyan a rokonságban, hogy mindenbe belepofazik, ami amúgy a te dolgod, meg a férjedé.
aug. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
80%

De abban mi belepofázást, hogy azt mondta, szeretne ő megvenni 1-2 dolgot segítségképp?


Nem azt mondta meg nekik, mit vegyenek és milyet vegyenek, csak hogy ö szeretné kifizetni azt, amit úgyis meg fognak venni. Mert gondolom szereti a fiát, meg várja az unokáját.


Mekkora sz*r családja meg lelkivilága lehet azoknak, akik már egy ilyen normális gesztusban is csak a rosszat keresik....

aug. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%
17# az a baj, hogy ez már ilyen erőszakos tukmalas, hogy márpedig ő fogja kifizetni! Nekem az anyám csinálja ezt. Életem első kb 20 évét megkeserítette, majd elköltöztem. Mióta gyerekem van, azzal akar kompenzálni, hogy nyomja a lóvét a markomba, hiába mondom, hogy NEM kérem, van pénzünk, megvesszük felnőtt emberként, ami nem kell. Szóval sok esetben erről fúj a szél.
aug. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
68%
Egyébként olyan érdekes, hogy ezen is csak a menyek hepciáskodnak megint kommentben is, most sem férfiak írnak itt , hogy anyám szeretné megvenni a gyerekemnek a babakocsit, úristen, leural, beleszól, mit gondol magáról, nem kell, fúj. Ők nem keverik a sz*rt, csak megköszönik és kész.
aug. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
Ami kell * 18as voltam
aug. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!