Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagymama nevét a gyermeknek?

Nagymama nevét a gyermeknek?

Figyelt kérdés

A férjem nagymamája igazi példakép mindkettőnk számára. Őt szinte felnevelte, nekem pedig még egy kicsit "visszaadta" a nagyszüleim, akik már rég nincsenek köztünk.

Szeretnénk valahogy honorálni neki, és tovább adni valami kézzel foghatót is. Tudjuk, hogy nagyon örülne, ha a dédunokája az ő nevét kapná, vagyis Rozália lenne.

Van bennem egy kis kétely, egy kis bizonytalanság, hogy nem e szúrunk ki a gyerekünkkel. Nem szeretném ha bántanák őt a régies neve miatt, vagy hogy azt mondják, milyen tehén neve van. Vagy nem tudom; lehet hogy csak én aggódom túl, kérlek segítsetek egy véleménnyel erről a névről!



júl. 25. 23:39
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Én inkább Rózaként adnám, de a Rozáliával sincs gond, teljesen vállalható. Ha szeretnétek, adjátok.
júl. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Nekem a név maga az tetszik, inkább azzal nem értek egyet hogy róla neveznéd el. Ő mégis csak egy külön személy. Írom ezt úgy, hogy én is gondolkodtam azon hogy anyukám nevét adom a lányunknak, de pont emiatt lemondtam róla. Bennem ez így kódolódott. De magával a névvel szerintem semmi baj nincs. Tök szép.
júl. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Én például szívesen adnám a nagyszülők nevét, ami a mi esetünkben Erzsébet, mindkét nagymamánál. Sajnos már egyikük sem él, de mindketten kivételes, csodálatos emberek voltak. Betti becézéssel kellően modern lenne a név a hétköznapokban is. Egyszóval a Rozália is teljesen rendben van, ahogy eddig olvashattad, többen sokkal elfogadhatóbbnak is tartják, mint az általam említett Erzsébetet, és választhatod valamelyik modernebb formáját is, de nem szükséges.

Egyszóval, adjátok nyugodtan ezt a nevet.

júl. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

A mi lányunk Ilona Éva, és mindenki el mondja milyen szép és ritka név. Semmi negatívat nem kaptunk az évek alatt, sőt, mindenki dicséri.

Mi Lonkának hívjuk, ő is nagyon szereti.


Rozália is nagyon szép név, szívesen adnám, és viselném is. Egy Rozáliát ismerek, ő 3 éves és Liának becézik.

júl. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Kifejezetten szeretem ezeket a "kifutott" neveket, amik abszolút közismertek, mégis ma már ritkának számítanak.

Szerintem teljesen jó ötlet ezt adni, főleg, hogy ehhez a névhez még olyan személy is kapcsolható, aki jó példa előttetek. (Ugye fordítva gyakrabban előfordul: amikor valakinek tetszik egy név, de olyan személy jut róla eszébe, akit nem kedvel, ezért inkább elvetik azt a név ötletet.)


Én nem is variálnék rajta, hogy modernebb legyen, hagynám az eredeti verziót. Esetleg becézni lehet modernebb formában is pl. Rozali. De a Rozi-val sincs semmi gond.

júl. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
Párom nagymamája Julianna, az én nagymamám Rozália. A kislányunk Júlia Róza lesz
júl. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tökre rendben van ez. A Rozália név szép név.
júl. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!