Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagymama nevét a gyermeknek?

Nagymama nevét a gyermeknek?

Figyelt kérdés

A férjem nagymamája igazi példakép mindkettőnk számára. Őt szinte felnevelte, nekem pedig még egy kicsit "visszaadta" a nagyszüleim, akik már rég nincsenek köztünk.

Szeretnénk valahogy honorálni neki, és tovább adni valami kézzel foghatót is. Tudjuk, hogy nagyon örülne, ha a dédunokája az ő nevét kapná, vagyis Rozália lenne.

Van bennem egy kis kétely, egy kis bizonytalanság, hogy nem e szúrunk ki a gyerekünkkel. Nem szeretném ha bántanák őt a régies neve miatt, vagy hogy azt mondják, milyen tehén neve van. Vagy nem tudom; lehet hogy csak én aggódom túl, kérlek segítsetek egy véleménnyel erről a névről!



júl. 25. 23:39
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
78%
Én sem vagyok a névhagyományozás híve, kedvenc nagypapám neve nagyon nem tetszik, így nem is adtam végül a fiamnak, igaz ő már nem is él, hogy szép gesztus lehessen felé. Úgyhogy nagyon szerencsések vagytok a szoros szeretetteljes kapcsolat miatt is és a neve miatt is, akár elsőnek akár másodiknak adjátok.
júl. 26. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
82%

Vannak "mamás" nevek. Pl számomra az Erzsébet és társai.

A Rozáliával nem érzek így. Szerintem vállalható.


Nekem Viktória a lányom, ennek ellenére születése óta Rozinak hívjuk. Elképzelésem sincs miért ragadta ez rá, pedig én kezdtem el így hívni.

A család a mai napig így hívja és szereti.

júl. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
47%

En semmilyen felmeno nevet nem

adnam egy kulon szemelyisegnek, a Rozalia sem tetszik, de a Roza nem opcio? Az viszont szep tenyleg.

júl. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem szép név. De ha aggódsz a régies név miatt, akkor lehetne Róza, vagy Rozina😊


Az én nagyim Magdolna, mindenkinél jobban szerettem, sajnos már nincs közöttünk. Ha róla szeretném elnevezni a lányom én a Magdalénát adnám 🥰

júl. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
92%

A Rozália névvel semmi baj nincs.

A mai divatos neveket lehet csúfolni. Hallottam màr olyan Ninát, akinek P kezdőbetűvel csúfolják a nevét.

De van a lakóparkunkban Mirinda is (Mira), illetve Hanna-Kanna, meg Lia Bella- Jogobella is. Szóval ennyi erővel bárkit lehetne csúfolni.

A Rozáliáról speciel semmi gúnynév nem jut eszembe.

A Róza most egyébként is felkapott név.

Ha aggályaid vannak, de figyelmességből szeretnéd a gyerekednek adni ezt a nevet, akkor miért nem adod második névnek? A mama is örülne és a gyerek is eldöntheti felnőttként, hogy melyik nevét használja.

júl. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Mindent lehet csúfolni, ha akarják.

Nekem nem tetszik hangzása a Rozália név, de amúgy érthető az indok, hogy miért adnátok és amúgy nics baj a névvel, elsőre érthető.

Szerintem a Róza vagy a Rozina borzasztóbb hangzásra,

júl. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Unokaocsemnek volt Rozália nevű ovitarsa, szerintem tök szép név. Sokfélekeppen lehet becézni, az angol verziója is gyönyörű (bár az itt nem lényeg, csak eszembe jutott). Szerintem sokkal szebb, mint a ma divatos Hanna, Zoé stb.
júl. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha csúfolni akarják akkor fogják, akárhogy hívják. A mai ovisoknak már nem hinném, hogy a tehén ugrik be a Roziról vagy Rozáliáról, mert a legtöbb élőben tehenet is az állatkertben lát maximum vagy nagyon vidéken tartanak még (off: nagyszüleim tehene pl Sári volt, a lovuk Csenge 🤷🏼‍♀️). De lehet Róza, Rózsa, igazából a Rozáliát sem tartom rossz névnek.
júl. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sincs baj a névvel, csak amiatt nem aggódnék, hogy majd mennyire lesz nehéz viselnie, hiszen minden nevet lehet csúfolni. De csak amiatt sem adnám, mert a nagymamának kedveskednék neve, kizárólag akkor adnám, ha amúgy tetszik a név mindenkitől függetlenül is.

Amúgy a második kislányom kapta az én egyik nagymamám nevét (Julianna). Nyilván úgy merült fel a név, mert nagyon szerettem a nagymamám és különleges kapcsolatunk volt (sajnos már nagyon régóta nem él, még gyerek voltam, amikor meghalt), de ha egyébként nem tetszett volna nekem is és a férjemnek is, akkor nem adtuk volna. Azon nem parázok, hogy mások hogy fogják majd csúfolni vagy nem csúfolni, szerintem nem a néven múlik. Az meg, hogy régies... Most még. Aztán majd nem lesz az. Sok név van, ami nekem nem tetszik, pedig modern, na bumm. (Egyébként a kislányom személyisége ijesztően hasonlít a nagymamáméra egy csomó mindenben, nem hiszek az ilyen ezo-lélekvándorlásos dolgokban, de tényleg furcsa, hogy még nincs 2 éves, de a nagymamám néhány rigolyája már benne is megjelent, pedig baromira nem tanítottuk semmi ilyesmire :D )

júl. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
A Rozália valóban régies kicsit, de legalább nem tucatnèv. Lovas Rozi színésznő jut eszembe mindig , azóta tetszik. Illetve a Rózi becèzès is.
júl. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!