Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi tortenik a gyermekneurologu...

Mi tortenik a gyermekneurologusnal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kisfiam 8 honapos, le van maradva a mozgasfejlodesben, ezert orvosi tanacsra megyunk neurologushoz. De mit fognak ott vele csinalni? Aki mar volt es tudja, hogy nez ki az elso vizsgalat? Tovabb szoktak utalni valami ultrahangra? Ct-re? Nem tudom, hogy mire, csak talalgatok.


jan. 2. 13:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Fejkörfogatot mérnek és különböző testtartásokba helyezik illetve mozgásokat próbálnak ki vele. Komolyabb vizsgálatok (mr, ct) csak akkor vannak ha agyi problémára utaló jelet találnak.
jan. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Koszi! Hat kivancsi vagyok mi fog kiderulni, mert egesz eddig azt hallgattam a gyerekorvostol es a devenyestol is, hogy amugy rendben van a gyerek, csak lassan fejlodik, legyek turelmes. Szoval azert jutunk el csak most es nem korabban, mert senki nem emlitette, hogy kene.


De jarunk tornara es nem hozza a kivant eredmenyt, mindent sokkal kesobb csinalt vagy epp most nem csinal, hiaba a torna.

jan. 2. 13:21
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Torna előtt kellett volna neurológus.

De sok Dévényesről hallom, hogy nem tartják be, holott ha olyan neurológiai probléma van, egyenesen árthatnak vele.

Ezzel nem azt mondom, hogy nálatok is biztosan van, de na.

A mi gyógytornászunk hozzá se nyúlt a gyerekhez míg nem látta az orvosi szakvéleményt.

Egyébként a neurológus elsősorban a csecsemőkori reflexeket vizsgálja meg, mert abból tud következtetni a neurológiai állapotra. Vannak reflexek, amiknek 8 hónapos korra le kell épülniük ahhoz, hogy a mozgásfejlődésben tovább léphessen a gyerek. Vannak olyanok, amiknek egy fejlettebb változatba integrálódnak.

Anamnézist vesznek fel.

Vizsgálják az éberséget, figyelmet, szociális reakciókat. Etethetőség...stb.

További vizsgálatot akkor rendelnek el, ha felmerül a gyanú. Ekkor genetikai vérvétel, mri....

jan. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Igen, kellett volna, de elso gyerek es biztam az orvosban, aki eddig csak a tornat ajanlotta es egyebkent azt mondta, hogy minden oke, csak jarunk tovabb. A devenyes se aggodott, megnyugtatott, a vedono is ugyanez.

Sajnos nem tudtam, de mindegy, most megyunk es meglatjuk.

jan. 2. 13:46
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Miket csinál így 8 hónaposan? Ez alapján a táblázat alapján is el van késve?

[link]

jan. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem kuszik, nem all negykezlabra, elvileg most ezeket kene csinalnia, 10-en lesz 9 honapos.

Hason fekszik igazabol egesz nap, meg a tengelye korul “porog” illetve gurulva kozlekedik. Kuszast is mar gyakoroljuk csomo ideje, naponta tornaztatom, de nem akarja sehogy.

Ertelemszeruen nem ul, nem maszik, bar erre meg raer egy picit, csak nyilvan ha nincs meg a negykezlab, akkor ugy nehez lesz.

A forgast viszonylag keson kezdte, eredetileg ezert kezdtunk el jarni tornara. 5 honaposan fordult at hasrol hatra, de hatrol hasra egyedul eloszor csak 7 honaposan.

jan. 2. 14:35
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

3#-as Nálunk se nyúlt addig a Dévényes hozzá,előtte fejlődésneurológusnál voltunk vele. Neki 3-4 hónaposan kellett pár alkalom torna,mert aszimetrikus volt a fejtartás. Gyönyörűen helyrehozta,utána nem is kellett,DE előtte a neurológus küldött oda. A fejlődésneurológushoz magánba mentünk,mert láttam,hogy az egyik oldalra jobban mozgatja a fejét,stb.,a gyerekorvos,védőnő meg konkrétan kiröhögött,pedig eü-s is vagyok. Meg se nézték,csakhogy túlreagálom. Neurológus egyből látta,mozgatta,megnézte,időt szánt rá,pedig direkt úgy kértem időpontot,hogy csak nézzen rá,de nem említettem mire gyanakszom. Ő küldött dévényre akkor,a torna végén pedig mondta a gyógytornász,hogy ő rendbe találja,nem kell több alkalom,de azért ezt erősítse meg ugyanúgy a doki. Ő megerősítette. Úgyhogy tényleg durva amikor nekiesik a tornász csak úgy. :(

Mióta jártok tornára kérdező? Amúgy sima neurológus vagy fejlődésneurológushoz mentek?

jan. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
44%

Nekem meg az a véleményem, hogy egy gyógytornász többet tud róla mondani, mint a gyermekneurológus. Nekünk 4 hónapos korban kellett menni. Időpontra mentünk, 3 órát vártunk. Nyár, 36 fok, a gyerekem anyatejes volt, cumisüvegből nem fogadott el semmit. Igaz, nem is próbáltam előtte soha rászoktatni, nem volt rá szükség.

Sehol nem tudtam megszoptatni, álmos volt, éhes, szomjas, és teljesen magán kívül volt. A napirendje teljesen fel volt rúgva. Utolsónak hívtak be. A doki nem tudta megvizsgálni, mert a gyerek végig ordította a rendelést. A végén meg lecseszett, hogy miért egyedül jöttem a gyerekkel, miért nem volt kísérő. Ja, bocsi, majd az egész család vesz ki szabit, mert ők nem képesek betartani az időpontokat. Egyébként volt valami 10 perces vizsgálat, dobálta a gyereket, aztán nem tetszett neki, hogy megijedt. Mi soha többet nem mentünk vissza, egyébként most 16 éves a lányom, és semmi baja.

A fiamat egyszer vittem magánban. A kórházba soha többet.

jan. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
8# Mert kifogtál egy barmot,attól még a gyógytornász nem orvos még mindig. Ha a gyógytornász lett volna ott bunkó,akkor meg az orvosra nézel fel? Ráadásul ha jól értem 16 éve volt ez,nem most. Rengeteg minden változik. 25 éve az öcsémet is kellett vinni,ott is rossz tapasztalata volt anyának,de ez nem releváns számomra. Most bocsi,de ennyi erővel felhozhatnám,hogy 35 éve a gyerekorvosom de barom volt és akkor jelenleg is az mind.:D
jan. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
44%

Az osztályvezető főorvos volt az, még mindig ő ott a doki.

Nekem a gyerekorvos is azt mondta, hogy teljesen felesleges elvinni, egyébként meg ha gond van a gyerekkel, szerinted egy 10 perces vizsgálaton mi derül ki?

Teljesen felesleges az egész. Tudom, hogy a gyógytornász nem orvos, képzeld, én is tisztában vagyok vele. De ha ott van nála a gyerek egy órát, többet lát.

Persze, kérdező, vidd el, ha ez az ajánlás, csak azért írtam, hogy túl sokra ne számíts.

jan. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!