Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi tortenik a gyermekneurologu...

Mi tortenik a gyermekneurologusnal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kisfiam 8 honapos, le van maradva a mozgasfejlodesben, ezert orvosi tanacsra megyunk neurologushoz. De mit fognak ott vele csinalni? Aki mar volt es tudja, hogy nez ki az elso vizsgalat? Tovabb szoktak utalni valami ultrahangra? Ct-re? Nem tudom, hogy mire, csak talalgatok.


jan. 2. 13:02
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Kozel 3 honapja kezdtuk a tornat, nem azt mondom, hogy semmit nem segitett, mert pl a forgas biztos amiatt indult be, de most mar ott tartok, hogy ennek ertelmet nem latom, mert itt megakadtunk. 7 honapos kora ota nem fejlodott semmit.

Ha kell, akkor az osszes orvoshoz elviszem az orszagban, csak tortenjen valami.


Nehez szules volt egyebkent, elakadt, harman nyomtak ki belolem, habar 9/10-es apgarja lett, de en nem zarom ki azt, hogy akar emiatt lehet, hogy lassan fejlodik. Aztan a szoptatas miatt az elso 2 honap is botranyos volt, alig hizott, majd a vegen fogyott, ekkor lett tapszeres. De nagyon szerettem volna szoptatni, ezert eroltettem mindenkeppen, 2 tanacsado is volt nalam, mindent bevetettem, de en voltam a hulye, nem kellett volna, csak megnehezitettem a baba eletet. Mert tenyleg 0-24 mellen volt, semmi mast nem csinalt. Nem mosolygott, nem nezelodott, semmi, csak szopott es sirt. Csak ugye akkor az orvos is egyetertett abban, amig nem fogyott, hogy szoptassak csak tovabb, majd jobb lesz… na mindegy.

Ez is biztosan kozrejatszik a fejlodeseben :(

jan. 3. 10:06
 12/15 A kérdező kommentje:

Egyebkent olyanokban nincs lemaradva, mint pl a gugyoges, egesz nap magyaraz, “valaszol” nekunk, szereti hasznalni a hangjat.

Figyel a nevere, “jon” utanunk gurulva, fordulva, mar par szot ert is, ugy vettem eszre, amit mondunk neki. Pl ha azt mondom, pacsi, belacsap a tenyerunkbe. De lehet, csak veletlen, nem tudom, de ugy nez ki, mintha ertene mar, sokat jatszottuk ezt vele. Konyveket nezeget, lapoz, “labdazik”, tehat egymasnak guritjuk a foldon. Jatekokkal jatszik, dobalozik, szajahoz huzza, egymasnak utogeti oket, szepen eszik, de csak a pureket fogadja el, darabossal probalkozunk (pl babacsinta, omlett csikokra vagva) akkor meg szajat se hajlando kinyitni.

Nagyon figyel, ha beszelunk, szereti a mondokakat, ha enekelunk neki. Szereti a tarsasagot, ha sokan vannak korulotte.

Van egy benti kutyank, allandoan lesi, keresi, imadja, ha melle ul es ott van a kozeleben (persze ezt szigoru felugyelettel).

Jo kedvu alapvetoen, sokat mosolyog, nevet.

jan. 3. 10:29
 13/15 anonim ***** válasza:
69%

"nem kellett volna, csak megnehezitettem a baba eletet"


Simán lehet, hogy izomtónuszavar okozta a szoptatás nehézségét. Ezt sejteti az is, hogy a darabossal is gond van. Nem hagyni kellett volna, hanem akkor orvoshoz fordulni. Nem azért, mert az anyatej szent, hanem hogy időben kiderüljön, hogy baja van.

Még mindennel nem késtél de egyrészt a mozgásfejlődés késése miatt késhet a beszédfejlődés is, másrészt a szopási képtelenség miatt. És ez hatással van a kognitív fejlődésre is.

jan. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Tobbszor voltunk a gyerekorvosnal az elso 2 honapja alatt. O azt mondta rendben van, nem kuldott tovabb, a tanacsadok se, devenyes se latott semmit.

Valoszinuleg nem megfelelo szakemberekkel vagyok korulveve, de honnan tudhattam volna? Biztam bennuk…

jan. 3. 15:07
 15/15 anonim ***** válasza:
73%
Kedves Kérdező, ne hibaztasd magad!! Te a legjobb tudásod szerint csináltad a dolgokat, nem tehetsz rola h a doki/védőnő hülye. Az a lényeg, hogy mostmár mentek a neurologushoz, szorítok nektek h minden rendben menjen 🥰
jan. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!