Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagymama nevét a gyermeknek?

Nagymama nevét a gyermeknek?

Figyelt kérdés

A férjem nagymamája igazi példakép mindkettőnk számára. Őt szinte felnevelte, nekem pedig még egy kicsit "visszaadta" a nagyszüleim, akik már rég nincsenek köztünk.

Szeretnénk valahogy honorálni neki, és tovább adni valami kézzel foghatót is. Tudjuk, hogy nagyon örülne, ha a dédunokája az ő nevét kapná, vagyis Rozália lenne.

Van bennem egy kis kétely, egy kis bizonytalanság, hogy nem e szúrunk ki a gyerekünkkel. Nem szeretném ha bántanák őt a régies neve miatt, vagy hogy azt mondják, milyen tehén neve van. Vagy nem tudom; lehet hogy csak én aggódom túl, kérlek segítsetek egy véleménnyel erről a névről!



júl. 25. 23:39
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
94%
Nekem tetszik. A mi generációnknak régies, de az ő generációjában ritke lesz. Én ismerek Rozi nevű kislányt, bát ő Róza.
júl. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
90%
Szeritnem rendben van, nem is régies, én is ismerek Rozi nevű kislányt, bár ő meg Rozina. Egyébként az én lányom is megkapta második nevének az egyik nagyi nevét (Éva) és szereti nagyon.
júl. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
83%

Édesanyám Rozália! Csodás nagymama Ő is!

Szerintem nincs gond ezzel a névvel, bár valóban nagyon ritka.

júl. 26. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
89%
Án ismerek 3 éves Rozáliát, szerintem szép. Sokkal szebb mint egy Lara vagy Emili
júl. 26. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
81%
Nem fogja bántani senki, ma már annyiféle név van. Nekem mondjuk nagyon nem tetszik.
júl. 26. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
88%
Nekem is tetszik. És nem is tűnik annyira régiesnek mint pl. Júlia vagy Jolán.
júl. 26. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Szép hagyomány. Amúgy én meg ismerek valakit aki amúgy Rózsa, de Rózának hívhatja magát,.és a legtöbben Rozinak hivjuk
júl. 26. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
A Rozália név teljesen rendben van, de ha kicsit modernizálni akarjátok, akkor lehet Róza vagy Rozina is valóban. Én a névörökítést nem szeretem, de ez már egyéni szociális probléma. :D
júl. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Róza és Rozina a modern verziója ennek a névnek, amik most népszerűek is viszonylag. De nekem tetszik a Rozália forma is. Teljesen beleillik a többi -lia végű név közé. Szerintem nem ciki, az ő korosztályuk már sokkal változatosabb mint a mi időnkben, mostmár kevésbé feltűnő egy-egy ritka név (mármint nem az extrémekre gondolok).
júl. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
71%

Én biztos, hogy második névnek adnám (független a Rozáliától, nekem semleges, nem tetszik, de nem is olyan rossz.)

Első névnek keresnék olyat, ami tetszik, és még nem viseli senki a felmenők között.

De ez az én véleményem.

júl. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!