Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyedül nevelem a fiam mint...

Banditák kérdése:

Egyedül nevelem a fiam mint apuka 5 napja hoztam haza a kórházból és 3 óránként kell etetni. Mivel egyedül vagyok így nem sokat tudok aludni. Valakinek valami tipp vagy ötlet? És tegyük hozzá,hogy a gyereket éjfél és 6 között nagyon nehéz elaltatni.

Figyelt kérdés
Folyamatosan sír fáj a pocija kap Espumisan cseppet. Sokat tornáztatom. Egyébként Milumil nenatal tápszert kap. Fizetnék egy 6 órás alvásért.

júl. 15. 18:49
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
62%
20-as, sokszor arra látok példákat a környezetemben, hogy az apuka nagyon sok házimunkát megcsinál otthon a munkája után, meg a kertet gondozza, az autó ügyeit intézi, átveszi a gyereket, hétvégente egyre több apukát látok a játszótéren. Nem mindegyik apuka lusta, ne legyünk előítéletesek
júl. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 Med_fet_ati ***** válasza:
32%
#20 nem tudom milyen környezetben élsz, de nálunk valamilyen formában minden férfi kiveszi a részét a feladatokból, ha máshogy nem is, de ahogy mások már írták, hogy keményen dolgozik azért, hogy a gyereknek mindent előteremtsen.
júl. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
46%

“ ha máshogy nem is, “


Na akkor mègse. Ugyanis dolgozni gondolom dolgozna akkor is ha nem lenne gyereke. Amugy meg nem minden nô eltartott aki gyesen van szòval ez sem lehetne kifogàs

júl. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 Med_fet_ati ***** válasza:
61%
#23 nem értem a problémát továbbra sem, mondjuk én egy átdolgozott nap után is szívesen játszom a gyerekkel estig, és kozben mindent elmagyarázok vagy megmutatok neki ami érdekli...
júl. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

Kedves Mindenki!

Köszönök mindent mégegyszer!

Még valami amiben tanácstalan vagyok és nem sok segítséget kaptam, hogy mivel így nem tudok dolgozni és nincs meg az egy év folyamatos munkaviszony (1,5éve dolgozom egyébként) így mit tudok igénybe venni? GYES, GYED,GYOD Stb...vagy mik vannak még?

júl. 19. 08:11
 26/32 anonim ***** válasza:
85%

Ha nincs meg a 2 ev alatt a 365 nap munkaviszony akkor csak gyest kapsz.

Plusz egyszeri anyasagi tamogatast tudsz igenyelni. 8 eve 65 ezer ft volt. De ahhoz minimum 4 pecset kell a terhes kiskonyvbe , tovabba fogalmam sincs , hogy apuka is igenyelheti e. Egy kormany hivatalt hivj fel es ott erdeklodj.

Merre fele eltek ? Nehany holmival ki tudlak segiteni. Kiskad , nemi ruha, jatekok , stb. Kislany vagy kisfiu ?

Probalj egy hordozokendot venni / bérelni es sokat hordozd.

Amikor nappal alszik te is aludj. En is oldottam meg a tulelest anna.

júl. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
86%

Hú, elképesztő tisztelet azért, amit csinálsz! Csak így tovább, nagyon kemény meló ez, a babád nagyon-nagyon büszke lesz rád sé szeretni fog, ha így végignyomod és állod majd a sarat!


Egy történetet olvastam hasonló apukáról, aki rokona gyerekét kapta meg picit nagyobban, talán 6 hónap körül. Ez nagyon nehéz feladat, pláne egyedül.. kellene tényleg kis rövid idők a kipihenésére is. Nagyszülő, szülő, rokon esetleg, akár heti 1-2 órára nem tud segíteni?


25-ös kérdésedre: a védőnőtől mi kaptunk tájékoztatót az igénybevehető támogatásokról egy listában, még a hogyan kell intézni kérésben is tudott pár mondatot mondani, le is volt írva.


Ha már elmúlt 3 hónapos ahogy írod, akkor a csatos hordozó is jöhet. Ezt azért írom, mert apukáknak azt könnyebb feltenni. :) Meg amúgy is. :) Míg pici volt kendőztünk egyébként. Közben el tud rajtad aludni, illetve tudsz tenni-venni míg rajtad van. Használtan is lehet venni.


Ha bírja a babakocsit, nem tudom családi házban laktok-e,de ha séta közben bealszik, be tudod tolni pl a lakásba és szintén addig aludhatsz te is.

(enyém nem szerette 4 hónapos korig mondjuk... de babája válogatja, utána jókat aludt benne)

júl. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
66%

Hiànyozhat neki a fehèr zaj, amit a kórhazban megszzokott. A meleg is zavarhatja. Tàpszerrel is lehet igèny szerint etetni, figyeld, ha jelez az ètelèrt -bàr lehet, leszokott a jelzèsről- ès gyakrabban adj neki kevesebbet. Legyen sokat testközelben, vidd edte vagy kora reggel sètàlni, akàr magadra kötve.

Ha megengedheted magadnak, akkor fizess az alvàsèrt. Fizess bèbiszittert egy-egy alkalommal, vagy bìzd a picit màsra.

Orvosst kèrdezd meg, tud-e ìrni neki lefejt női tejet, mivel az anyja nèlkül van a baba.

júl. 20. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
30%

Még valami eszembe jutott a támogatásokat illetően a védőnőn kívül: családsegítő!


Egy barátnőméknél pl most így intézett nekik napi 2 órára bölcsit. Szóval erre fele is érdemes kérdezősködnöd, hátha.

júl. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

"Ha már elmúlt 3 hónapos ahogy írod, akkor a csatos hordozó is jöhet. Ezt azért írom, mert apukáknak azt könnyebb feltenni. :) Meg amúgy is. :) Míg pici volt kendőztünk egyébként. Közben el tud rajtad aludni, illetve tudsz tenni-venni míg rajtad van. Használtan is lehet venni."


Koraszülöttnél nem a születési kort kell nézni! Neki még bőven a kendő való.

júl. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!