Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy pici mennyivel változtatja...

Egy pici mennyivel változtatja meg a mindennapjaimat? Mennyiben változott az életetek?

Figyelt kérdés
Ha én munka mellett suliba járok, meg edzésre, buli, kirándulások meg sport ami kiteszi a mindennapjaimat és ezek mellett a párommal gyereket szeretnénk, akkor mennyire változik meg a mindennapom? Az elején veszi el minden időmet az apróság vagy később is? Nem vagyok önző, csak meggondolatlan sem szeretnék lenni a családalapítás terén. 29/L
2010. okt. 30. 22:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

egy gyerek baba gondozása nevelése alatt nincs olyan hogy eleje meg később. Ez egy örök gondoskodás, állandó izgalom ezért azért. Mert nem tudod miért sír mert voiba megy mert szerelmes mert érettségizik mert nem vették fel fősulira stb. El lehet járkálni gyerek mellett is ide oda de jóval nem annyit mint most. Ha nincs segítséged akkor szinte sehová (kirándulni, bulizni pláne).

Szóval később is elveszi az idődet nemcsak az elején.

2010. okt. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

ha nincs segítséged, az egész életed megváltozik. ahogy nő a baba, egyre több törődést igényel, mert kevesebbet alszik. meg a szoptatás is nagyon bekorlátoz, nem ehetsz mindent, nem ihatsz, no cigi/pia. minden gondolat a baba körül forog. és hulla fáradt vagy. Nekem annyi a magán-időm, amikor este 8-9 körül elalszik a baba és utána pár óra, meg ha esetleg hétvégén apa elvan vele. Sokszor még vécére sem tudok elmenni.:) Ha napközben alszik, gyorsan főzni-mosni takarítani kell, ami nagyon idegőrlő és stresszes. Én is hasonló dolgokat csináltam a gyermekvállalás előtt, hát most semmi a régi életemből. A legrosszabb ez a bezártság, néha már elviselhetetlen.

A baba egyébként mindenért kárpótol, ha kész vagyok csak rám mosolyog és szétolvadok tőle, nagyon nagy felelősség. Minden más elől el lehet bújni, ki lehet lépni párkapcsolatból is, de a gyereket nem lehet eldobni, ő a te nagy feladatod és ezért bizony az első időkben le kell mondanod sokmindenről.

2010. okt. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Szia


Felelmetesen hangzik, de teljesen felfordulna az eleted.

En az iszonyu jovos menos porgos bulizos baratnozos munkaimado no vagyok.

Eletem legjobb dontese a gyermekvallalas volt.Soha ennyire nem voltsm boldog!!

Hihetetlen ez a szerelem ami egy anya es gyermeke kozott van.

Nem terveztuk a babankat (vedekeztunk), de nem banom cseppet sem azt a kis balesetet :)

Amennyiben nem erzed 110%ig boldognak a mostani eletedben akkor tuti, hogy a baba hianyzik belole :)

2009.06.21ig azt hittem teljes az eletem es jobb nem is lehetne.Ekkor tudtam meg, hogy kisbabam lesz.

2010. okt. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Erre csak egy szó van: teljesen! Az első hónapokban örülni fogsz, ha le tudsz feküdni aludni, akár napközben is. Edzés, buli, kirándulások??? Ezekről egy pár hónapra mondj le. Ha szoptatni fogsz nem edzhetsz, de egyébként sem lenne rá energiád.

Tegyél egy próbát: a nappalaidat töltsd úgy, mint azelőtt, de éjszakára állítsd be a telefonod, hogy 3 óránként ébresszen, mondjuk 3 napig és ne csak nyomd ki, hanem menj egy kört a lakásban. A 4. napon sejteni fogod, hogy milyen az anyaság :)

2010. okt. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

A gyermek nevelés egy örök gondoskodás és aggódás!

De, ha pl. a nagyszülőkre lehet bízni a gyermeket akkor el lehet menni edzésre, moziba stb., de nem olyan gyakran, mint előtte!

2010. okt. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Én mondjuk főzök mosok a gyerek mellett nem alvásidőben csinálom. Mindent megcsinálok akkor mikor fent van (együtt csináljuk ez neki is jó móka meg segit) Ha alszik én is pihenek vagy alszom vagy megnézek egy filmet netezek kötök. Ha ügyesen osztod be az időd nem érzed hajtva magad. első.
2010. okt. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Ha nem kényezteted el a babád,két hós korára leszoktatod az éjszakai evésről,kialakítasz egy rendszert magatoknak,jól beosztod az diődet,akkor a tanulás belefér. Az edzés,sport csak akkor jöhet szóba,ha már nem szopik a pici és van,aki vigyázzon rá,amíg te odavagy. A buli is csak rotkán és akkor,ha van segítséged. Kirándulás pedig csak olyan,ahova tudod őt magaddal vinni. Ez csak akkor igaz,ha a baba nem beteg,nem jön a foga stb.

Nem kell imádni a gyerket, a párod is segíthet,és ő is ugyanolyan fonots,mint a baba,de még sokáig nem élhetsz úgy,mint most.

Csak akkor vállalj babát,ha letudsz mondani a mostani nyüzsgő életről.

2010. okt. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
A kérdésere a válasz nagyon függ a nevelési stílusodtól. Attól, hogy te hogyan viszonyulsz az új szituhoz. Én pl. eléggé otthon ülős vagyok, de sosem tudtam megérteni azokat, akik önként bezárkóznak egy pici babával. Amíg kicsi könnyen alkalmazkodik, jól szervezhetőek a programok. (Nálunk a hordozás és az igény szerinti szopi 100%-ig bevált, bárhová, bármikor el tudtunk menni, ha elfáradt felkötöttem, ha éhes volt, akkor irány a cici, azt passz.) Mikor nagyobb, akkor már egyre kíváncsibb, egyre érdeklődőbb, egyre kevésbé lehet egy helyben maradásra kényszeríteni, de a kirándulás pl. mindig megszervezhető, csak ésszel. A sportról csak annyit, hogy a babakocsis futás, és a hordozós nordic walking is menő mostanság. Van persze olyan is, aki inkább tápszerez, és a kezdetektől igénybe vesz segítséget, ő valószínű később is nagyobb szabadsággal bír, de szerintem kár kimaradni a gyermekünk életéből. Szóval a helyzet egyedi, és mindig az itt és mostban születik meg a válasz, de szinte minden megoldható kellő jószándékkal, türelemmel és némi segítséggel. Na meg nem árt egy kis kompromisszumkészség.
2010. okt. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem vagy önző, most ezek a dolgok a fontosak az életedben és ez természetes. A baba mellett a fontossági sorrend változik majd meg. Ő lesz az első, és utána jön minden más. Az már csak szervezés és szerencse (mennyi segítséged van) kérdése, hogy a többire mennyi időd és energiád marad. Attól is függ, milyen természetű lesz a babád, illetve mennyire vagy te magad rugalmas. Persze dolgozni ugye muszáj, a tanulás is fontos, mert a későbbi megélhetéshez szükséges, kirándulni, sportolni meg lehet együtt a gyerekkel. Sok szerencsét Nektek!
2010. okt. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Fenekestül felfordult, de életem legjobb döntése volt!! Kit érdekelnek a bulik, mikor itthon bulizhatok a 8 hónapos lányommal! Egy kis bohóckodástól olyan kacagást hallok aminél szebb hangot, fülbemászóbb dallamot a világon nem találnék!!!!
2010. okt. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!