Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A férjem állandóan változtatja...

A férjem állandóan változtatja a véleményét a kistestvérrel kapcsolatban. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy 1 éves lányunk. Én már régóta nem tudok szoptatni, ezért felmerült bennünk az újabb baba ötlete. Először nem akartam, utána meg nagyon. Aztán a férjem mondta, hogy várjunk még 4-5 évet, de én nem szeretném, hogy sok legyen a korkülönbség a 2 gyereke közt, mert akkor nem lesz közös elfoglaltságuk és én sem akarom újra kezdeni a babázást előröl, ráadásul 25 éves lennék addigra, mire a másik megszületne, épp befejezném a félbemaradt egyetemet, dolgozni szeretnék addigra, nem itthon ülni a másodikkal. Mikor ezt elmondtam, a férjem mondta, hogy rendben, 2,5-3 év a 2 gyerek közt (hogy legalább az első egyetemi szakomat be tudjam fejezni a második előtt), most pedig megint 5 éveket emleget, vagy ha nem, akkor egykeséget. Igaz, hogy be kell fejeznem legalább az egyik szakomat, de én már most nekilátnék az újabb babának, mivel PCOS-em is van és már hónapok óta nem védekezünk, mégsincs baba. Mit tegyek? Én egyke voltam, de nem akarom, hogy a lányom is az legyen! Emiatt már csúnyán összevesztünk és tabutéma lett, viszont nagyon szeretnék még egy babát! Már a szüleimet is belevonta a kérdésbe, pedig ez nem rájuk tartozik! Mit tennétek a helyemben? Tudom, az én életem, de kíváncsi vagyok másokra is.
2010. márc. 25. 14:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
na várj, ez kicsit kusza. Pco-s vagy , de babát szeretnél. A párod nem akar, de nem is védekeztek. A pco mellett estél teherbe első alkalommal vagy pl. inszemmel?
2010. márc. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Fogamzásgátlót szedtem, aztán abbahagytam és emiatt ideig-óráig lett peteérésem. Úgy voltunk vele, mint eredetileg szülés után: vagy jön, vagy nem. Aztán jött, most viszont nem.
2010. márc. 25. 15:07
 3/11 A kérdező kommentje:
Amúgy most az a baj, hogy tabu lett a dolog, meg persze az, hogy belevonta a szüleimet is, pedig ez a kettőnk dolga lenne. Nem tudom, mi lenne, ha én szólnék az anyjának erről...
2010. márc. 25. 15:08
 4/11 anonim ***** válasza:
figyelj , csak azért kérdeztem, mert így pco mellett is esély van arra, hogy teherbe ess. Akkor a férjed ezzel nem törődik?:) Hiába mondod anyósodnak, vagy megerősít vagy nem, úgyis nektek a férjeddel kell felnevelni. De szerény véleményem szerint is jobb a 2-2,5 év különbség két gyerek közt, mint az 5!
2010. márc. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Amikor nem szedtem a gyógyszert és nem voltam terhes, 2 évig nem védekeztünk. Tudom, elég nagy felelőtlenség, de akkor úgy voltam vele, hogy vállalom, ha mégis terhes leszek. Aztán gyógyszert írattam, a többit meg már leírtam. Ha több, mint 2 év alatt nem lettem spontán terhes, nem valószínű, hogy az leszek. Legutóbb 3 hónapot maradt ki, utána meg majdnem 4 héten át véreztem és nem voltam terhes, hogy esetleg vetélés miatt lett volna. Ovu tesztek is mindig azt mutatják, hogy nincs peteérés. :( A férjem meg hol ezt mondja, hol azt. Pár napja tabu, én meg csak szorongok és veszekszem a szüleimmel, mert elmondta nekik és beleszólnak a dolgainkba. Sokszor az az érzésem, hogy gyerekként kezel. :(
2010. márc. 25. 15:20
 6/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is tabu lett a kistesó dolog. Nekünk nincs semmi segítségünk, és nagyon nehéz volt a fiammal az első 4 hónap /hasfájással reggeltől-estig üvöltött/ ettől nagyon tartottunk mindekketn. űTulajdonképpen vívunk, de ha törik, ha szakad max 3 éves korkülönbséggel lesz kistesó. Muszály, ez a legnagyobb dolog amit adhatunk neki. Ezt párom is aláírja, mégis húzza-vonja...majd meglátjuk...kitartás..
2010. márc. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nektek is kitartás! Ezek szerint nem egyedi eset a miénk. Kicsit megnyugtat, de elgondolkodtat, miért ilyenek a férfiak.
2010. márc. 29. 00:13
 8/11 anonim ***** válasza:
21%

Na nekem ez valahogy sántít.

25 éves leszel 5 év múlva, tehát most 20 vagy. 2 évig nem védekeztél, utána fogamzásgátló, újra nem védekeztél, 9 hónap terhesség, 1 éves a baba --> 15 évesen kezdtél el babát tervezni?

Mert akkor megértem, hogy miért nem látod fontosnak, hogy először elvégezd az egyetemet, és munkát szerezz.

Lehet, hogy a férjed, csak azt unja, hogy Ő az egyetlen családfenntartó, mert te iskola mellett csak GYESre vagy jogosult. Én is fősuli alatt szültem az elsőt. Nem halasztottam, befejeztem. Elmentem dolgozni, a lányom ekkor 1,5 éves volt, dolgoztam több, mint 1 évet, mikor terhes lettem a másodikkal, így 3,5 év van a lányaim között. Szerintem ez nem sok. de így legalább nekem is van jövedelmem valamennyi, és a két gyerekkel könnyebb is elhelyezkednem, mert várnak vissza a munkahelyemre :-)

Az meg, hogy a férjed kikérte a szüleid tanácsát is, szerintem teljesen normális. Hiszen 20 éves vagy. Nem tudom miért nem tartozik másra, gondolom a nagyszülők sokat segítenek, és két gyereknél még több segítségre lehet szükséged. Elég szomorú, ha nem vagy olyan viszonyban anyukádékkal, hogy erről lehesssen velük beszélni. Lehet, hogy a környezeted kicsit racionálisabban látja a világot, mint te otthon a négy fal között a babával.

2010. márc. 29. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem, már 21 múltam és volt egy srác, aki 17 éves koromban jött az életembe, ő nem szerette az óvszert én meg nem mertem elmenni a helyi nőgyógyászhoz gyógyszert íratni, mert mindent kikotyogott. Hülye voltam, de vállaltam volna, ha becsúszik a baba. Aztán kiderült a PCO, így tudtam, hogy nem nagy a valószínűsége, hogy terhes legyek. Megismertem a férjemet, ő egyből akart babát, én meg annyira nem. Aztán lett gyógyszer, amit abbahagytam, hogy pihenjen a szervezetem, akkor lettem terhes.


A szüleim annyit nem segítenek, eddig 2X vigyáztak a picire, amíg én hivatalos ügyeket intéztem. A férjem meg lehet, hogy unja, hogy ő a családfenntartó, de akkor elmehet a fenébe, mert ő akarta, hogy halasszak a jogon, én szívesen átmentem volna levelezőre is és előbb befejezem, kezdhetek dolgozni. Így viszont 25 leszek, mire meglesz a diplomám, szülök, 2 év GYES, ha beveszik bölcsibe, irány az ügyvédi iroda. 27 leszek addigra! Más meg már 23 évesen dolgozhat. Mivel levelezősöket annyira nem szeretnek ügyvédi irodában alkalmazni, még erről is lemondanék és dolgoznék jogászként, de semmi kedvem babázni-tanulni-dolgozni-újra babázni. Szeretném egyben "letudni" a dolgot anélkül, hogy azon rágódnék, mi lesz velem 27 évesen, 0 gyakorlattal.

2010. márc. 29. 14:30
 10/11 anonim ***** válasza:

Már bocsi, de ha most szülnél még egyet 1 év múlva, akkor mennyi gyakorlatod lenne 27 évesen?

A szüleidnek nem kötelességük vigyázzni a gyerekre, mert ti vállaltátok.

A gyerek nem a férjed döntése vagy a tiéd, hanem közös döntés.

Én sem levelezőn, hanem nappalin, szabad órarenddel jártam ki a fősulit. A lányom bölcsiben volt napközben.

Sőt anyukám is így járta ki az orvosit 30 éve. 2 gyereket szült az egyetemi évei alatt úgy hogy nem halasztott. Második és negyedik évben szült, úgy, hogy mire gyakorló évre ment hatodévben, addigra már én is 2 éves voltam :-)

2010. márc. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!