Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A férjem állandóan változtatja...

A férjem állandóan változtatja a véleményét a kistestvérrel kapcsolatban. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy 1 éves lányunk. Én már régóta nem tudok szoptatni, ezért felmerült bennünk az újabb baba ötlete. Először nem akartam, utána meg nagyon. Aztán a férjem mondta, hogy várjunk még 4-5 évet, de én nem szeretném, hogy sok legyen a korkülönbség a 2 gyereke közt, mert akkor nem lesz közös elfoglaltságuk és én sem akarom újra kezdeni a babázást előröl, ráadásul 25 éves lennék addigra, mire a másik megszületne, épp befejezném a félbemaradt egyetemet, dolgozni szeretnék addigra, nem itthon ülni a másodikkal. Mikor ezt elmondtam, a férjem mondta, hogy rendben, 2,5-3 év a 2 gyerek közt (hogy legalább az első egyetemi szakomat be tudjam fejezni a második előtt), most pedig megint 5 éveket emleget, vagy ha nem, akkor egykeséget. Igaz, hogy be kell fejeznem legalább az egyik szakomat, de én már most nekilátnék az újabb babának, mivel PCOS-em is van és már hónapok óta nem védekezünk, mégsincs baba. Mit tegyek? Én egyke voltam, de nem akarom, hogy a lányom is az legyen! Emiatt már csúnyán összevesztünk és tabutéma lett, viszont nagyon szeretnék még egy babát! Már a szüleimet is belevonta a kérdésbe, pedig ez nem rájuk tartozik! Mit tennétek a helyemben? Tudom, az én életem, de kíváncsi vagyok másokra is.
2010. márc. 25. 14:02
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Ha most szülnék, akkor 25 évesen már pályakezdő lehetnék! Nem pedig 27 vagy 28 évesen, ha újra 3 év lesz a GYES, a gyereket meg nem veszik be bölcsibe, mert NINCS hely, így muszáj lesz vele otthon maradnom munka helyett! Mert ha 25 évesen szülök, akkor 27-28 évesen leszek pályakezdő, hiszen ha beveszik a kicsit a bölcsibe, megyek vissza nappalira, ha nem, akkor levelezőre. Levelezőn akartam alapból a jogra járni, de a férjem kérte, hogy halasszak a baba érdekében. Szüleim meg nem is nagyon akarnak vigyázni a csöppségre, mondjuk nem is kell, mert itt vagyok neki a nap 24 órájában.
2010. ápr. 8. 12:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!