Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Eröltessem az evést vagy sem?

Eröltessem az evést vagy sem?

Figyelt kérdés
Lányom tápszeres, most kezdtük a hozzátáplálást, de pár kanálnyinál többet nem kap egyenlőre mert másképp nagyon kemény a széklete. A napi evéseit lecsökkentette 5ről 4re ami nem is lenne baj, DE az adag is csökkent amit meg akar enni nem nőtt. 200mlről 120-150eket eszik. Ha eröltetem hogy egyen még egy picit félek hogy sárgaságot kap vagy undort, ha nem eröltetem pedig nem eszik csak keveset. Éjjel már nem eszik. 5,5 hós.

máj. 30. 06:35
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

A dentinox az teljesen jó. A gyógynövényes nekünk se vált be, kiköpte a gyerek aztán már megse engedte, hogy bekenjem vele.

A sárgaság az hülyeség. Nem fog besárgúlni a gyerek. Fogzik, így fáj az inye. Kínáld több folyadékkal. Enni fog, ha akar. Ez egy ilyen időszak. Te se eszel, ha fáj a fogad, ez nekik is olyan mint a felnőtteknek.

máj. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

10-es a pürét enné csak én nem adok még nagy adagot neki, mert ha többet adok keményebb a széklete amivel aztán nagyon sokat kinlódik mire kijön. A tápszert nem akarja enni. Sem cumis üveget nem fogad el mást, sem tápszert, ezt is úgy ahogyan.


11-es lehet tényleg csak a foga és én vagyok türelmetlen.

máj. 30. 09:01
 13/21 anonim ***** válasza:
87%
Ha enne több pürét, akkor adj neki, meg mellé folyadékot, akkor nem lesz szorulása!
máj. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
78%

10es vagyok

Ha nagyon szorulásos lehet adni neki ilyen rost port. Beba fos/gos por. Eddig egyszer kellett nekünk használni. Tápszerbe kell keverni, szerintem elég egy fél csomaggal. Az kihozza amit kell. Hasa nem fájt tőle.

Amúgy tényleg ne legyél türelmetlen. Enyém székben alig akar enni mert menne állandóan. Nem tud merülni, ráadásul dobálós korszakában is van. Én mindig próbálom magam nyugtatni. Egyszer majd eszik ő is :D

máj. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Vizet kap minden etetés közt 1-2 alkalommal ha igényli. Valószínű én vagyok türelmetlen. 😅
máj. 30. 09:20
 16/21 A kérdező kommentje:
Egyébként 120ig gyorsan leissza kb 5 perc alatt. Aztán még 40 percet játszik a többivel, ilyenkor jön az amit már leírtam.
máj. 30. 09:21
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

10es vagyok

Tuti a foga. Nekem is rágcsálja utána. Nézd meg ha tudod jön e már neki.

máj. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Nézegetem én.. de neki már latszik 1,5 hónapos korától az inyében. Jelenleg annyi változást vettem észre hogy ami lent volt az inyében (2 alsó) az egész fent van. De az íny tetején ahol ki kéne bújjon aligha vagy semennyire nem látható.
máj. 30. 09:45
 19/21 A kérdező kommentje:
A másik kérdés, én vagyok szerencsétlen vagy ennyire nehéz megnézni a fogacskákat? Ahogy próbálom megnézni egyből oda teszi a nyelvét és "nem hagyja" hogy megnézzem. Pedig már sok féle variációt próbáltam. Nincs nyelvfékje, (max egy picike) a gyerekorvos szerint ahogy nézte. (Elvileg ez az evésben, beszédben, stb. Nem fogja korlátozni, akkor lenne baj ha le lenne tapadva) De ettől lehet az hogy egyből oda teszi a nyelvét? Vagy ez normális?
máj. 30. 09:48
 20/21 anonim ***** válasza:
45%

"4-es anyósom és anyum láttak el ezzel a jó tanáccsal hogyha erőltetem az ételt a picibe sárgaságot vagy undort kaphat."


Elég ostobák akkor. Semmiben ne hallgass rájuk inkább, mert a végén még baja is lesz a gyereknek.


A leírt tünetek alapján egyértelműen fogzik, ilyenkor kevesebbet esznek. Te is kevesebbet eszel, ha be van gyulladva a fogad.

Ha óránként éhes, adj neki óránként keveset. Ne időre etess, hanem igény szerint.

máj. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!